Oddaja ana kuha

Magnesium  

član od: 23.12.2012

sporočila: 12

25. nov 2013 16:41

Jaz bi tudi prosila za recept za torto- Euphoria, ga lahko prosim pošlješ tudi meni? Hvala! 

Magnesium

Cita75  

član od: 20.9.2007

sporočila: 52

25. nov 2013 18:10

jaz se tudi priporočam za recept za torto.

 

Hvala!

Cita75

Titikaka  

član od: 13.9.2008

sporočila: 128

25. nov 2013 20:01

Tudi meni lepo prosim recept za torto. Hvala!

Titikaka

priv  

član od: 7.11.2006

sporočila: 266

26. nov 2013 10:38

tudi jaz bi recept za torto

hvala,

priv

priv

SaraC  

član od: 26.11.2013

sporočila: 1

26. nov 2013 10:54

Pozdravljeni! Lahko morda katera kar tu gor objavi recept za torto, nas je še več kandidatk Sicer se pa tudi jaz priporočam za recept po mailu. Hvala vam!

SaraC

Cita75  

član od: 20.9.2007

sporočila: 52

26. nov 2013 11:28

Tole je recept za torto.

Kopirala iz drugega foruma, kjer je objavljen recept. Upam, da ne bo kaj narobe.

 

 

Sem pogledala na Voyu... v zadnji slaščičarski oddaji je pekla takole (omenjala je enkrat torta, drugič krostata, meni deluje bolj kot torta), pišem, po vrsti tako kot je delala Ana

Tortno dno: mandlji in čokolada, ter posebna beljakova krema (125 g kristalnega sladkorja in 40 g vode, zavremo, cca 5 minut oz. toliko, da se z vilico lahko oblikuje nežne nitke.

90 g beljakov (3 majhna jajca), 100 g sladkorja v prahu, 8 g kvalitetnega kakava, 125 g mletih mandljev, 30 g čokolade (stopimo nad vodno kopeljo).

Ko se sladkor kuha, začnemo stepati beljake do trdega, ko je sladkor stopljen (na nitko), med stepanjem beljakov na najvišji hitrosti še vroče počasi zlivamo med beljake, meša se dokler se posoda popolnoma ne ohladi.

Posebej mešamo suhe sestavine: mlete mandlje, kakav in sladkor v prahu. potem postopno umešamo beljake - postopno in previdno, da ohranimo čimveč zračnosti. Čisto na koncu vmešamo še stopljeno čokolado (2 - 3 žlici) ostalo uporabimo za nadev, ki se doda na popolnoma ohlajeno torto.

Nadev: 2 jajci (majhni) in 2 rumenjaka, ter 50 g sladkorja v prahu, premešamo in stepamo nad vodno kopeljo cca 5 min, da se jajca skuhajo, nato vmešamo stopljeno čokolado, ter dodamo stepeno sladko smetano (330 g).

Nadev nadevamo na pečeno in ohlajeno tortno dno in dobro ohladimo v hladilniku. Ko je popolnoma ohlajena (nekaj ur v hladilniku) dodamo še preliv (170 g sladke smetane in 300 g mlečne čokolade 40 % kakava). Smetano zavremo, čokolado nalomimo na koščke , ki jih umešamo v zavreto smetano).

Cita75

barby.p  

član od: 14.4.2008

sporočila: 24

26. nov 2013 12:12

Živjo, evo pa bi še jaz prosila za en recept, če ga slučajno katera ima. Je pa iz oddaje za halowen in sicer za mafine s tekočo sredico. Bi si sama pogledala pa žal nimam dostopa do voya, recept pa ni nikjer objavljen. Hvala že vnaprej, lep pozdrav :)

barby.p

barby.p  

član od: 14.4.2008

sporočila: 24

26. nov 2013 21:24

Super najlepša ti hvala za recpet in predloge :)

barby.p

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

27. nov 2013 13:00

Sicer vem, da bodo določene verjetno (skoraj 100% sem) skočile v zrak. Ampak, ko sem zadnjič gledala oddajo, ravno to kjer so pekli slaščice sem opazila, da je Anina kuhinja, da ne rečem umazana, ampak "zabožana". Mislim predvsem na ploščice tam pri štedilniku. Ali se to nič ne čisti, pa tudi štedilnik tam ob strani ni bil ravno pri čistih. Ona je vedno tipitopi, ponve in lonci tudi, ampak ploščice, meni je bilo rahlo bljak....

Levinjav

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti