Seznam prehrambenih izdelkov s katerimi niste bili zadovoljni?

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

17. jun 2012 9:34

mali kuhar je napisal/a:

tudi pšenični zdrob: je zelo fino mlet in ni mogoče delati kaki cmokov iz njega, skuhan pride kot nekakšna kašica... čisto drugačna stvar od našega slovenskega zdroba
mali kuhar

Pa si prepričan, da sploh gre za pšenični zdrob? Ne piše na njem semolino? Ta je drobnejši, nelkje med našima ostro moko in zdrobom. Super za njoke ipd. Sicer pa so zadnje čase tudi naši zdrobi silno, silno drobni. Poznaš ti katerega, ki je grob?

rimljanka

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

17. jun 2012 9:44

jaz kupujem zdrob v tušu pakiran po 1kg pa je dokaj grob.

glede semolinota, zadaj na embalaži piše da je to zdrob.. zdej nevem če italijani rečejo vsem vrstam zdroba semolino ali še kako drugače

mali kuhar

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

17. jun 2012 9:50

mali kuhar je napisal/a:

puding iz eurospina: katastrofa, sploh se ne strdi, ko ga daš v vroče mleko...


mali kuhar

Ne vem no, na Eurospinovem pudingu lepo piše, da se ga umeša v hladno mleko in postopno segreva. Mogoče je v tem štos. Meni je pa ravno njihov čokoladni puding odličen. Res okusa in barve čokolade.

Avena

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

17. jun 2012 10:14

hmm no zdej pa nevem.. puding v eurospinu sem kupil le nekajkrat

1. sem ga delal po njihovih navodilih in sicer ga vmešal v hladno mleko in pol segreval..kot rezultat sem dobil zažgan puding na dnu kozice, čeprav sem ga mešal nonstop se ni hotel zgostit in se je zažgal

2.sem ga delal po svoje, in sicer sem ga vmešal v vrelo mleko in spet se ni strdil

3. sem ga uporabil pri delanju piškotov in tukaj se je neverjetno dobro odrezal, od takrat naprej ga samo še v testo za pecivo dajem

 

mogoče jaz nisem imel sreče s tem pudingom pa je res dober, vendar z drugimi puding (npr. oetker, dolcea ipd.) nimam nobenih težav.. bom poskusil še enkrat s pudingom iz eurospina

 

mali kuhar

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

17. jun 2012 10:20

še to bi vprašal, če je kdo že kupil 100% naravno arašidovo maslo v DM-u?

jaz sem ga pred parimi dnevi in mi ni preveč všeč saj je kot da bi jedel lepilo. ko ga daš v usta postane neverjetno lepljivo in se lepi za zobe itd..

mali kuhar

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

18. jun 2012 18:42

Pa saj se vsako arašidovo maslo lepi na nebo in zobe...

Vesnuska

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

18. jun 2012 18:59

mali kuhar je napisal/a:

jaz kupujem zdrob v tušu pakiran po 1kg pa je dokaj grob.

mali kuhar

To nič ne pove. Katere firme pa je? V Tušu pač prodajajo marsikaj.

rimljanka

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

18. jun 2012 19:24

joj zdej trenutno ga nimam pri roki.. povem takoj ko ga kupim, vem samo da je bilo pakiranje od tuša

mali kuhar

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

18. jun 2012 19:27

@Vesnuska: ostala arašidova masla, ki jih kupujem v sparu (imajo dodan sladkor,sol pa olje) so cisto kremasta in se nic ne lepijo po ustih

mali kuhar

pucca  

član od: 24.9.2007

sporočila: 36

18. jun 2012 20:37

Pozdravljeni,

sicer malo izven teme (za kar se opravičujem), ampak sem se spomnila na preprost recept za arašidovo maslo: v mikser damo 250 g oluščenih arašidov, dodamo 2 žlici arašidovega olja, pol žličke soli in 3 žličke sladkorja in zmešamo (zmiksamo). Hitro in preprosto, okus se mi je zdel "pravi" (nobenega čudnega priokusa). LP

pucca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti