Pasji briketi, pomoč ?

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

22. maj 2013 12:34

aboyanasanna je napisal/a:

 

Tu se motiš kvalitetni briketi so tisti NAJSLABŠI. Tista znamka k je zelo znana, je ponavadi najslabša, zato jaz dam rajši na domače stvari....

 

Ne veš kaj točno je v briketih?? So razna barvila in umetne stvari, rajši dam domače, se mi zdi, zdravo veliko bolje kot iz trgovine... drugače smo zdaj nekaj naredili zdaj jih pa sušim in obožujejo. :)


Kvalitetni briketi ne morejo biti hkrati najslabši, tule gre za nek nesporazum ali pa lapsus ...

Lahko rečeš, da so masovno najbolj reklamirani briketi po kvaliteti med najslabšimi, če pa želiš, je na netu recimo dosti podatkov in analiz sestavin posameznih znamk in vrst briketov s točnimi podatki, kaj vsebujejo. Če si vzameš čas in pregledaš recimo tole stran, pa če počekiraš samo recimo tiste najvišje uvrščene (6 zvezdic), boš videla, da nekatere prodajajo tudi pri nas :)
http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/

Evo, ti dam samo en primer kvalitetnih briketov, kjer imaš natančno navedene čisto vse sestavine in še "recenzijo" te hrane zraven:
http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/showproduct.

To hrano brez težav dobiš tudi v naših trgovinah.

Mojca

aboyanasanna  

član od: 23.3.2013

sporočila: 57

22. maj 2013 12:53

mamaF je napisal/a:

aboyanasanna je napisal/a:

 

Tu se motiš kvalitetni briketi so tisti NAJSLABŠI. Tista znamka k je zelo znana, je ponavadi najslabša, zato jaz dam rajši na domače stvari....

 

Ne veš kaj točno je v briketih?? So razna barvila in umetne stvari, rajši dam domače, se mi zdi, zdravo veliko bolje kot iz trgovine... drugače smo zdaj nekaj naredili zdaj jih pa sušim in obožujejo. :)


Kvalitetni briketi ne morejo biti hkrati najslabši, tule gre za nek nesporazum ali pa lapsus ...

Lahko rečeš, da so masovno najbolj reklamirani briketi po kvaliteti med najslabšimi, če pa želiš, je na netu recimo dosti podatkov in analiz sestavin posameznih znamk in vrst briketov s točnimi podatki, kaj vsebujejo. Če si vzameš čas in pregledaš recimo tole stran, pa če počekiraš samo recimo tiste najvišje uvrščene (6 zvezdic), boš videla, da nekatere prodajajo tudi pri nas :)
http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/

Evo, ti dam samo en primer kvalitetnih briketov, kjer imaš natančno navedene čisto vse sestavine in še "recenzijo" te hrane zraven:
http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/showproduct.

To hrano brez težav dobiš tudi v naših trgovinah.



Mojca

 

 

Omega 6 in omega 3 dobiš v različnih stvareh v ribah in drugih.....tako, da napišejo okvirno, kaj dajo notri pa ne veš, najbolj reklamirane znamke so pa najhujše, ne vem, jaz ne zaupam znamkam, ker ne vem kaj je notri, vitamin C, vitamin D itd je v različnih stvareh.... ne vem kaj dajo notri, da briketi ostanejo tako dolgo.... ker ne vem točno lahko samo preberem, edino lahko jim zaupaš....

 

Naprimer omega 6 in omega 3 pa kupiš ribe in pridobiš prav tako kot v tej hrani...

Ta hrana se mi zdi preveč pestra, preveč je vsega....vprašanje kaj je vse notri, da briketi zdržijo tako dolgo 

časa ...

 

 



aboyanasanna



Sporočilo je spremenil(a) aboyanasanna dne 22. 2013 12:55



Sporočilo je spremenil(a) aboyanasanna dne 22. 2013 12:56

Sporočilo je spremenil(a) aboyanasanna dne 22. 2013 13:00

aboyanasanna  

član od: 23.3.2013

sporočila: 57

22. maj 2013 13:07

Moje mnenje o briketih ORIJEN, je napisano preveč stvari in preveč pestra, je draga hrana in jo imajo radi

ampak že malo dvomim, če kupim to vrečko kaj vse je notri...Ker plačam veliko za to hrano, ker pravijo, da je kvalitetna in dobra.

 

Vprašanje če je tudi zdrava za mojega psa ?? 

 

 



aboyanasanna

Sporočilo je spremenil(a) aboyanasanna dne 22. 2013 13:09

aboyanasanna  

član od: 23.3.2013

sporočila: 57

22. maj 2013 13:28

Se zelo izogibam tej hrani, se nagibam k naravni mogoče http://www.pasji.net/shop/index.php?main_page=inde

Healthy Paws, hrana 

mogoče Canidae, hrana

http://www.pasji.net/shop/index.php?main_page=inde

potem se pri meni že konča v Sloveniji, k drugo je vse reklamirano...... umetno....

Moj nasvet za vas, 

 

l.p 



aboyanasanna



Sporočilo je spremenil(a) aboyanasanna dne 22. 2013 13:30



Sporočilo je spremenil(a) aboyanasanna dne 22. 2013 13:32

Sporočilo je spremenil(a) aboyanasanna dne 22. 2013 13:33

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

22. maj 2013 13:49

[citat=--aboyanasanna--]

 

Omega 6 in omega 3 dobiš v različnih stvareh v ribah in drugih.....tako, da napišejo okvirno, kaj dajo notri pa ne veš, najbolj reklamirane znamke so pa najhujše, ne vem, jaz ne zaupam znamkam, ker ne vem kaj je notri, vitamin C, vitamin D itd je v različnih stvareh.... ne vem kaj dajo notri, da briketi ostanejo tako dolgo.... ker ne vem točno lahko samo preberem, edino lahko jim zaupaš....

 

Naprimer omega 6 in omega 3 pa kupiš ribe in pridobiš prav tako kot v tej hrani...

Ta hrana se mi zdi preveč pestra, preveč je vsega....vprašanje kaj je vse notri, da briketi zdržijo tako dolgo 

časa ...

 
aboyanasanna

 

Odgovor je preprost, briketi so tehnološko pripravljeni tako, kot briketi morajo bit pripravljeni, da se tako sploh lahko imenujejo. Doma takšnih pač ne boš nikoli uspela naredit.

Dobila si veliko usmeritev, obrazložitev in navodil od ljudi, ki vedo kaj se pravi imeti psa, ki ga znajo hranit in ki imajo svoje pse radi, kolikor sem jih doslej uspela na tem forumu spoznati. Skratka vedo kaj delajo, predvsem.

In po vsem temle branju se mi tvoj pes smili. In upam, da se ti ne zgodi kot se je zgodilo lastniku konja, ki mu je ravno, ko ga je navadil stradat pa crknu.

 

zeta

aboyanasanna  

član od: 23.3.2013

sporočila: 57

22. maj 2013 13:56

[citat=--zeta--]

[citat=--aboyanasanna--]

 

Omega 6 in omega 3 dobiš v različnih stvareh v ribah in drugih.....tako, da napišejo okvirno, kaj dajo notri pa ne veš, najbolj reklamirane znamke so pa najhujše, ne vem, jaz ne zaupam znamkam, ker ne vem kaj je notri, vitamin C, vitamin D itd je v različnih stvareh.... ne vem kaj dajo notri, da briketi ostanejo tako dolgo.... ker ne vem točno lahko samo preberem, edino lahko jim zaupaš....

 

Naprimer omega 6 in omega 3 pa kupiš ribe in pridobiš prav tako kot v tej hrani...

Ta hrana se mi zdi preveč pestra, preveč je vsega....vprašanje kaj je vse notri, da briketi zdržijo tako dolgo 

časa ...

 
aboyanasanna

 

Odgovor je preprost, briketi so tehnološko pripravljeni tako, kot briketi morajo bit pripravljeni, da se tako sploh lahko imenujejo. Doma takšnih pač ne boš nikoli uspela naredit.

Dobila si veliko usmeritev, obrazložitev in navodil od ljudi, ki vedo kaj se pravi imeti psa, ki ga znajo hranit in ki imajo svoje pse radi, kolikor sem jih doslej uspela na tem forumu spoznati. Skratka vedo kaj delajo, predvsem.

In po vsem temle branju se mi tvoj pes smili. In upam, da se ti ne zgodi kot se je zgodilo lastniku konja, ki mu je ravno, ko ga je navadil stradat pa crknu.

 



zeta[/citat]

 

Jaz sem imela 4 rodovniške kužke, tako, da mi ne bo noben rekel, da ne znam hranit, z papirji in dokumenti za informacijo....domača hrana je čisto v redu, riba, meso, zelenjava, jim ne more nič škodit........ 

 

Veliko ljudi hrani z domačo hrano. 

 

 

 



aboyanasanna

Sporočilo je spremenil(a) aboyanasanna dne 22. 2013 13:58

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

22. maj 2013 13:59

Ker je vse tak poden od podna za pse, me čudi, da imajo le ti V POVPREČJU, hranjeni na briketih ali hrani v konzervah daljše življnje kot ostali. Pravim v povprečju. 

Ker imam navado, da vprašam vprašanja, ki jih drugi ne: Če tako kompliciraš za psa, me zanima, kaj bo šele, ko boš imela svoje otroke.

 

Sama občasno pečem pasje piškote, ki se nam zdijo suhi kot poper pa se je vseeno enkrat zgodilo, da so po kakih dveh/treh tednih v shrambi, zaprti v tupperware posodo, splesneli.

 

 

Vanja

aboyanasanna  

član od: 23.3.2013

sporočila: 57

22. maj 2013 14:00

Zelenjava, ribe in meso k ga dobiš v trgovini, jim ne bo škodilo. 

 

Pa lep dan. 

aboyanasanna

aboyanasanna  

član od: 23.3.2013

sporočila: 57

22. maj 2013 14:03

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Ker je vse tak poden od podna za pse, me čudi, da imajo le ti V POVPREČJU, hranjeni na briketih ali hrani v konzervah daljše življnje kot ostali. Pravim v povprečju. 

Ker imam navado, da vprašam vprašanja, ki jih drugi ne: Če tako kompliciraš za psa, me zanima, kaj bo šele, ko boš imela svoje otroke.

 

Sama občasno pečem pasje piškote, ki se nam zdijo suhi kot poper pa se je vseeno enkrat zgodilo, da so po kakih dveh/treh tednih v shrambi, zaprti v tupperware posodo, splesneli.

 

 



Vanja

 

 

Hm najbolje jih je delati sproti, da jih pojejo imam poseben namen, da želim brikete delati doma.

Pa lep dan.

 

Moram še ugotoviti, kako jih posušim itd....



aboyanasanna

Sporočilo je spremenil(a) aboyanasanna dne 22. 2013 14:05

aboyanasanna  

član od: 23.3.2013

sporočila: 57

22. maj 2013 14:07

če dobim še kakšen nasvet ali recept tukaj, bom z veseljem prebrala :))

aboyanasanna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti