Aktivnosti

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. jan 2013 16:38

Aj, blazno se posipavam s pepelom, mea maxima culpa, ker sem si drznila rekreacijo, ki gre takole

- Ena soba v fitnesu, notri so sobna kolesa, zaradi tržnega momenta je sobnih koles toliko, kot se jih le da postaviti.

- Potem se tja zrinejo slušatelji in tisti, ki je bolj zadaj, že težko pride do svojega kolesa

- Potem pride inštruktor. V opremi po zadnji fitness modi, obvzeno z gelom za tonus,, potem si zadaj pripne en del mikrofona in potem okoli uhljev spredaj do ust in potem spusti muziko in po možnostii še kakšne laserske efekte in potem naslednjih 45 minut diktira ritem tem kolesarjem na simulastorjih. In ptem telesa ob telesu (jaz za aktivnosti telo bo telo izberem osebe, tu pa ne moreš nič) v divjem plesnem ritmu, pri katerem so plesnjaki na Ibizi bolj pesmice za otroški vrtec, in ob motivirajočih czklikih tipo: Še mau še mau še mauuuuuuuuuuuuu in smo na Šmartni Gori.........še mau še mau, potisnimo stenga, stisnimo rikte in gremo u klaaaaanc 45 minut kolesarijo. Baje je zadeva blazno aerobna. Whatever Še en marketinški trik, s katerim se da prepričati ljudi srednjih let, da sedaj pa "delajo nekaj zase". Vsekakor tako narediš nekaj za tistega, ki ti je prodal tole Pa da živiš v samoprevari, da se bo v zimskih mesecih tole vsekakor poznalo na telesu in zlasti, da je fajn, ker je hiter učinek ----kot da je kaj, kar se hitro dobi, tudi ohrani. Ker obstajajo mnogo bolj zabavne in mnogo bolj inteligentne rekreacije. Tale spinning je pa inteligenten samo v tem, kako iz ljudi pobrati denar.

Vanja, "naspidiran" pomeni, da je nekdo energetičen in motivirajoč čez mejo, ki se jo da prenašati. Izraz je star slabi dve desetletji, še iz časov, ko so se ljudje zadevali s speedom, ker exstasyja še niso poznali.

Vendelina jr.

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

22. jan 2013 16:42

Ja, iz tistih časov je bil tudi grafit, ki so ga kasneje prepleskali, kolikor se spomnim, desno od uršulinske cerkve, pisalo je pa "Senna je bil na speedu." (?spidu?) lp, proxima

tburgar  

član od: 11.9.2009

sporočila: 435

22. jan 2013 17:40

No Vendelina na takle ironičen, nesramen način lahko čisto vsako rekreacijo daješ v nič- aja ne, tiste s katero se ti ukvarjaš, ne, ker je na čist drugem nivoju, kot pa ta raja, ki jo opisuješ,

daj ukvarjaj se z bolj produktivnimi zadevami, o katerih imaš kaj pojma,

zame konec debate, ker se ne mislim spuščat na tvoj nivo,

samo mal strpnosti, kar so ti sicer že večkrat svetovali v različnih temah.

tabu

Mygrace

sporočila: 6506

22. jan 2013 17:48

Pravzaprav se nič ne čudim, če nesramnim osebkom nihče ne pomaga, ko zaradi bolečin v križu slonijo nekje sredi centra prestolnega mesta. Taki oddajajo eno tako energijo....in zato ni čudno, da se včasih kakšen pes zakadi v njih ali pa otroci v nakupovalnih centrih vreščijo prav pred njihovimi nosovi...

                                              (zzak itak spet ne bo šteku press...)

 



Mygrace

Sporočilo je spremenil(a) Mygrace dne 22. 2013 17:49

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

22. jan 2013 18:25

marec je napisal/a:

Jaz imam problem, da imam popoldan preveč časa, zvečer obiskujem 4krat na teden spinning, vendar imam popoldan še vedno preveč časa in bi si rada zapolnila popoldneve imela kakšne aktivnosti, da se ne bi svet vrtel samo okrog moških.

 Se mi zdi, da preveč časa posvetimo drugi polovici in, da se vse vrti okrog njihovih potreb, toda jaz si želim, tudi zase uspehe in aktivnosti, s katerimi bomo ženske dokazale, da smo tudi me sposobne in da imamo svoje dosežke in potrebe.

 marec

Evo, tako se v naših krajih "druge polovice" vrtijo same z njihovimi potrebami...

Plesalci iz Brestanice

 

Morda pa še ti najdeš skupinico takšnih, ki jim ne paše se le vrtet okrog moških in date eno dobro kontro tem Rajhenburškim "drugim polovicam" 

Ognjič

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

22. jan 2013 18:29

Naj mi bo oproščeno, med uro spinna sem našla odgovor za Vendyjino vprašanje o butasti rekreaciji, ki ne bo užalila 99% Kulinaričark: biciklanje v ta veliki telovadnici ob gledanju TVja, branja ali klepetanja s sosedi, ki se prav tako napravljajo, da biciklajo. Ti ljudje mislijo, kolk naredijo, meni je pa to zapravljanje časa. Wenn schonn, denn schonn.

Sicer bi pa lahko karikirali čisto vsako rekreacijo ali šport. 

Kljub temu, da se ukvarjam z najbolj butasto rekreacijo 5x na teden po 60 minut(pa še inštruktorski certifikat imam), grem tale hip tekmovat v laufanju s katerokoli žensko tule na KulSlo (Loni izvzeta, ker ona je za moje pojme profi), in garantiram, da bom med ta prvimi. Ne glede na leta. Če se zdi, da so inštruktorke ubitačno zrihtane je verjetno zato, ker dobijo cunje na pol zastonj.  (če jih gym seveda prodaja) Tole o laserjih in kremah za temno polt je menipopolnoma neznana slika.

Sicer pa res ne vem, kako se danes rekreirate v Evropi. Meni so davnega 95ga ob moji zadnji uri inštruiranja v Švici rekle, da dokler nisem jaz prišla delat v gym, so v telovadnici samo pohajkovale, šele z mojim prihodom so se naučile pravega pomena dobre rekreacije. Izgleda, da se v sloveniji še ni premaknilo. 

Tudi ne vem, koliko pri vas to stane: Jaz odštejem malo manj kot $40 za neomejen mesečni obisk objekta, ki ima vse od mašin za bodybuilderje, tekaške proge (pri nas je laufanje poleti zunaj tako rekoč nemogoče), 30 biciklov za spinn in ne vem koliko v drugem štuku (ti so za moje pojme za lenuhe), pa mašine za tek, letni bazen, zimski pa še pride letos ali naslednje leto. Na voljo je tudi cirka 15 do 20 ur skupinske rekreacije na dan, od step-a, do zumbe in joge. Zelo redki si upajo na spinn, jaz mojih prijateljic in niti moža ne spravim tja, ker je pretežko, nobena se ne izgovarja, da je soba prenabasana ali soparna.  Ker mi, ki se ga redno udeležujemo, smo v očeh ostalih nekakšni heroji in ti ostali nimajo jajc, da bi se nam pridružili. 

Če bi pa hotela biti fency in bi hotela preseravati, potem bi se šla kako odurno drago zadevo po $25 na 1 obisk hypoxi biciklanja. 

 

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 22. 2013 18:56

tburgar  

član od: 11.9.2009

sporočila: 435

22. jan 2013 18:45

Vanja !

tabu

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

22. jan 2013 18:48

Marec javi se kaj. Malo me skrbi, da ne upaš.

 

katti

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

22. jan 2013 19:10

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Sicer pa res ne vem, kako se danes rekreirate v Evropi. Meni so davnega 95ga ob moji zadnji uri inštruiranja v Švici rekle, da dokler nisem jaz prišla delat v gym, so v telovadnici samo pohajkovale, šele z mojim prihodom so se naučile pravega pomena dobre rekreacije. Izgleda, da se v sloveniji še ni premaknilo. 

Če ne veš, potem ne govori, da se v Sloveniji ni spremenilo nič v zadnje skoraj 20 letih. Skoraj vse se je, tudi rekreacija v telovadnicah. Še preveč, pa ne le slednja.

rimljanka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

22. jan 2013 19:19

Rimljanka, referirala sem na opis Vendeline Jr. To kar opisuje je šminkarjenje po telovadnici in čisto nič drugega. Pa napiši svoje izkušnje, da imam primerjavo. 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti