Dohodnina - vrednostni papirji

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

tema odprta - 9. feb 2012 20:01 | ogledi: 7.214 | odgovori: 3

Danes sem po pošti prejela tole obvestilo:

Večkrat ko sem prebrala, manj mi je jasno, čeprav mislim, da spadam med "certifikatske" delničarje, saj sem delnice pridobila s certifikatom (pred davnimi časi). Ker razen denarne socialne pomoči nimam prejemkov, mi, kolikor vem, ni potrebno oddajati napovedi za odmero dohodnine in če sem certifikatski delničar, mi potem tega ni treba nikamor vlagati?

Prosim, če mi lahko kdo bolj "po domače" razloživ zadevo.

 

JJ

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

9. feb 2012 20:28

Če tukaj ne bo nikogar, ki bi vedel, se obrni na zavarovalnico. Zagotovo boš tam dobila zanesljivo informacijo. Pred leti sem tudi jaz imela nekaj, prav pri Zavarovalnici Triglav, sedaj res ne vem več kako je bilo in sem poklicala kar k njim. Prijazno so me podučili, jaz sem takrat morala posredovat podatke na DURS.

zeta

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

10. feb 2012 8:54

Zeta, hvala. Bom poklicala.

JJ

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

10. feb 2012 11:33

Pa saj ti piše v drugem odstavku, da certifikatskim ni treba vlagati napovedi! Če imaš papirje od takrat, ti ni potrebno storiti nič.

Lisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti