Le creuset

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

3. mar 2013 20:27

Bi me pa vseeno zanimalo, če bi res ločila golaža po okusu, če ne bi vedela, kateri je narejen v kateri posodi.

rimljanka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

3. mar 2013 20:30

Jaz sem sicer velik pristaš litoželeznih posod, ampak ne verjamem, da ima mineštrica v le creusetovem piskru lahko drugačen okus od tiste v navadnem. Če kuhaš, je po mojem prav vseeno, kakšno posodo vzameš; prednost litoželeznih je v tem, da lahko stvari res počasi dušiš in da še dolgo potem ostanejo tople. Uporabljam jih predvsem za rižote (ali pilav, če hočeš) in za počasno dušenje, kjer mora jed par ur počasi brbotati na majhnem ognju ali v pečici, za kuhanje ali hitro narejene omake pa nikoli. Kako bi lahko to vplivalo na zdravo hrano, se mi pa tudi ne sanja.

Si res prepričana, da bi z zavezanimi očmi bila sposobna ločiti, v kakem loncu se je kuhala tvoja čorbica? Jaz ne verjamem, da bi, oziroma jaz zanesljivo ne bi.

Sonja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. mar 2013 20:47

Namen mojega vprašanja je bil samo v tem, da bi opozorila (če se tole smatra za reklamo, ok, pa naj se briše, ampak potem se mora brisat cel forum, z vsemi francoskimi al kakimi piskri že), da imamo tudi Slovenci tako imenitno posodo, v kateri se jed lahko počasi kuha, ki nima bakelitnih ročajev in jo lahko s šporheta prestaviš direkt v pečico, krušno peč ali kamorkoli že. Kakor sem videla, je eterna tudi iz železne pločevine, emajlirana in petkrat ali pa še večkrat cenejša. Je pa res, da ni tako lepe žareče rdeče barve. In po cenejšo ni treba v Trst, ampak se dobi kar čez cesto . Tudi pri piskrih se lahko Slovenci kosamo s svetovnimi imeni!

lp

cervus

analuka  

član od: 23.9.2012

sporočila: 49

3. mar 2013 20:55

Na zdravo hrano vpliva toliko, da je teflon že dolgo znan zelo strupen in hrana v njem brez okusa,emajlne posode pa boj zdrave.Pomoje to.

Na vprašanje kakšna je razlika v okusu pa si že sama odgovorila,počasno dušenje.Verjetno bo to,ne vem.

Ampak vas je tle tolk dobrih kuharic, da bo že katera bolj vedela to kot jaz  cuoca principiante;)

 

 

 

 

analuka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

3. mar 2013 21:06

analuka je napisal/a:

Na zdravo hrano vpliva toliko, da je teflon že dolgo znan zelo strupen in hrana v njem brez okusa,emajlne posode pa boj zdrave.Pomoje to.

analuka

Od kod je pa to tako zelo splošno znano? No, če je, pa naj bo, do mene pač še ni prišlo. Po mojem je bolj splošno znano, da trdna vera gore premika, očitno pač tudi pričara ali odčara okus. Tudi prav.



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 03. 2013 21:07

analuka  

član od: 23.9.2012

sporočila: 49

3. mar 2013 21:10

Ti elaphus, kaj pa tebe muči?

Vsak si izbere in kupi kar mu odgovarja, pa ali je to Emo ali pa kaj drugega.V čem je problem?

Veš, enim  nam je bližje it v Trst, kot pa v kakšno slovensko trgovino s posodo....

In Emo ni tolk cenejši kot ta posoda v akciji, če te že  cena tolk  moti.

Se mi sam zdi ali se moram jaz tle zagovarjat zakaj sem kupila kao francoske lonce in sem zelo navdušena???

analuka

analuka  

član od: 23.9.2012

sporočila: 49

3. mar 2013 21:11

limonl

Tole si preberi,boš hiter spremenila mnenje o posodoah v katerih kuhaš.Ja vredno prebrati tudi vsem ostalim.

http://www.zdrav-podjetnik.net/prispevki.php?n



analuka

Sporočilo je spremenil(a) analuka dne 03. 2013 21:15

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

3. mar 2013 21:28

Analuka, saj ti pravim, da verjemi kar in kolikor hočeš. Očitno si zelo dojemljiva, če se še tvoje brbončice ravnajo po zdravem podjetniku, ampak to ni moja stvar. Glavno, da ste ti in tvoji jedci zadovoljni. Dober tek in veliko zdravja še naprej.

Sonja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

3. mar 2013 21:42

analuka, saj nismo začele kuhati (velja tudi za limnol in elaphus, ne le zame) šele včeraj, no. In Emo posodo poznam(o) že desetletja, verjemi.

Počasi se da kuhati tudi v navadnih emajliranih loncih, samo znati je treba. Eterna je pa sploh OK, konec koncev, še za indukcijo je, četudi je že desetletja na trgu.

Ti kar kuhaj v pravkar odkriti posodi, me bomo pa v tistih, ki jih imamo, pa čeprav niso francoske. Zanimivo pa je, da je prav v članku, ki si ga svetovala limnol v branje, podčrtano, kako je Emo posoda OK. In nobena pod nas ni omenila, da imamo le teflonske lonce doma. Morda jih pa sploh nimamo.

Pa dober tek, da bodo le sestavine, ki jih boš v teh posodah kuhala, tudi take kvalitete kot je posoda.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti