Podražitve

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

tema odprta - 11. jan 2008 13:47 | ogledi: 4.333 | odgovori: 70

Upam, da se ta tema ne bo dosti razvnela, ker to ni moj namen. Pišem zato, ker me je danes na rit vrglo, ko sem videla razliko v ceni Primorske posebne moke med eno malo trgovinico pa Sparom, potem pa sem šla še v Mercator pogledat. Vas zanima? Mercator ima ceno 1,12 €, Spar 1,07 € in mala trgovinica, ki deluje na 50 kvadratih? 0,67 €. Ja, prav ste prebrali. Cena šunke Plečke od Krasa - rezana! = 5,46 €. In še par takšnih sem našla.... Pa vem, da punce niso take trape, da bi prodajale po nabavni ceni. In ne, te zadeve niso v kakšni akciji.

Naj se veliki bogovi kar sklicujejo na svoje drage dobavitelje... mene ne prepričajo.

Nauk zgodbe: Samo malo moramo pogledat po trgovinah kje se kaj splača, pa tudi te podražitve ne bodo tako hude. Jaz bom od sedaj delala špežo pri puncah v naši mali trgovinici. ;-)

Staša

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

11. jan 2008 13:58

Kaj pa naj mi, ki so nam v bližnji in daljnji okolici vse take male prijazne trgovine zaprli? Jaz jih pogrešam že zato, ker si lahko s prodajalkami še malo poklepetal, v teh vwelikih marketih je pa taka gneča, da te grdo gledajo, če prodajalki rečeš še kaj drugega razen 15 dag klobas, prosim... Mamamia mamamia

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

11. jan 2008 14:03

Sem včeraj pri poročilih slišala, da je na hrvaškem hlebec iz pekarne Grosiplje 1€ pri nas pa 2€ pa še nekaj centov. In potem se izgovarjajo na proizvajalce, pa dobro vemo, da imajo tavelke trgovine tako nabite cene, da glava boli. Najbolj mi gre na živce to, da nas imajo za bedake. Bom pa tud jaz zdaj vsekakor (no, saj sem tudi prej) bolj gledala v kateri trgovini se splača kaj kupit. Je pa žalostno, res. alexis

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

11. jan 2008 14:22

Mene je presenetila cena moke trgovske znamke. Nazadnje v tolarjih je bila cca 65 sit, danes je taista moka 60 centov!!?? 100 odstotkov več! veverica

elba  

član od: 7.2.2007

sporočila: 178

11. jan 2008 14:30

Če ne bi bili pri kruhu taki dobički tudi Špar ne bi odprl svoje pekarne. Že vedo kje se najlažje in najbolj sigurno zasluži. elba

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

11. jan 2008 14:33

Pa smo prišli do tistega,kar so imeli italjani ob sprejemu eura. Jaz sem gledala cene olja.Najcenejše je bilo prej 99 centov sedaj je 1.25 eura.ali pa v Kiku piše na artiklu cena v slo in nemčiji.Pri nas pridejo hlače 5.69 pri njih 4,99. Zakaj pa tukaj ne posnemamo evropo? Ja,mamamija tisto o pogovorih s trgovko pa zelo drži. balonka

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

11. jan 2008 14:46

Hja, saj res.. jaz sem prej iskala čokolade po 98 sit, zdaj pa po 0,98 €. Pa jih je bolj malo.... Staša

fuksija  

član od: 27.10.2007

sporočila: 86

11. jan 2008 15:13

Tudi meni gre na živce, da nas imajo za bedake,torej vlecimo poteze potrošniki. Kitajski pregovor pravi, da si naredi vrt, če hočeš biti srečen vse življenje.Sama pa dodajam,da si naredi vrt, če hočeš preživet in to dokaj zdravo. Sočustvujem z vsemi mladimi družinami, pa tudi z vsemi zaposlenimi, ki bijejo bitko s kapitalom, za naravo in vsega lepega kar ti le ta ponuja pa jim ostane bore malo časa. Narava me nikoli ne razočara ter me napolnjuje do zadnjega atomčka. Želim vam še naprej lep dan. fuksija

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

11. jan 2008 15:19

Mamamia spodbodla si me , da še jaz napišem nekaj kar me teži. Prihajam iz vasi, ops, mesto smo, saj res, že kakšno leto. V našem malem mestu imamo dva marketa in en diskont. Največkrat najdeš v njih vsse kar potrebuješ za sproti. Sem pa zadnjič šla na Brnik po hčero in ker je imelo letalo dveurno zamudo, sem se odpeljala nazja proti Kranju v najnoveši odprt center Qlandia. Imela sem namen kupiti nekaj malenkosti , špecerije v tako opevanemu Interšparu. Tu pa se začenja težava. Preden kaj najdeš zgubiš živce ( časa sem imela samo dve uri) , ko vsega naveličano trgovko vprašaš vprašaš, če imajo npr. preliv za torte Wanner me pošlje k mlečnim izdelkom. Hopsa Urša, čez celo trgovino, pridem tja iščem toda ne najdem. Vprašam trgovko (očitno študentka), mi v lepem hrvaškem jeziku razloži, da ona ne ve, ker je nova tukaj. Kupim cel mak in vprašam drugo trgovko, ki je zraven polnila police, če imajo mlinčke , da bi mi zmleli mak, me debelo pogleda in pravi ne , to imajo pa na tehniki. Še enkrat ji razločno razložim in pokažem mak, ki sem ga nameravala kupiti pa me je še vedno gledala kakor teliček nova vrata. Najdem drugo prodajalko in jovo na novo razlagam, ko mi končno pove, da tega pa oni nimajo. Vsa slabe volje se odpravim k blagajni plačam in grem proti izhodu in tam nekje za vozički najdem mlinčke za kavo, orehe in glej ga zlomka tudi za mak. Ugotovila sem, da bo še najbolje ,da moje evrčke kar lepo doma zapravim, saj manj, ko vidiš, manjše želje imaš. Ko pridem v domačo trgovino me vsaka trgovkalepo pozdravi, se nasmeje in spregovori z mano par besed. V teh velikih centrih pa..... saj ni da bi človek govoril !! Lepo pa radi se imejmo ursa40

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

11. jan 2008 15:26

Jaz sem opazila podobno kot Staša: v Mercatorju, Šparu in Tušu je npr. Activia (2x125gr) čez 1 EUR (cena se giblje od 1,07 - 1,79 EUR), v Hoferju pa je pakiranje jogurta z imenom Lactivia 4x125 gr stane 1,26 EUR. Se pravi 1x manj... Kvaliteta je identična. Isto zelo "blagodejno vpliva na prebavo". Res je treba malce "prešnofat" več trgovin.

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

11. jan 2008 15:44

A je kdo videl včeraj v Tedniku prispevek o tem, koliko kruha konča na deponijah in je novinarka spraševala predstavnika - žal ne vem katere firme - če so razmišljali o tem, da bi namesto vračanja kruha pekom, raje znižali ceno tega kruha? No pa je gospod odgovoril, da so tudi o tem razmišljali ampak se potem za to niso odločili. Na novinarkino vprašanje zakaj, ji je odgovoril, da preveč vprašuje.

 

Le kaj bi bilo potem, ko bi po sedmi uri zvečer na oddelkih s kruhom nastajale neskončne vrste - verjetno je to hotel povedat

rrr

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti