Roza pelargonija je postala bela!

Barb31  

član od: 21.9.2006

sporočila: 81

tema odprta - 21. maj 2013 19:35 | ogledi: 3.878 | odgovori: 5

Ker vem, da ste tukaj mojstri in mojstrice iz najrazličnejših strok in z mnogo izkušnjami, vas sprašujem, kako - če je seveda možno naravo prinesti okrog - pripraviti pelargonijo, da bi imela zopet roza cvetje. Če je to seveda možno, ja...;-) Da razložim: lani sem v korita sadila po eno belo in eno roza pelargonijo, potem sem jih take prezimila, letos pa vse cvetijo BELO! Pomislila sem namreč na hortenzije, ki jih lahko z dodajanjem železa obarvaš modro...in podobne trike...

Barb31

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

21. maj 2013 19:39

Komajda verjamem, da iste rastline, ki so lani cvetele roza, letos cvetijo belo. Si prepričana? Lahko dodaš kako fotko, tako na pemat je težko reči kaj tehtnega.

Trika pa ni, ker to, da so bele, pomeni, da ni barvila, ki jim daje rožnato barvo.

rimljanka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

21. maj 2013 20:13

za pelargonije ne vem (no, meni so zbledele lani sredi poletja), ampak zanesljivo vem za tulipane, da so se nam v par letih iz belo-rožnatih prav vsi sprevrgli v rdeče. Tako da čudim se ne.

Sonja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

21. maj 2013 20:18

limnol je napisal/a:

za pelargonije ne vem (no, meni so zbledele lani sredi poletja), ampak zanesljivo vem za tulipane, da so se nam v par letih iz belo-rožnatih prav vsi sprevrgli v rdeče. Tako da čudim se ne.

Tulipani so druga zgodba, ker ne gre za iste ratline, saj stare čebulice propadajo, razvijajo se nove. Tu pa gre za iste rastline. Načeloma se da razlkožiti z, recimo aktivacjo/deaktivacijo katerega od genov, ampak, to je le hipoteza.

No, saj ne trdim, da je nemogoče, le razlage ne najdem, zato pač prosim za kak podatek več. Ker, kaj hočem, zdaj mene vsaj toliko zanima kot Barb31 , firbčnost pač. No ja, vedoželjnost, je lepše slišati.

rimljanka

Barb31  

član od: 21.9.2006

sporočila: 81

21. maj 2013 21:13

težko bo danes s kakšno slikco, ampak žal se je vse to res zgodilo. Iz treh roza in treh belih je nastalo šest belih pelargonij. Tistih klasičnih, pokončnih. Hvala pa za mnenja. Človek se vsak dan kaj novega nauči;-)

Barb31

kozamurnik

sporočila: 2311

21. maj 2013 22:29

Meni se je glicinija ki je bila par let bela, kar na lepem  pobarvala v običajno,  vijolično.

Tudi hibiskus mi je spremenil barvo.

Tole piše tukaj:

http://www.hiddenvalleyhibiscus.com/misc/colors.htm

 

murnik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti