Podražitev hrane

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

tema odprta - 4. sep 2007 18:43 | ogledi: 4.120 | odgovori: 37

pozdravljeni.

a ste mogoče prebrali:

http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/265678/

Kaj vse nam bo prinesel mesec september, samo podražitve in to osnovnih življenjih potrebščin, plače in vse ostalo pa ostaja nespremenjeno.

brkn83

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

4. sep 2007 18:57

Mene je stara mama spraševala, če bom pred septembrom šla kaj v trgovino in si kupila na zalogo moko, itd,..pa sem rekla, da ne. Kaj si morem če so podražitve, kruh in mleko moram še vedno kupiti. Na zalogo pa to ne gre, mogoče 3 kg moke, ne pa 10! Se mi prej molji zaredijo. Pa še to, v novi Jani je članek, kjer piše, da se zvišujejo tudi plače, samo ne v vseh sektorjih enako, v nekaterih se torej res ne. V mojem (študenstki servis) je že 3 leta enako, tako da,...če ne moreš nič spremeniti, je brez veze tudi jokati in stokati. Jelenckova

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

5. sep 2007 7:55

Meni se sigurno ne bo dvignila plača za 20 ali več odstotkov. To sigurno. Pa močno dvomim, da se bo komu res dvignila za toliko zaradi teh podražitev.

Sušno in poplavno leto terja svoje. 

Sonja

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

5. sep 2007 7:59

Ravno sem slišala, da delež surovin v izdelkih ni tolikšen, da bi podražitev surovine tako vplivala na takšen dvig cen. Trgovci so videli priložnost in jo izkoristili, naše vodstvo pa nič. alexis

mperhaj  

član od: 10.9.2004

sporočila: 207

5. sep 2007 8:02

Potem pa gledamo na televiziji, da si je Janša privoščil stole in cena enega je 2.200 Eur za bruhat mamice v bolnici zraven otrok pa spijo skoraj na tleh. 12 let sem bila v službi v državnem zboru in se raje ne spomnim, ker če ne veš ne boli... mperhaj

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

5. sep 2007 8:34

cena pšenice se je glede na ceno kilograma kruha (če računamo kruh po 2 evra) dvignila za zgolj 3 %. res me zanima, kje je tistih ostalih 7--12 % procentov? poleg tega je imel mercator že do sedaj okrog 40 % maržo na kruh in 55 % na pekovske izdelke. po mojem mnenju je veliko kriva vlada (prejšnje in ta), ker so dopuščale in še vedno dopuščajo kartelno povezovanje. mimika

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

5. sep 2007 9:13

Nič novega. Samo sprašujem se, do kdaj bo to trajalo... Sonja

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

5. sep 2007 14:30

Sami smo hoteli spremembe. Sedaj jih pa imamo. nasha

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

5. sep 2007 14:45

Saj ne gre za nobene spremembe... Goveda so v vladi pa naj bodo levi, desni ali srednji. Ker smo mikro država bi potrebovali elitno vodstvo. Vsak poslanski stol za 5000 EURO se davkoplačevalcu pač pozna mnogo bolj pri nas kot v večji državi. Pa za tipkanje z enim prstom tudi ne rabiš prenosnika za 10.000 EURO a ne? Vsaka taka mobilna bolnišnica, ki je zakrinkala nakup letala, s katerim bi lahko plačali vse slovenske vrtce za 5 let ipd. udari posameznika precej bolj. Slovenija bi bila uspešna le ob učinkovitem vodstvu z malo birokracije. To pa se do zdaj še ni zgodilo, glede na tradicijo se tudi ne bo. Vsaj brez revolucije ne. Ko bo 95% Slovenskega Naroda neslo tistih 5%, ki kradejo in neodgovorno zapravljajo tuj denar ter ne odgovarjajo za ničesar. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

anajana  

član od: 21.6.2007

sporočila: 142

5. sep 2007 14:46

Mislim, da se bomo spet vrnili v tista leta, ko smo po špecerijo hodili v Avstrijo. So zadnjič na Preverjeno primerjali cene med Slovenijo, Avstrijo in Italijo, pa je bila že pred podražitvijo Avstrija daleč najcenejša. Če kupuješ na veliko, se po moje še kar splača... anajana

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

5. sep 2007 14:49

Cene tako ali tako trgovine na tiho dvigujejo ves čas. Plače pa žal, vsaj pri nekaterih, ostajajo enake na dolgi rok... Kozmeja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti