Odvoz smeti

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

13. jul 2016 16:06

Se strinjam z MiriBon glede plastike in druge embalaže ozirma zavijanja vsake malenkosti posebej.  Z vrečkami ravnam enako - kjer se le da, spravim vso zelenjavo in sadje v eno samo. 

Sem pred leti brala analizo cene pijač v plastenkah. Več kot polovica je strošek embalaže, še najmanj gre za pijačo, koncesijo (če gre za vodo), transport in stroške dela. Očitno je zadaj močan lobi proizvajalcev plastike. 

 

Precej jih poznam, ki kupujejo olje v steklenicah, enako kislo vodo - menjajo gajbo praznih steklenic za gajbo polnih. 

 

 

mamamia

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

13. jul 2016 16:25

mamamia je napisal/a:

Sem pred leti brala analizo cene pijač v plastenkah. Več kot polovica je strošek embalaže, še najmanj gre za pijačo, koncesijo (če gre za vodo), transport in stroške dela. Očitno je zadaj močan lobi proizvajalcev plastike. 


mamamia

Predvsem to, pa razne korporacije, ki se ukvarjajo izključno s smetmi. Pa še en link...

 

http://zanimivosti.net/ta-risanka-je-sokirala-svet/

marjja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

13. jul 2016 16:54

Je pa res težko to življenje. Ko se že pojavi elegantna rešitev, da se odpadki vsi v enem žaklju izvozijo v sosednjo občino, se pa tam najde ena baraba, ki jih naprej proda in par centov s tem zasluži. Halo? Z našimi odpadki? Ki smo jih krvavo plačali? Mislim, da je temu treba narediti konec. Predlagam referendum.

Sonja

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

17. jul 2016 10:21

Mi imamo problem,da imamo v vasi kjer preživljam vikende nekaj vaščanov skupne kontejnerje, par jih ima pa vsak svojega.  Že večkrat se nam je zgodilo, da je v našem kontejnerju pristalo kaj prepovedanega in vedno smo sumili sosede, ki imajo svoj lastni kontejner. Sedaj smo jih pa vieli. V kontejner za embalažo so prinesli zapakirano meso iz skrinje. Kako naj jim povemo, da tako ne gre?

Hvala in lp, Saša

Mir in dobro!

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

17. jul 2016 10:55

Venturini je napisal/a:
Mi imamo problem,da imamo v vasi kjer preživljam vikende nekaj vaščanov skupne kontejnerje, par jih ima pa vsak svojega.  Že večkrat se nam je zgodilo, da je v našem kontejnerju pristalo kaj prepovedanega in vedno smo sumili sosede, ki imajo svoj lastni kontejner. Sedaj smo jih pa vieli. V kontejner za embalažo so prinesli zapakirano meso iz skrinje. Kako naj jim povemo, da tako ne gre?

Hvala in lp, Saša

Mir in dobro!

malo za žalo in malo za res - vzemi to meso ven in pojdi vprašat k sosedom, če je to njihovo. Najbrž bodo zaključili s takimi dejanji.

http://www.mojalbum.com/tajda

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

17. jul 2016 10:59

Poslikaj/posnemi in jih opozori, če ne zaleže, pa prijavi inšpekciji.

Life is war against boredom~

cotkan  

član od: 7.6.2016

sporočila: 26

17. jul 2016 13:46

Poslikaj/posnemi in jih opozori, če ne zaleže, pa prijavi inšpekciji. Pravi moj predhodnik.....................................Napravi tako, pa ob eni drugi motnji spet pokliči inšpekcijo. Ko bo leto naokrog bote imeli mir, ker z vami ne bo več nihče govoril. Vas ni mesto, znati obdržati dobre sosedske odnose ni enostavno, včasih je bolje malo potrpeti.

cotkan

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

17. jul 2016 14:00

S takimi bolje, da sploh nimaš stikov.

Life is war against boredom~

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

17. jul 2016 16:44

Venturini je napisal/a:
Mi imamo problem,da imamo v vasi kjer preživljam vikende nekaj vaščanov skupne kontejnerje, par jih ima pa vsak svojega.  Že večkrat se nam je zgodilo, da je v našem kontejnerju pristalo kaj prepovedanega in vedno smo sumili sosede, ki imajo svoj lastni kontejner. Sedaj smo jih pa vieli. V kontejner za embalažo so prinesli zapakirano meso iz skrinje. Kako naj jim povemo, da tako ne gre?

Hvala in lp, Saša

Mir in dobro!

Ko se je v naši vasi dogodilo nekaj podobnega, je prizadeti sosed   pobral vrečko s smetmi in jih stresel prinesitelju pred vrata.  Nikoli več se ni ponovilo. 

cotkan: sem za dobre odnose, ampak, kar je preveč, je preveč.  Je pa take stvari najbolje reševati kar direktno, brez inšpekcije. Najprej z lepo besedo, če jo sogovornik le sprejme. 

Cila

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

17. jul 2016 17:14

Žal se je to zgodilo malo pred deveto zjutraj, ko so potem prišli komunalci. To videl oče upokojenec in se ni hotel zameriti sosedom. Če bom jaz to videla drugič, jim bom vrečko sigurno nastavila pred vrata. Hvala za mnenja in lp, Saša

Mir in dobro!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti