Ibiza, mallorca...

lovebeyba  

član od: 25.1.2010

sporočila: 122

tema odprta - 24. feb 2012 17:55 | ogledi: 25.726 | odgovori: 15

Pozdravljeni...

Odločamo se za tedenski dopust. Nekako se odločamo med Ibizo, Mallorco, Ciprom in Malto. Za konkretno lokacijo se še nismo odločili. Dopust planiramo nekje v drugi polovici maja. Smo 4 mladi ljudje, ki nam je važno, da se lahko kam gre na kak izlet, na pijačo, žuranje nam ni pogoj, skratka, da lahko nekaj počneš. Šli bi v lastni režiji. 

Za kakršne informacije se priporočam, na kateri otok oz. še posebno v katerem hotelu ste bivali in kaj se splača pogledat.

Hvala

 

lovebeyba

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

24. feb 2012 18:21

Jaz na Ibizi in Mlti še nisem bila, Na Mallorci , se mi zdi 6xn Na Cipru 2x.

Mallorca je meni zelo pri srcu. Otok je za 1 teden ravno prav velik, zabave je ogromno predvsem v hotelskih naseljih, v večini le- teh prevladujejo Nemci, Angleži s katerimi sem parkrat govorila, se počutijo kar malo zapostavljene in pravijo, da to ni ravno otok za njih.

Ampak meni je Mallorca še vedno čudovita, ne glede na nacionalnosti, ki otok zasedajo od aprila do konca oktobra.

Če nameravate hoditi na izlete, je po mojem mnenju najbolje najeti avto. Izletov pa kolikor hočeš: na zahodni obali: Andraxt, Valdemossa. Soller (kamor se da priti tudi s starinskim vlakom, tam pa se presedeč na prastari tramvaj in se odpelješ v port s krasno plažo).

Severna obala:mesto Alcudia, Pollenca, rt Formentor, samostan LLuc, Sa Calobra.

Vzhodna obala: ogromno malih, skritih zalivov, POsebno okrog mesteca Sant Anyi.

Ciper je bistveno večji od Mallorce, vozi se po levi. Mene ni tako zelo navdušil, je pa ogromno zgodvinskih zadev, plaže lepe, pogorje Troodos čudovito.

Toliko za zdaj, če te še kaj zanima, vprašaj, bom odgovorila, če bom vedela.

rosie

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

24. feb 2012 19:58

Na Malti se pravtako vozi po levi, leti pa Ryanair iz Trbiža, vsaj pred letom je še vedno. Cene mogoče 10% nižje kot pri nas, če boste bookirali lahko mogoče pomagam, ker imam poslovne partnerje dol (agencijo). Rent a car je neverjetno poceni, ogledov pa ravno prav, za en teden, vstopnine znajo biti malo zasoljene, ogromno je Angležev. hotelska ponudba standardna, angleška. Je pa zelogosto poseljena!

Če vas zanima kaj konkretno vprašaj. V poletnih mesecih od cca 17.7. do 17.9. bodo charterji iz Brnika, ampak verjetno ne za zunanjo prodaja, če bi vas kaj zanimalo, lahko na zs.

 

tamara

Tomorrow  

član od: 25.9.2011

sporočila: 53

24. feb 2012 20:17

kaj pa kanarski otoki, npr. tenerife. lahko dostopen, dokaj poceni, veliko za videt, dobre ceste, toplo. 

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

24. feb 2012 23:47

Po moje je na kanarske najboljše iti pozimi, ko je tukaj mraz, tam pa prijetno toplo.

rosie

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

25. feb 2012 8:59

Kaj pa Severni Ciper? Zadnje čase zelo propagirajo,kaj se splača pogledat,meni se zdi,da sploh ni kakšnih posebno velikih plaž.

Ali lahko kdo kaj pove iz lastnih izkušenj?

 

Hvala in lep sončen dan vsem.

jesen

lovebeyba  

član od: 25.1.2010

sporočila: 122

26. feb 2012 18:12

Rosie si mogoče bila v tem palma Aquariumu in vodnih parkih ki naj bi bili na Mallorci? Kako je pa kaj s cenami na otoku, so pretirane tako kot na Ibizi ali neke normalno-evropske cene?

 

lp

lovebeyba

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

26. feb 2012 18:32

Ne, nikoli nisem bila v nobenem od vodnih parkov, tudi v akvariju ne, tisti, ki so bili, pa so bili navdušeni.

Cene v trgovinah so približno take kot pri nas.

 

 

rosie

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

26. feb 2012 20:49

lovebeyba, Ibiza zna biti v maju še precej neobljudena. Glede na to, da ste 4 mladi ljudje, predvidevam da planirate tudi kake večerne izhode. Če ciljate na opevane masovne žure na Ibizi, mislim, da maj še ni sezona. Morda malo preveri na spletnih straneh večjih diskotek (Pacha, Insomnia, Eden) kdaj so opening fiest-e. Če vaša prioriteta ni nočno življenje, pa zna biti maj super - cene letalskih kart z nizkocenovci iz Benetk so smešno poceni, hoteli ponujajo precej za solidno ceno. Sicer pa je otok majhen, javni prevoz je ok, vendar priporočam najem mopeda. Glavno mesto Eivissa je prav luštno in živahno, ni preveliko, nad njim pa se vzpenja grajski hrib z obzidjem, od koder je čudovit razgled. Jaz sem bivala v obmorskem mestecu San Antonio (peščene plaže, klubi, v starem delu precej pubov ..). Ne bi pa otoka priporočala za daljši čas, ker za turistični ogled zadostuje 3-4 dni. Zato sem dopust jaz kombinirala s celinsko Španijo, ker so tudi leti z Balearov na celino ugodni.

aby

lovebeyba  

član od: 25.1.2010

sporočila: 122

26. feb 2012 21:37

Nekako smo se že skoraj odločili za Mallorco, glede na priporočila z vseh koncev in krajev. Tudi planiramo kak večer kakšne večerne izhode, vendar nam pa ni prioriteta zabava. So pa letarske karte teh nizkocenovnih družb res poceni, bivanje pa tudi. Mallorca pa ponuja vsaj po ugotovitvag googlanja veliko več možnosti izletov kot pa Ibiza, kjer je pa tudi življenje izven hotela drago.

lovebeyba

Butterflyy  

član od: 14.4.2012

sporočila: 1

14. apr 2012 14:07

Žijo!

Vidim da se odolčaš glede Ibize...za 4 osebe. Z družbo (fant in še en par) smo kupili karte..s 50% poustom..zdaj smo pa ugotovili, da je termin v aparmajih že zaseden..in bomo te karte prodali...mi pa iščemo novo alternativo za nastanitev..saj imamo letalske karte že kupljenje :/

 

Lahko ti prodam eno (ali dve..še od drugega para) karti. Ena karta vključuje 7-DNEVNO bivanje v apartmaju na Ibizi za 2 OSEBI (http://www.arcomar-ibiza.com/index-eng.html). Cena s 50% popustom (108 eu)...s popustom smo jo tudi dobili..tako da mi ne gre v noben profit...

Rok unovčitve kart je v mesecih: april, maj, junij in oktober 2012. Potrebna je le predhodna rezervacija pri njih.

 

KOt sm rekla...tudi kolegica in njen fant prodajata...tako da sta na razpolago 2 karti...

 

Če je kdo drug zainteresiran ali če koga pozna...mu z veseljem prodam, da ne bom stran vrgla denarja.

Lahko me kontaktirate na zasebno sporočilo ali na elektronski naslov:
marjetka-cvetka@hotmail.com

 

Butterflyy



Sporočilo je spremenil(a) Butterflyy dne 14. 2012 19:47

Sporočilo je spremenil(a) Butterflyy dne 14. 2012 19:52

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti