Pomoč pri receptu

tatam  

član od: 30.10.2005

sporočila: 179

tema odprta - 22. avg 2013 22:22 | ogledi: 3.948 | odgovori: 13

Mož mi je danes omenil,da je zelo rad jedel sladico,ki mu jo je pripravljala tašča v mladosti.Vse kar se spomnijo je,da so vmes albert keksi,krema,ki se kuha in na vrhu šlag pena,posipana z naribano čokolado. Tašča pravi,da je recept dobila od prijateljice iz Srbije,kasneje ga je seveda izgubila;-((

Mi zna katera pomagat oz. pozna to pecivo??

Hvala in lp

tatam

OrionLady  

član od: 14.11.2005

sporočila: 18

22. avg 2013 22:33

jaz se spomnim podobne sladice, ki jo je pripravljala moja stara mama:

 

po dnu pekača je naložila albert kekse

na albert kekse je zlila vanilijev puding, ki ga je namesto z mlekom skuhala z jabolčnim kompotom

na ohlajen puding je namazala šlag peno in posula s čokolado/mrvicami.

 

upam, da kaj pomaga.

OrionLady

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. avg 2013 9:17

OrionLady je napisal/a:

jaz se spomnim podobne sladice, ki jo je pripravljala moja stara mama:

 

po dnu pekača je naložila albert kekse

na albert kekse je zlila vanilijev puding, ki ga je namesto z mlekom skuhala z jabolčnim kompotom

na ohlajen puding je namazala šlag peno in posula s čokolado/mrvicami.

 

upam, da kaj pomaga.



OrionLady

 

Tudi jaz sem več krat delala to pecivo, poznala sem ga pod imenom Podravske kocke (le da je bil tam biskvit, ampak sem tudi s keksi kdaj naredila), recept pa iz revije Svijet.

 

Verjetno boš morala malo eksperimentirati, da ugotoviš, ali je bilo pecivo le s pudingom ali pa je bila že bolj konkretna krema (z dodatkom jajc in stepenega beljaka, kot je recimo krema za kremšnite).

 

Je vrag, ja, ko se kdo spomni jedi iz svoje mladosti, pa ni recepta pri roki. Smo pa zato mi tu ...

mamamia

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

23. avg 2013 17:05

Tudi moja mami je delala z albert keksi in pudingom, ki ga je skuhala na soku in povrhu potresla s sadjem, ter na koncu še sladka smetana-obvezno v hladilnik in je bila res



anibas

Sporočilo je spremenil(a) anibas dne 23. 2013 17:06

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. avg 2013 19:14

Draga moja tatam, takole to gre

Ti lahko postaviš albert kekse in potem kuhaš cenen vanila  puding (ker bi rekla, da v časih, ko je bil tvoj mož otrok, so bii bolj pudingi bolj gmajn, saj tudi zdaj niso ne vem kaj, ampak ne gre se tule metati v strošek) in potem eksperimentiraš z različnimi kompoti.  Enkrat daš lahko tudi koščke sadja iz komota notri, enkrat ne in potem posipaš s smetano (mora biti prašek od oetkerjeve šlag krijeme, bognedaj, da bi bia kakšna orenk smetana)...

...skratka, počni to kolikokrat te je volja.

Samo zadeva je takšna: nikoli, ampak čisto nikoi ne boš zadela tistega, kar je delala njegova mama. V tej kategoriji spominomv na mamo in otroštvo nimaš šans in si že vnaprej izgubila. Toliko, da ne boš po tem po n-tem poskusu spraševala, kaj delaš narobe. Nič. Samo timing je napačen. Ti nisi njegova mama in on ni več otrok in proustovskega momenta tu ne bo.

 

 

Vendelina jr.

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

24. avg 2013 17:08

Bom kar tukaj vprašala, če mi lahko pomagate.Imam recept kjer narediš testo iz 3 skodel moke.Zdaj sem v dilemi, kaj pomeni skodela,koliko bi to bilo.

dari

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

24. avg 2013 17:33

dari je napisal/a:

Bom kar tukaj vprašala, če mi lahko pomagate.Imam recept kjer narediš testo iz 3 skodel moke.Zdaj sem v dilemi, kaj pomeni skodela,koliko bi to bilo.



dari

daj napiši cel recept-samo sestavine

anibas

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

24. avg 2013 17:39

Vendelina jr. je napisal/a:

 

Samo zadeva je takšna: nikoli, ampak čisto nikoi ne boš zadela tistega, kar je delala njegova mama. V tej kategoriji spominomv na mamo in otroštvo nimaš šans in si že vnaprej izgubila. Toliko, da ne boš po tem po n-tem poskusu spraševala, kaj delaš narobe. Nič. Samo timing je napačen. Ti nisi njegova mama in on ni več otrok in proustovskega momenta tu ne bo.

 

 



Vendelina jr.

 

  se popolnoma strinjam...

angie :)

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

24. avg 2013 17:47

3 skodele ostre moke, 1 žlička pecilnega,1,5 žličke soli,0,5 skodele vode, 5 žlic olja in 1 jajce.

dari

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti