Podražitve

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

tema odprta - 22. avg 2010 22:29 | ogledi: 4.515 | odgovori: 8

živjo, pravkar sem prebrala na 24 ur da se bo jeseni hrana spet podražila predvsem kruh. ja kam bomo pa prišli če bodo cene tako rasle pa če bo kdo bral to naj pogleda komentarje,večina jih ima prav ,jemo samo še generiko, no večina ,kolikor se takole pogovarjam z ljudmi vsi kupujejo tisto kar je pač cenejše

koliko je pa to cenejše zdravo??

saj tudi moka ,ki jo kupimo v trgovini ni verjetno nevem kako zdrava ampak se mi zdi da je le drugačen kruh pečen doma...

kaj pa vi menite....

čebulka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. avg 2010 12:37

Multimitavin, uspelo ti je omeniti dve državi z zelo velikim proračunski deficitom. Nemčija ima več kot 7%, Velika Britanija pa nekaj čez 9%. In v maniri proračunskih rezov bodo šle točno te storitve prve proč. Nekako ti kolegialno polagam, da politika in ekonomija nista tvoji močnejši temi. Vendelina jr.

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

23. avg 2010 21:00

Kako do dobrega in poceni kruhka s katerim lahko prišparate tudi za letni dopust: http://www.razvoj-podezelja.si/index.php?option Aja, izračun je na koncu članka, ki pa ga prosim vseeno preberite... ne bo vam žal. Staša Sporočilo je spremenil(a) stasafrank dne 23. 2010 21:01

banana130  

član od: 22.12.2009

sporočila: 228

24. avg 2010 10:01

Tudi sama zadnje čase gledam koliko aditivov je v kruhu. Večkrat kupim kar zapakiranega in na etiketi je malo morje aditivov. Priznam da smo kar nekaj časa pekli doma kruh, dokler je imel mož vsaki mesec pot do neke domačije kjer je kupoval moko. Premišljujem, da moram obvezno najti kje bliže kako kmetijo, kjer prodajajo moko. Kruh se bo podražal in aditivi bodo ostali, tako da bo res bolje si peči kruh doma. Hvaležna nam bo naša denarnica in naš želodec- telo. banana130

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

24. avg 2010 14:51

Mene je skoraj kap. Nedavno, mislim da dober mesec nazaj, sem kupila orehe, mislim da so bili od soseda, nekako 7 ervov/kg.Včeraj sem jih ponovno kupila za napolitanke, cena je preko 14 evrov/ kg.!!|. Podražili so jih torej za 100 %! Kotarca

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

24. avg 2010 16:15

draga banana, mlinov je pri nas kar nekaj - no, malo je odvisno tudi od tega, s katerega konca si. Ne vem pa, kaj je narobe z moko iz trgovine? Iz nje se da speči prav imeniten kruh - mislim na moko, ne pa na že gotove mešanice za hokuspokus, tam je res dodano marsikaj, pa še stane ne tako malo. Ampak moka iz mlina prav poceni tudi ni.... Lep pozdrav, Sonja

breskva  

član od: 11.10.2007

sporočila: 3074

25. avg 2010 6:44

5 kg polnozrnate moke je 3 eure. Meni se zdi, da ni draga. Dobila sem jo v soboto. Je pa iz Šentruperta. breskva

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

25. avg 2010 9:27

Že pred časom smo govorili o podražitvah in, ker se zgodovina ponavlja, smo danes spet tam, kjer smo bili leta 2007. Na linku spodaj je navedenih kar nekaj mlinarjev:

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1135

Mi (večinoma) kupujemo moko v Framu (občasno nam jo pripelje tudi mlinar iz Ptuja - v mojo sramoto, si nisem zapomnila njegovega imena... sorry). Spakirana je v večjih vrečah, zato si jo razdelim v vrečke za zamrzovanje, ki jih dam v skrinjo. S tem preprečim nastanek živih organizmov, moka pa ne izgubi na kakovosti (tudi za vlečeno testo je super - se ne trga).

Občasno kruh tudi kupim, kmalu pa ga bom lahko pekla v svoji krušni peči.

Če je le možno, ga pečite doma. Na Kulinariki je ogromno zelo dobrih receptov in: vaja dela mojstra.

 

banana130  

član od: 22.12.2009

sporočila: 228

25. avg 2010 11:22

Draga Limnol ! Tudi mi nismo drago plačali moke, kot pravi že Breskva. Doma si večino hrane pridelamo sami, na biološki način seveda. Zato sem hotela, da bi tudi moka bila vsaj približno takega izvora. Ne zaupam namreč prodajalcem in njihovim etiketam. Priznam pa da sem postala preveč komot in večkrat kupim zapakiran kruh, se bom popravila. Sem pa iz Goriškega konca. Lep dan ! banana130

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti