Dolgo potovanje

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

tema odprta - 14. feb 2004 14:03 | ogledi: 3.474 | odgovori: 26

Ojla!

Imam problem. Za prvomajske praznike imamo predvideno potovanje oziroma kar popotovanje. Nekaj letalo, nekaj bus... Potujemo z dvemi otroki do 10 let. Glede na to da sem zelena v tem, vas prosim, da mi svetujete kaj užitnega potrebujemo za preživet ( razen pohanca ). Predviden urnik potovanja je tako natrpan, da skoraj ne bo časa za kaj pojest do končnega cilja. Jaz tako ali tako ne bom jedla nič ker se bojim vožnje z letalom, ampak otroci tudi ne morejo živet samo ob keksih. Dajte no, malo me potolažie in prosim svetujte kaj je neobhodno potrebno na letalu.

Katja Katarina  

član od: 25.1.2002

sporočila: 105

15. feb 2004 10:02

Pozdravljena! Poleg čaja, jabolka, kakšnega piškota, trdo kuhanega jajca, ocvrtega zrezka in sendviča bi se morda prilegel košček loparnice, ki je prav tako imenitna hladna kot vroča (je v bazi), pa še zdrava je ob vsej zelenjavi, ki jo vsebuje. Tudi jaz ne maram letenja, pa se kar preživi, zato vzami nekaj za pod zob tudi zase. Lep pozdrav, prijetno popotovanje in srečno Katja

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

15. feb 2004 11:18

Hojla, kaj vzeti s seboj, je sicer odvisno od tega, kam greste in koliko časa naj bi trajala pot do končnega cilja, vseeno pa svetujem, da ne vzamete preveč stvari s sabo, ker je sparjena in postana hrana zanič, pa še zdrava ni...Pa tudi že pripravljene hrane ne priporočam... Na letalu običajno tako ali tako dobimo kak obrok, kakšen in koliko obrokov, pa je odvisno od tega, kako dolga je pot. Tisti obroki po okusu običajno sicer niso bogvekaj, ampak ženske in otroci smo ob njih brez težav siti, tako da vam na letalu ne bo treba jesti praktično nič drugega. Za pot z avtobusom pa priporočam vodo (če greste v kake tople kraje, je vzemite veliko) ali ledeni čaj (če otrokom voda ni všeč), sadje, kako žemljo ali kruh. Če bo potovanje do cilja trajalo več dni, namesto sendvičev raje vzemite s seboj topljene sirčke in kruh/žemlje, pa ne pozabit na nož za mazanje ; sendviči postanejo sparjeni in zato niso dobri. To lahko obložite z rezinami svežega paradižnika, pa je ravno tako fino...Pa kaki polnozrnati ali navadni piškotki pridejo prav, čipsov, palčk in podobnega pa ne priporočam, ker po njih človek hitro postane žejen. Namesto čokolade, ki se stopi, je pa fajn "študentenfuter" ali suho sadje in oreški. pa prijetno popotovanje želim, maja

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

15. feb 2004 12:28

Prav lepa hvala za nasvete. Zakaj pa nihče ne zine, da te na letalu tudi nafutrajo??? Velik del problema je rešen, vsaj mož, ki prebavi vse kar je na krožniku - vključno z krožnikom in priborom. Malo manj so prilagodljivi otroci, ki so problem zase. ( eden ne poskusi nobenega mlečnega izdelka in obožuje " mesek ", drugi meska ne mara ravno najbolj. Lahko se pohvalim edino, da jesta zelenjavo in pijeta samo vodo ) Nož je dober predlog - kaj pa letalo in kontrole? Nočem,da nas postavijo ob zid. Recept za loparnico je že na mizi. Že danes začnem trenirat. Ta jed mi je namreč čisto nova.

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

15. feb 2004 15:12

Vcibej, glede noža.....ne bo šlo! Še komplikacije lahko imate....Na splošno v osebni ROČNI prtljagi ne smeš imeti nobenega ostrega predmeta - niti škarjic za nohte, pilic, ipd. Kar se pa tiče obrokov na letalih je pa tako - če greste na res dolgo potovanje, boste dobili obrok kot se reče - če pa greste bolj na kratko relacijo (npr. do Bruslja, samo kot primer), boste dobili v bistvu nekakšen večji prigrizek, recimo piščančjo solato, 2 mini stručki ali 2 mini sendvička (vege in mesek, po izbiri,),včasih je zrezek, drugič pršut..... potem je še sok in sladica-največrat je kakšna rezina (npr. mini tiramisu lai kakšno drugo kremasto pecivo) ali pa kakšna "kupljena rezina" a la frutabela, Lumpi, kinder pingvin ipd. Za pijačo imate na izbiro vse - od vode do viskija (alhkohol pa semi zdi da se mora plačati, ne vem točno ker ga nikoli ne pijem), za konec pa dobite še kavo ali pa čaj. Mogoče bi lahko za otroke vzela zarven tudi kakšen jogurt ali skutko?! Aja, saj verjetno že veš, pa vseeno - obroke strežejo pri vseh letalskih firmah, razen Ryanair. Lepo potovanje in čim bolj uživajte, Zala Zala

Jacha  

član od: 28.1.2004

sporočila: 105

15. feb 2004 17:53

Vcibej, Zala ima prav. Nobenega še tako majhnega nožka ne smeš imeti pri sebi. Z mamo sva lani imeli pri sebi takšen majhen žepni nožek, pa ga je morala mama odnesti tja, kjer oddajaš prtljago. Potem pa so ga zapakirali v tako veliko kuverto in ga poslali skupaj s kovčki na letalo. Seboj pa vzami kakšno sadje, še najboljše banane, ki pomirjajo. lp in lepo se imejte. Jacha

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. feb 2004 8:42

Pa saj noža ne boš rabila na letalu, lahko ga daš v ta veliko prtljago. Tako delam jaz, do zdaj niso nikoli komplicirali. Loni

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

16. feb 2004 9:19

Če imate radi muslije,razne snackse, čoko popse, kosmiče...si jih nadevajte v plastično posodico (za en obrok) recimo posodico od margarine in posebej nakupite 2 dl mleko in plastično žličko in to, ko se ustavite zmešajte , pojejte in embalažo odvrzite. Jaz sem dobila ta nasvet, ko je sin potoval v London, je pa še kar nekaj predlogov na tem forumu v tisti temi, ki sem jo jaz odprla. Glede noža pa, hm, tudi meni so ga enkrat zaplenili na letališču, pa sem ga imela v veliko potovalki, bilo ja na letališću v Skopju, pa se res ne spomnem, če sem veliko potovalko res hotela imeti pri sebi, zdi se mi, da naj bi šla v trup letala, res ne vem... ampak ne bi več noža nosila na avion..takrat me je bilo silno sram, pa sem želela le suho salamo razrezati...so me pa tako na ostro prijeli, kot da sem terorist, bila sem stara okoli 20 let in sem kar planila v jok. V Zagrebu, ko sem izstopila, sem na policiji dvignila ta moj nož, ki so ga zapakirali v veliko kuverto, so se mi pa tako smejali policisti: vas, da so imeli za nevarno, ha, ha , ha..meni pa ni bilo do smeha...

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

16. feb 2004 9:41

Kar se tiče noža, obstajajo plastični noži, ki so dobri za namazat sirček na kruh, tudi kruh lahko razrežeš z njimi in podobno. Jaz jih ponavadi kupim cel paket in potem lahko tudi vržeš stran, saj ni vedno pri roki vode za pranje "sirčkastega" noža. Suzana Sporočilo je spremenil(a) suzanar dne 16. feb 2004 09:42:10

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

16. feb 2004 12:11

Količina in kakovost hrane je močno odvisna od letalske družbe. Lani sem letela s Quantas (Avstralci). Neverjetno celo lučke Magnum smo dobili. Vsega skupaj je bilo toliko hrane, da nisem mogla pojesti (s tem, da ne jem kot ptička). Če je vaš prvomajski let čarterski, potem hrane na letalu ni. Torej vzemite kaj suhega (krekerji, suho sadje, čokolada). Če letite v Avstralijo ali ZDA, morate vso hrano vreči v smeti, saj je ne smete prinesti v državo. Mimika

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

16. feb 2004 13:02

hm ja, glede nožev: tud jaz običajno vzamem s seboj en paket plastičnih in jih dam v nahrbtnik (na vrh, tako da jih lahko na letališču zelo hitro prestavim v ročno prtljago). Nikoli nisem imela težav... Sicer je pa za prvo silo dober tudi plastični pribor, ki ga dobiš na letalu - če potuje cela družina, lahko recimo vso hrano razrežeš z enim nožkom, ki ga dobiš na pladnju, pa kavo in čaj vsem mešaš z eno žličko, ostale pa še zavite in čiste odneseš s seboj. To seveda pride prav le tam, kjer dobiš plastični pribor - ponekod namreč lahko kljub strogim varnostnim ukrepom na letalih dobiš tudi čisto pravi kovinski pribor, ki pa ni za enkratno uporabo in ga zato ne moreš vzet s seboj. Glede obrokov na letalu pa to: a res na čarterskih poletih ne dobiš nobene hrane? Jaz namreč vedno potujem z rednimi linijami in sem še vedno dobila hrano, tako da mi sploh ne bi prišlo na misel, da bi morala s seboj vzeti kaj za prigriznit, če bi potovala na čarterskem poletu. Pa še eno vprašanje: Glede na to, da bo z Brnika kmalu začel leteti v London ponudnik poceni letalskih prevozov Easy Jet me zanima, ali tudi tu tako kot pri Ryanairu ne dobiš obroka med poletom. Zdi se mi sicer, da ne, da je to ena od "fint", zaradi katerih so ti leti lahko cenejši, a vseeno... maja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti