Nevsakdanja ter navihana kulinarična vprašanja

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

15. sep 2012 23:46

Luknja je v komentarju alenke5 (pod receptom) :

"No, jaz kuham krompirjeve žgance malo drugače, rezultat pa je isti. Krompir dam kuhat v mrzlo slano vodo (za vsako osebo en manjši krompir), ko vse skupaj zavre, dodam moko (za vsako osebo 3 zvrhane žlice), kuham 10 minut, nato to kepo obrnem, oz. preluknjam s kuhalnico, kuham še 10 minut. Potem nekaj vode odcedim in prihranim. Ves ta "poc" vržem v multipraktik in zmešam, če je potrebno dodam vodo, ki sem jo prihranila. Nato z mastno žlico režem žgance. Mi jih najraje zabelimo z ocvirki, zraven pa odcejeno repo, kuhano na prežganju in oplemeniteno z jušno kocko."

Mojca

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

16. sep 2012 5:05

Kmalu na programu: Koruzni žganci skuhani v mleku, dani v jeno posod, gor naribana jabolka + sladkor in dooosti cimeta, nato pa via pečica!!! Zraven si bom naredil ogromno šalco bele kave. FRIŠTIK kot se šika!

O ja, LOLITABOPA, definitino sem tudi sam veliki ljubitelj vseh limoninih sladic/prelivov/okusv. Kaj čmo, i love kiiiiislo :D

Kaj pa kombinacija vrelega domačega mlega v veliki šalci, noter pa nadrobljeni albert keksi, da je žlica stala pokonci? :D

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

16. sep 2012 6:47

Če za trenutek pustimo luknje stat;

mene pa zanima, kako se reče prekmurski jedi, ki je narejena iz testa, izgleda kot malo večji njoki, ki se jih ocvre v maščobi. Vem, da je bil recept tukaj že objavljen in tudi jedla sem že to redilno dobroto (enkrat v Ljubljani, v kosilnici pod Plavo laguno), imena se pa ne morem spomniti. Sem iskala  pod svaljki, pa cmoki pa še kje pa ne najdem.

Mi bo pomagala katera od Prekmurk ali kdorkoli, ki nima luknje v spominu?

nola

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

16. sep 2012 7:02

meni pride samo langos na misel

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

16. sep 2012 7:09

rebecca je napisal/a:

meni pride samo langos na misel



LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

rebecca, najlepša hvala, točno to sem iskala!

nola

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

16. sep 2012 17:53

Kdo prakticira kombinacijo: KRUH, SLANO MASLO, PAŠTETA,KISLA KUMARA? Zraven pa seveda sveži mladi čebulj (ravno prinesel domov, da bo jutri za zajtrk sekalo ob pašteti), kakšna fajna klobasa, katero sproti režeš, zraven pa velika šalca proje ali zelenega čaja?

Tokrat bo ena tunina od A, delight edicija. MMMM so dobre; ZELO!!
G. pa zmaga ker je, tako kot fr., fajn čvrsta in takšne imam najraje!


Ne vem zakaj, ampak bo verjetno nekaj na tem, da mi je oče pravkar prinesel svežo skuto iz Tinja.
Namreč. Nora ideja kombinacije paštete in skute?!?!!? Jutri sprobam in poročam.
Ali je morda kdo že sprobal tole kombination?

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Sporočilo je spremenil(a) MBrando dne 16. 2012 20:40

lolitabopa  

član od: 15.12.2011

sporočila: 21

16. sep 2012 21:22

MBrando je napisal/a:


Kaj pa kombinacija vrelega domačega mlega v veliki šalci, noter pa nadrobljeni albert keksi, da je žlica stala pokonci? :D

 

mleko mora biti mlačno da keksi še malo hrustajo!

pa mimgrede, sem mislila da sn edina ki ima maslo pod pašteto! Drugi se zgražajo nad to kombinajcijo.

Aja, a vam rata narediti res TRDNE žgance? Jaz vedno delam instant polento pa mi nikak ne rata, pa tudi razmerje 1:3, so žganci pocasti. Kako jih naredite vi, z moko, zdrobom, koliko vode, koliko moke, kak dolgo kuhate?

thx

lolitabopa

menola  

član od: 30.8.2010

sporočila: 126

17. sep 2012 11:32

Ja kruh in maslo pa pašteta in kisle kumare večkrat, pa tudi kruh pašteta sirni namaz in sir tolminc, pa kruh pašteta in majoneza na to pa rezina paradajza...

Sicer pa tudi slani krekerji namazani z Nutello.

Ko sem bila majhna sem večkrat dobila za "moč" zavajon - v tem primeru rumenjak svežega jajčka z dvema žlicama sladkorja stepeno do pene.

Zraven pa kakav ali šipkov čaj.

menola

Maxi25  

član od: 12.5.2011

sporočila: 195

17. sep 2012 11:58

Moja sestra je eurokrem v kombinaciji s kislim kumaricam Smo najprej mislili, da je noseča, ampak ni...ji pač paše. Ne priporočam, zanič ko pri norcih.

Maxi25

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

17. sep 2012 13:54

hehe, samo da ljudem paše. Morda pa vseeno zasledimo kakšno divjo kombinacijo in jo sprobamo. Mrbti pa le ne bo tako slabo 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti