Rostbeef

Kate  

član od: 29.7.2003

sporočila: 63

tema odprta - 13. feb 2004 15:11 | ogledi: 2.872 | odgovori: 2

Lep pozdrav! Danes zvečer bom svojemu dragemu naredila krvave rostbeef zrezke, ki jih obožuje. Zanima me kakšna priloga bi bila za zraven?

Kate

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

13. feb 2004 17:44

Oprosti - prav nobenih izkušenj s takimi zadevami nimam, vem pa da za pravilno peko moraš biti pravi mojster ki ga še čisto pravi kuharji ne obvladajo vsi. Meni se je primerilo ( zaradi nesporazuma ) da sem to krvavo zadevo dobila na krožnik. Drugače jem skoraj vse ( če preživiš našo hrano v menzi si tako fenomen ) ampak tega si res ne bi zaželela znova. No, takrat je bilo to kombinirano z polento. Upam si trditi , da je v polenti bilo dobanega nekaj parmezana. Lep, lep večer!!

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

13. feb 2004 19:11

Kaj pa če bi poskusila s krompirjem v aluminjasti foliji? Mi smo to navadno jedli v "asado stekih" v Munchnu. Krompirje približno enake velikosti zaviješ v folijo in pečeš v pečici pri 190-200 stopinjah cca eno uro.Pred pečenjem jih na strani, ki bo zgoraj križem prerežeš (narediš +). Pečenim odviješ gorji del folije in v razprtino daš malo tatarske omake ali samo maslo. Če hočeš zaradi časa malo pogoljufati, lahko krompir prej skuhaš do 3/4. Malo je to sicer zamudno, vendar je zelo okusno in se splača potruditi, če ne danes pa jutri. Pa dober tek!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti