Podražitve...

Mygrace

sporočila: 6506

4. sep 2012 11:47

Za svet modrih, ja! Pa ko boš imela čas, napiši še kaj. Je pravi balzam.

No, ni glih balzam, je v bistvu en življenski afrodiziak (brez strasti nič ne deluje press)

 

Mygrace

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

4. sep 2012 11:54

proximo v svet modrih!

(javljam razpoložljivost vsega znanja, ki ga premorem, pa makar kavo kuhat)

lp

mzm

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

4. sep 2012 12:19

proxima, jaz se javim za prostovoljko v zvezi iskanja podpore na JV naše deželice 

Ognjič

Maxi25  

član od: 12.5.2011

sporočila: 195

4. sep 2012 12:29

Limnol...a si opazila, da je smile na koncu stavka? Dala sem ga z namenom, da se taki kot si ti, ne spotikajo v stavek, ki nima dobesednega pomena.

 

In jaz ne jamram, samo povem kako se stvari spreminjajo. Prižgi pa dnevnik, tednik, pa boš viedla kaj je jamranje. In te ljudje imajo hudičevo dober razlog za to.  

Maxi25

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

4. sep 2012 12:30

Kdo pravi, da se kriza (in podražitve) pojavljajo na vsakih 10-20 let?

Poglejte, kako smo razpravljali ravno na tem forumu o podražitvah:

leta 2007: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1135

leta 2008: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1311

leta 2010: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=2131

leta 2011: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=2351

Sem sigurna, da sem kakšno temo tudi (nehote) izpustila.

Ne vem, kako ni (nekaterim) ljudem jasno, da podražitve vodijo v znižanje prodaje. Manj prodanega pomeni, manj zaslužka. Manj zaslužka, pomeni manj proizvodnje. Manj proizvodnje, pomeni več brezposelnih... Nekaterim očitno ni jasno, da ljudje (potrošniki) niso sposobni plačevati še več, kot že itak plačujejo.

In nenazadnje, nekaterim ni jasno, da varčevati ne moreš, ko nimaš več kaj varčevati.

Definicija varčevanja je vse kaj drugega, kot "zategovanje pasu" (kar pomeni odrekanje) in na živce mi gre, ko tako grdo zlorabljajo besedo varčevanje.

Denarja, enostavno, ni.

Celotna politika reševanja krize je pri nas postavljena na glavo.

Resnično sem razočarana nad celotnim našim sistemom.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

4. sep 2012 13:43

Maxi.... taki, kot sem jaz, pač menimo, da dvopičja in zaklepaji na koncu stavka nimajo kaj iskati. Uporabi torej kaj manj kriptičnega. Ko sem brala tvoje poste v tej temi, se mi je zelo zdelo, da jamraš, in izredno me veseli, da temu ni tako - mi pa ni več jasno, kaj si potemtakem hotela povedati (jamranje kot tako namreč zlahka razumem, saj sama vem, kako včasih zapaše).

Sonja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

4. sep 2012 13:52

Rosie, ko sem napisala, da se nič ne splača sem mislila in se spomnila na ljudi, ki se jim ne splača sosedu pokositi za denar, se ne splača krompirja posaditi in ga prodati, se ne splača vina prodati, ker je prepoceni.Brezposelnim se ne splača za 500 eurov delat, tisti, ki bi pa radi delali, pa ne dobijo službe. Itd. itd. Moja hčerka ima tudi s.p. in vem, da fino gara za svojo plačo in prispevke. Itak je toliko stvari, da ne bomo obdelale do konca meseca. Samo čez mejo pogledaš v Avstrijo, pa naše stručkote zaposlujejo in dobro plačajo. Koliko mladih, izobraženih izgubljamo, ker tukaj nimajo možnosti. Pa še, pa še.

Tudi jaz z veseljem podprem Proximo. In svet modrih.

 

naor

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

4. sep 2012 14:07

Samo še o končnem potrošniku in nakupovalnih vozičkih.Gledam ponudbo v Hoferju, Lidlu, Sparu itd. da ne naštevam. V zadnjih 20 letih so se ti centri razširi kot gobe po dežju, pojedli ogromno prostora in tudi dobre zemlje, navlekli prenekatero kramo iz celega sveta za majhen denar. Naša podjetja, ki izdelujejo npr. kvalitetne igrače ( npr. lesene) cenovno ne morejo konkurirati. Naša tekstilna industrija je klonila pod težo oblačil iz Kitajske, Tajvana. Naše kmetijstvo je zaradi pridellkov iz EU, ki so cenovno mnogo bolj ugodni začelo šepati. Kako naj slovensko podjetje preživi, če mu je ta globalizacija pristrigla peruti, doma pa nimamo sposobnih ljudi, ki bi kaj naredili v tej smeri. In se raje gremo partizane in domobrance. Ljudje pa smo in še vedno množično kupujemo tujo robo, ki je mnogo cenejša. Pri tem pa je naša domača proizvodnja omagala. Izvažati tudi ne moremo toliko, presežkov vsega je povsod. Krog je zaprt, kako ven? Kupujmo slovensko, podprimo domače kmetijstvo in industrijo, ker bomo s tem podprli sebe.   

 

naor

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

4. sep 2012 14:19

naor je napisal/a:

Rosie, ko sem napisala, da se nič ne splača sem mislila in se spomnila na ljudi, ki se jim ne splača sosedu pokositi za denar, se ne splača krompirja posaditi in ga prodati, se ne splača vina prodati, ker je prepoceni.Brezposelnim se ne splača za 500 eurov delat, tisti, ki bi pa radi delali, pa ne dobijo službe. Itd. itd. Moja hčerka ima tudi s.p. in vem, da fino gara za svojo plačo in prispevke. Itak je toliko stvari, da ne bomo obdelale do konca meseca. Samo čez mejo pogledaš v Avstrijo, pa naše stručkote zaposlujejo in dobro plačajo. Koliko mladih, izobraženih izgubljamo, ker tukaj nimajo možnosti. Pa še, pa še.

Tudi jaz z veseljem podprem Proximo. In svet modrih.

 



naor

Ja, naor tukaj se pa popolnoma strinjam s tabo.

Iz mene so se tudi norca delali, ko sem si omislila vrtiček, ki je bil prej zelenica. Zdaj ga imam drugo leto, lahko rečem, da v glavnem za svoje potrebe čez poletje pridelam zelenjavo sama. Kar pa je več (za ozimnico), pa kupim pri dveh ostarelih ljudeh, ki se komaj prebijata skozi življenje.

Pri njiju kupujem suh in stročji fižol fižol, papriko za vlaganje,  nekaj paradižnika in jajca, pa smo vsi zadovoljni. Onadva, ker vsaj nekaj malega zaslužita in mi, ki vemo, kaj jemo.

Aktualne razmere pa, sem prepričana, bodo marsikoga prepričale, da se mu bo splačalo prodati ali nerediti tisto, za kar zdaj trdijo, da se ne.

rosie

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

4. sep 2012 14:20

naor je napisal/a:

 Ljudje pa smo in še vedno množično kupujemo tujo robo, ki je mnogo cenejša.   

 



naor

 

..... popolnoma prav imaš, Naor, razliko v ceni zdaj drago plačujemo na drugih področjih. Če še sami svoje robe nočemo kupovati, ne moremo pričakovati, da jo bomo lahko prodajali drugim. Kaj, ko pamet vse prevečkrat pride za nami....

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti