Pasji briketi, pomoč ?

aboyanasanna  

član od: 23.3.2013

sporočila: 57

22. maj 2013 10:33

Roncolino je napisal/a:

No ja, brikete se tako masovno priporoča zgolj zato, da industrija služi, veterinarji pa tudi... pa najlažje je zjutraj in zvečer v skledo nasuti brikete, najmanj dela je, najlažje je to skladiščiti itd.

Se pa vse vse več lastnikov odloča za surovo ali kuhano hrano.

Zelo koristen je tudi tale zapis s psarne Karantanske : http://nuba.sloweb.net/prehrana.htm

priporočam

 

Je pa vseeno bolje krmiti s kvalitetnimi briketi kot pa doma pripravljati obroke v popolnom napačnih razmerjih s pomanjkanjem hranil in vitaminov. 



Roncolino

 

Tu se motiš kvalitetni briketi so tisti NAJSLABŠI. Tista znamka k je zelo znana, je ponavadi najslabša, zato jaz dam rajši na domače stvari....

 

Ne veš kaj točno je v briketih?? So razna barvila in umetne stvari, rajši dam domače, se mi zdi, zdravo veliko bolje kot iz trgovine... drugače smo zdaj nekaj naredili zdaj jih pa sušim in obožujejo. :)



aboyanasanna



Sporočilo je spremenil(a) aboyanasanna dne 22. 2013 10:36

Sporočilo je spremenil(a) aboyanasanna dne 22. 2013 10:39

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

22. maj 2013 10:38

Mene pa zanima, kako boš doma dehidrirala (se sploh reče tako?) tisto maso žitaric, mesa ali iz česarkoli boš še brikete delala?

saša

aboyanasanna  

član od: 23.3.2013

sporočila: 57

22. maj 2013 10:40

spagon je napisal/a:

Mene pa zanima, kako boš doma dehidrirala (se sploh reče tako?) tisto maso žitaric, mesa ali iz česarkoli boš še brikete delala?

 

Sva našla recept, zdaj jih sušim, ne vem pa koliko časa bodo trajali....

1 kg 

 



saša



aboyanasanna



Sporočilo je spremenil(a) aboyanasanna dne 22. 2013 10:41



Sporočilo je spremenil(a) aboyanasanna dne 22. 2013 10:42

Sporočilo je spremenil(a) aboyanasanna dne 22. 2013 10:43

aboyanasanna  

član od: 23.3.2013

sporočila: 57

22. maj 2013 10:45

Zvečer sva delala, je pa približno prišlo 1 kg. :)

Če pa kdo kaj najde, mi bo koristilo za izbolšanje... hvala za pomoč, vsem! 

 

L.p

 



aboyanasanna



Sporočilo je spremenil(a) aboyanasanna dne 22. 2013 10:46

Sporočilo je spremenil(a) aboyanasanna dne 22. 2013 11:06

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

22. maj 2013 11:13

aboyanasanna je napisal/a:

Roncolino je napisal/a:

No ja, brikete se tako masovno priporoča zgolj zato, da industrija služi, veterinarji pa tudi... pa najlažje je zjutraj in zvečer v skledo nasuti brikete, najmanj dela je, najlažje je to skladiščiti itd.

Se pa vse vse več lastnikov odloča za surovo ali kuhano hrano.

Zelo koristen je tudi tale zapis s psarne Karantanske : http://nuba.sloweb.net/prehrana.htm

priporočam

 

Je pa vseeno bolje krmiti s kvalitetnimi briketi kot pa doma pripravljati obroke v popolnom napačnih razmerjih s pomanjkanjem hranil in vitaminov. 



Roncolino

 

Tu se motiš kvalitetni briketi so tisti NAJSLABŠI. Tista znamka k je zelo znana, je ponavadi najslabša, zato jaz dam rajši na domače stvari....

Ne veš kaj točno je v briketih?? So razna barvila in umetne stvari, rajši dam domače, se mi zdi, zdravo veliko bolje kot iz trgovine... drugače smo zdaj nekaj naredili zdaj jih pa sušim in obožujejo. :)

aboyanasanna

 

Ne razumem....na prvi strani omenjaš, da so Pedigre najslabši briketi, tu pa že pišeš da so kvalitetni briketi v resnici najslabši, po tvoji logi so potem Pedigre boljši kot npr Taste of the Wild in orijen??? In če nisi razumela mojega posta, sama ne podpiram krmljenja z briketi. Se pa vsaj toliko spoznam na zadevo, da znam PREBRATI deklaracijo in na podlagi tega ugotoviti kako kvalitetni so briketi.

Ne vem zakaj če si tako proti briketom ne hraniš s surovim mesom  in doma pripravljenim obrokom? Zakaj tako želiš krmiti z briketi???? Ne razumem, res ne.

Roncolino

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 806

22. maj 2013 11:19

Če za ljudi ni zdrava umetna hrana (kar briketi so), tudi za živali ni. Imam devetletno prinašalko, ki ji že vsa leta kuham hrano v razmerju, kot je omenjeno že zgoraj. Veterinarki sicer ni najbolj všeč (zaradi raznoraznih dodatkov, ki so v briketih in naj bi bili priporočljivi za zdravje psa), vendar je najbrž moja hrana  čisto v redu, ker do sedaj še ni imela nobenih večjih zdravstvenih težav in tudi upam, da jih ne bo imela. Za svoja leta je še izredno fit in je vsak dan povprečno po eno uro na sprehodu. Priboljškov tudi ne kupujem, ampak ji dam raje kakšno sadje, zelenjavo, posušen kruh...

malaga

aboyanasanna  

član od: 23.3.2013

sporočila: 57

22. maj 2013 11:37

Roncolino je napisal/a:

aboyanasanna je napisal/a:

Roncolino je napisal/a:

No ja, brikete se tako masovno priporoča zgolj zato, da industrija služi, veterinarji pa tudi... pa najlažje je zjutraj in zvečer v skledo nasuti brikete, najmanj dela je, najlažje je to skladiščiti itd.

Se pa vse vse več lastnikov odloča za surovo ali kuhano hrano.

Zelo koristen je tudi tale zapis s psarne Karantanske : http://nuba.sloweb.net/prehrana.htm

priporočam

 

Je pa vseeno bolje krmiti s kvalitetnimi briketi kot pa doma pripravljati obroke v popolnom napačnih razmerjih s pomanjkanjem hranil in vitaminov. 



Roncolino

 

Tu se motiš kvalitetni briketi so tisti NAJSLABŠI. Tista znamka k je zelo znana, je ponavadi najslabša, zato jaz dam rajši na domače stvari....

Ne veš kaj točno je v briketih?? So razna barvila in umetne stvari, rajši dam domače, se mi zdi, zdravo veliko bolje kot iz trgovine... drugače smo zdaj nekaj naredili zdaj jih pa sušim in obožujejo. :)

aboyanasanna

 

Ne razumem....na prvi strani omenjaš, da so Pedigre najslabši briketi, tu pa že pišeš da so kvalitetni briketi v resnici najslabši, po tvoji logi so potem Pedigre boljši kot npr Taste of the Wild in orijen??? In če nisi razumela mojega posta, sama ne podpiram krmljenja z briketi. Se pa vsaj toliko spoznam na zadevo, da znam PREBRATI deklaracijo in na podlagi tega ugotoviti kako kvalitetni so briketi.

Ne vem zakaj če si tako proti briketom ne hraniš s surovim mesom  in doma pripravljenim obrokom? Zakaj tako želiš krmiti z briketi???? Ne razumem, res ne.



Roncolino

 

PEDIGREE ni v redu, saj sem napisala na začetku...in tudi kvalitetni niso dobri, imajo preveč sestavin, pol preveč ..... k jih sploh ne potrebujejo in ne vem kaj vse je še notri.... sem probala in vsaka hrana je hrana zase in ZNAMKA.....

 

Imam svoje mnenje o posameznih znamkah..... Ja saj to sem mislila naredit, domačo hrano v brikete potem vem točno kaj je notri, če pa kupim neko hrano pa ne bom vedela vse, ker če kupim neke brikete ali jih sploh ne jejo ali pa sploh niso dobri zanje, tko, da sem se odločila, da naredim kar doma.

 

MORA BITI OBOJE, DA IMAJO RADI IN , DA JE ZDRAVO! 

aboyanasanna



Sporočilo je spremenil(a) aboyanasanna dne 22. 2013 11:40



Sporočilo je spremenil(a) aboyanasanna dne 22. 2013 11:44



Sporočilo je spremenil(a) aboyanasanna dne 22. 2013 11:46

Sporočilo je spremenil(a) aboyanasanna dne 22. 2013 11:47

aboyanasanna  

član od: 23.3.2013

sporočila: 57

22. maj 2013 11:55

Morajo imeti radi in, da je zdravo! To je kar pomembno. :) L. p 

aboyanasanna

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

22. maj 2013 12:26

Aboyanasanna, ne vem, če si razumela - tule te sprašujemo, da če si se že odločila hraniti psa z doma pripravljeno hrano (in ga nočeš hraniti z industrijsko), zakaj mu ne bi dajala tistega, kar boš pač skuhala oz. spekla kar v taki obliki. Zakaj bi se sploh matrala nek domač obrok pretvoriti v obliko briketov, to te v bistvu sprašujemo.

Ker sestavine moraš v vsakem primeru itak skrbno izbrati in najti pravo razmerje, pa prave dodatke, od vitaminov naprej ... nas pa zanima, zakaj psu preprosto dvakrat na dan ne bi dala v skledo tega domačega obroka takega, kot ga pripraviš, ampak boš to potem še mlela, sušila, oblikovala v brikete itd.?

mamaF je napisal/a:

No, kakorkoli, če se človek že z guglanjem čisto malenkost potrudi, je prvi korak k temu projekru že storjen :)
Eno različico z vsemi sestavinami in merami najdeš že tukajle:
http://www.bestbullysticks.com/blog/101-dog-care/the-scoop-o

 ...

Poleg vsega, kar se najde na netu, obstaja nekaj tudi v slovenščini in to celo v knjižni obliki:
http://www.bukla.si/?action=books&book_id=107


Mojca

Mojca

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

22. maj 2013 12:30

malaga je napisal/a:

Če za ljudi ni zdrava umetna hrana (kar briketi so), tudi za živali ni. Imam devetletno prinašalko, ki ji že vsa leta kuham hrano v razmerju, kot je omenjeno že zgoraj. Veterinarki sicer ni najbolj všeč (zaradi raznoraznih dodatkov, ki so v briketih in naj bi bili priporočljivi za zdravje psa), vendar je najbrž moja hrana  čisto v redu, ker do sedaj še ni imela nobenih večjih zdravstvenih težav in tudi upam, da jih ne bo imela. 

malaga

 

Malaga ti se čisto nič ne sikiraj, ker z uravnoteženo prehrano psička dobi čisto vse vitamine in minerale, in v briketih ni nobenih ekstra dodatkov Jaz bi edino v primeru, da bi opazila težave s sklepi, dodajala glukozamin (ta pa je dodan briketom namenjenim večjim pasmam ravno zaradi težav s sklepi)

Roncolino

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti