Nevsakdanja ter navihana kulinarična vprašanja

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

20. sep 2012 16:34

Tudi jaz imam novo pogruntavščino: kruh, namazan s putrčkom, gor pa položeni sušeni paradižniki (ki so se kopali v olju). Za umret dobro.

MBrando: a paštete/namaze pa tudi delaš kaj sam?

pirnica

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

20. sep 2012 19:46

Ko sem odraščala smo običajno jedli za malico: sladkano vodo, posoljeno narezano čebulo.

Pri babici sem jedla ( ko je bolj debela sestrična nesla mleko v dolino) na tanko namazano belo svinjsko mast, ki so je posula s sladkorjem.

Punčki, ki pri nas noče jesti sira, ker ga nikoli ne je, sem zadnjič za naše dete pripravila: rezino kruha, rezino kumare, tanko, tanko in rezino tanko narezanega sira, oblikovanega z modelom za velik piškot- išler. BOjda je samo tak sir.

 

F r i n a

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

20. sep 2012 20:57

frina je napisal/a:

Ko sem odraščala smo običajno jedli za malico: sladkano vodo, posoljeno narezano čebulo.

Pri babici sem jedla ( ko je bolj debela sestrična nesla mleko v dolino) na tanko namazano belo svinjsko mast, ki so je posula s sladkorjem.

Punčki, ki pri nas noče jesti sira, ker ga nikoli ne je, sem zadnjič za naše dete pripravila: rezino kruha, rezino kumare, tanko, tanko in rezino tanko narezanega sira, oblikovanega z modelom za velik piškot- išler. BOjda je samo tak sir.

 



F r i n a




SIMPATIČNO  in PRELEPO.
Včasih je vse kar je potrebno, malo truda in vzpodbuda. 
Izvoli frina: 

PIRNICA: Ne to pa žal ne. A piznam, ko sem jedel domačo jetrno pašteto na pikniku od prijateljice v Selnici ob Dravi, za mene niso več obstajali ne čevapi (teh tak nimam rad), ne sir, ne batače in kotleti, ampak samo popečena baquetta na grilu in lepo pašteta gor. JAOO.
Drugi pa so se samo zmrdovali. 
Nikoli ne bom pozabil tiste arome, vonja, grudavosti. mmmmm


---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

luccka  

član od: 8.12.2007

sporočila: 229

20. sep 2012 22:37

frina je napisal/a:

Ko sem odraščala smo običajno jedli za malico: sladkano vodo, posoljeno narezano čebulo.

 


F r i n a

 

Točno! Fuj in fej, zdaj se sprašujem kako sem sploh lahko to včasih pila. 

luccka

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

21. sep 2012 8:22

Sladkane vode sploh ne spravim po grlu, le če imam hipo.

Naša kandidatka za nevesto je šla bruhat, ko smo imeli za kosilo: belo župo in prerezan krompir.

Uskukančki, skuhani v slanem kropu, zaliti z mlekom. Poleg pa krompir, prerezan, kuhan v lupini, nato pa se namaka v skupni krožniček s soljo.

Pravijo, da prej pozabiš domači jezek kot okus hrane, ki si jo jedel kot otrok.



F r i n a

Sporočilo je spremenil(a) frina dne 21. 2012 11:27

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

21. sep 2012 8:57

frina je napisal/a:

Sladkane vode sploh ne spravim po grlu, le če imam hipo.

Naša kandidatka za nevesto je šla bruhat, ko smo imeli za kosilo: belo župo in prerezan krompir.

Uskukančki, skuhani v slanem kropu, zaliti z mlekom. Poleg pa kruh, prerezan, kuhan v lupini, nato pa se namaka v skupni krožniček s soljo.

Pravijo, da prej pozabiš domači jezek kot okus hrane, ki si jo jedel kot otrok.



F r i n a

 

Tegale pa čisto nič ne razumem   Kruh, kuhan v lupini? Kakšni?

Issi

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

21. sep 2012 9:20

Issi je napisal/a:

frina je napisal/a:

Sladkane vode sploh ne spravim po grlu, le če imam hipo.

Naša kandidatka za nevesto je šla bruhat, ko smo imeli za kosilo: belo župo in prerezan krompir.

Uskukančki, skuhani v slanem kropu, zaliti z mlekom. Poleg pa kruh, prerezan, kuhan v lupini, nato pa se namaka v skupni krožniček s soljo.

Pravijo, da prej pozabiš domači jezek kot okus hrane, ki si jo jedel kot otrok.



F r i n a

 

Tegale pa čisto nič ne razumem   Kruh, kuhan v lupini? Kakšni?



Issi

 

Krompir je imela Frina v mislih. Prerezan krompir, kuhan v olupku, ki se ga pomaka v skupni krožnik s soljo.

zeta

petia9  

član od: 16.11.2010

sporočila: 11

30. dec 2012 16:42

Kje ste ostali s to temo ? :)) Sicer premlada, da bi se spomnila takih zadev, spomnim se le, ko me je enkrat stara mama hotela prepričati naj pojem ''u žup kromper'', pa sem, 4letna, rekla, da tega pa še nikol nisem jedla in tudi nikoli ne bom :D haha,  Je pa kulinarika zanimiva tudi iz zgodovinskega vidika, in kako malo smo (ali pa so) včasih imeli, pa so bili vsi zadovoljni, danes se pa vse govori samo okoli iPodov, iPadov, televizij, telefonov, vsaki dve leti nov avto pa itd, itd..

petia9

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti