Kosti

čoki  

član od: 25.1.2013

sporočila: 90

tema odprta - 19. mar 2013 21:43 | ogledi: 7.274 | odgovori: 14

Pozdravljeni!

 

Zanima me, kakšen odnos imate do kosti v kulinariki? Jih uporabljate, pripravljate? Moj oče jih ima zelo rad, vedno je navdušen, če spečemo kakšen velik kos pečenke in lahko posrka notranjost kosti . Sprašujem, ker sem našla na angleški strani en recept za tople kruhke  

http://www.thehungrymouse.com/2010/02/17/roasted-marrow-bon 

 

Lep pozdrav

čoki

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

19. mar 2013 21:57

2-3 kosa mozgove kosti dam v govejo juhico najsibo poleg meso, goveji rep ali rebra. Dostikrat naredim tudi juho iz govejih kosti in zelenjave - "kostna juha". Drugič jih uporabljam kot "podstavek" pri pečenki. Pečenko podstavim na štiri kosti, spodaj se nabira tekočina s katero isto podlivam.

 

Pozdravček!

čoki  

član od: 25.1.2013

sporočila: 90

19. mar 2013 21:59

V juho jih tudi jaz dam, pa v npr kuhano zelje tudi, da je ekstra mesnat okus.

čoki

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

20. mar 2013 7:20

In jaz sem ob naslovu teme pomislila na eno mojih najljubših nanizank.

Loni Makaroni

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15164

20. mar 2013 9:28

Tudi jaz dam v juho mešanico mozgovih in rahlih kosti poleg mesa, prsi, repa. Ni pa nobenega v družini, ki bi kuhane oboževal.

Včasih skuham kostno juho iz telečjih kosti ali pa dam kako kost v zelenjavno juho za okus. Občasno kupim male koščke telečjih reber, ki jih dajem v enolončnice. 

Kadar pečem telečji kare, mož dobi meso jaz pa kost. To pa mi je v slast. Prav tako piščančji deli s kostjo.

Babica moje hčerke pa si po kuhanju juhe na krožnik zloži vse kosti in si privošči mastni užitek...

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

20. mar 2013 11:47

Loni je napisal/a:

In jaz sem ob naslovu teme pomislila na eno mojih najljubših nanizank.

 

Jaz tudi

Loni Makaroni

Lopatka

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

20. mar 2013 14:00

Loni je napisal/a:

In jaz sem ob naslovu teme pomislila na eno mojih najljubših nanizank.

Loni Makaroni

 

O, meni je tudi ena ljubših!

 

 

Pa da ne bom čisto mimo teme: za v kurjo ali govejo juhico za okus zelo ja, sicer mi do njih ni. Tudi meso jem samo pusto, bedrc in perutničk in podobnih delov se izogibam. Enostavno mi ni do tega in bi mi bila muka, da bi to morala jesti.

rag_doll

Sporočilo je spremenil(a) rag_doll dne 20. 2013 14:16

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

20. mar 2013 14:52

čoki, v bazi se nahaja tudi recept " pečen kostni mozeg"

Pri nas, v naši kuhariji, so kosti prisotne, kar jih ne oglodamo sami, to z veseljem stori naša psička Liza

babka1951

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

20. mar 2013 15:19

Tudi puranove kosti dajo odlično juho - odvisno, kaj pripravljam, ampak če iz beder in stegen izluščim kosti, jih potem vedno skuham. Če slučajno pri mesarju dobim puranove vratove, pa sploh, saj je na njih mesa za eno celo kurje bedro - skratka: puranova juha iz kosti je super, če se jih drži še kaj mesa, pa čimveč, tem bolje.

Sonja

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15164

20. mar 2013 22:45

Ja sem se spomnila, da sem včasih pogosto kuhala puranjo juho iz zgornjega dela krače. Juho sem precedila, zakuhala, meso sem začinila, opekla  in je bila priloga. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

21. mar 2013 7:38

V govejo juho ponavadi ne dam kosti, razen če je meso res pusto (kar je redko), se mi zdi potem preveč mastna. No, razen če juho skuham iz "šimbasa" (upam, da se nisem zmotila - google pravi, da je to nizki hrbet oz. ledveni del), ki se ga pa itak drži kost (ker je tak velik govej kremenatlc ).

Kadar kuham paprikaš iz piščanca, pa vedno dam noter tudi dele s kostmi (največkrat bedra), meso sicer, kolikor se da, porežem dol, ampak kosti obvezno kuham zraven.

Najboljše meso je ravno pri kosteh.

JJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti