Hiša ali stanovanje

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

9. feb 2012 20:36

Nola, kolikor razumem situacijo, bi njen fant/partner rad uredil podstrešje, ne ona. V tem primeru se tiče tudi nje. In njegova mama zelo dobro ve, da bo v kolikor bo njen sin ostal doma na podstrehi, slej ko prej dobila v kompletu tudi snaho. Njo ali pa katero drugo. Mu pa verjetno jamra, kako vedno težje shaja z razlogom. Oz ko mu jamra točno ve s kakšnim namenom.

Moja bivša tašča (pa smo spet pri njej ) je tudi na vsak način hotela sina doma na podstrehi. In ves komfort ki ji bi ga ta prinašal. O tem, da bo v kompletu s tem dobila tudi shano, katerokoli, pa ni hotela slišat. Tako ima zdaj doma sina, 35 let, brez snahe. Njej je super ja, revež se bo pa na stara leta lahko po glavi. In takšnih je kar precej. In ja, nikoli ni direktno rekla, da želi da ostane doma, prej kontra. Je bilo pa iz načina kako je govorila vsaki kuri jasno, kam pes taco moli 

Kar zadeva mene, je tale debata končana 

OlivaB

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

9. feb 2012 20:42

Nola,  .

Bog, obvaruj me takih in podobnih otrok! 

 

Pozdravček!

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

9. feb 2012 20:44

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

rosie je napisal/a:

 

Verjamem, da je občutek čisto drugačen, če hišo kupiš že zgrajeno,



rosie

 

Ker zato, da sem hišo kupila s svojim zasluženim denarjem, mi ni bilo treba delati????

Ke služba od jutra do večera ni delo??? A moj v službi zaslužen denar ni nekaj, na kar bi lahko bila ponosna?

 

Sem zato manj vesela svoje hiše? Ne. Samo realno gledam na svojo lastnino: Pač nisem to, kar imam, z drugimi besedami, jaz se ne enačim s svojo hišo, ali bohnedaj, avtom.

 

 



Vanja

Ja vraga, vanja, no, saj nisem rekla tega. Saj sem tudi jaz morala zaslužiti denar, poleg tega pa še fizično delati pri zidavi.

Sploh ne razumem, zakaj se tako razburjaš.

jaz sem samo opisala svoje obšutke v zvezi s svojo hišo, nikjer te nisem ne citirala, niti se sklicevala na tvoje pisanje.

In tudi ne razumem, zakaj bi morala jaz razmišljati tako kot ti.

rosie

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

9. feb 2012 20:48

Hm, hm, ne vem, če bo moje mnjenje kaj prispevalo k umiritvi situacije....

Moje mnenje namreč pravi, da je po srednji šoli čas, da se spakiraš od doma in te ni vveč nazaj. To tudi implicira, da se ne ugnezdiš v hiši potencialne tašče, pa četudi "samo, dokler ne prišparava za svojo hišo".   To je po mojem vedenju tudi daleč najboljši način, da s svojimi starši in morebitnimi taščami in tasti ostaneš v dobrih odnosih. Stari in mladi naj si pomagajo, kolikor morejo, ampak to še vedno ne spremeni dejstva, da stari in mladi niso za vkup. Kar seveda ne pomeni, da se ne morejo imeti radi in se ne spoštujejo. Ravno spoštovanje zahteva, da se vzdržuhje tudi neka zdrava distanca. 

Sicer pa - ne dajte se motiti....

Sonja

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

9. feb 2012 20:49

Zanimiva debata se je razvnela

Je res, da so nekateri navezani na dom, hišo, kar se mi ne zdi nič narobe, dokler s tem ne obremenjujejo in omejujejo druge. Meni 4 stene nič ne pomenijo, zato nimam želje po lastni hiši+ z upoštevanjem finančnega ozadja. Če pa bi se izkazalo, da bivanje v mansardi ne bo v okviru pričakovanj, spakiramo kufre in gremo tam, kjer bo mir.

Se strinjam, da morajo otroci pomagati staršem, vendar niti slučajno ne tako, da s tem obremenjujejo svojo eksistenco ali možnosti svojih otrok. Se mi pa tudi zdi nepravično, da starši trmasto vztrajajo pri veliki hiši, ki je niso sposobni vzdrževati, ali pa še slabše niso sposobni vzdrževati sami sebe. Prav zato so varovana stanovanja in domovi za upokojence.

 

tamara

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. feb 2012 20:51

Rosie, jaz sem se sklicevala na tvoje pisanje. Oglasila sem se pa zato, ker si pač napisala, da nam, ki hiše kupimo dokončane, objekti in parcele ne morejo pomeniti toliko kot vam, ki ste prelagali cigle, medtem, ko smo bili mi popoldne še v službi in si na neposreden način zidali hišo. In še kako si v zmoti.

Razlika je ta, da meni dogajanje v hiši pomeni več, kot 4 stene, ki se jih je treba na živo in mrtvo oklepati. Lepi spomini se čisto enostavno preselijo iz stanovanja v hišo in spet v stanovanje.

 

Vanja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. feb 2012 20:53

limnol je napisal/a:

 

Moje mnenje namreč pravi, da je po srednji šoli čas, da se spakiraš od doma in te ni vveč nazaj.


Sonja

 

Najraje bi te kar objela.

Vanja

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

9. feb 2012 20:54

OlivaB je napisal/a:

Nola, kolikor razumem situacijo, bi njen fant/partner rad uredil podstrešje, ne ona. V tem primeru se tiče tudi nje. In njegova mama zelo dobro ve, da bo v kolikor bo njen sin ostal doma na podstrehi, slej ko prej dobila v kompletu tudi snaho. Njo ali pa katero drugo. Mu pa verjetno jamra, kako vedno težje shaja z razlogom. Oz ko mu jamra točno ve s kakšnim namenom.

Moja bivša tašča (pa smo spet pri njej ) je tudi na vsak način hotela sina doma na podstrehi. In ves komfort ki ji bi ga ta prinašal. O tem, da bo v kompletu s tem dobila tudi shano, katerokoli, pa ni hotela slišat. Tako ima zdaj doma sina, 35 let, brez snahe. Njej je super ja, revež se bo pa na stara leta lahko po glavi. In takšnih je kar precej. In ja, nikoli ni direktno rekla, da želi da ostane doma, prej kontra. Je bilo pa iz načina kako je govorila vsaki kuri jasno, kam pes taco moli 

Kar zadeva mene, je tale debata končana 



OlivaB

 

Imaš očitno podatke, ki jih drugi nimamo, saj očitno veš, kaj se plete njegovi mami po glavi, pa tudi to, da sinu jamra in celo to s kakšnim namenom.

Jaz tega iz Brusketkinih tekstov nisem razbrala, je bilo pa jasno napisano, da želi in pričakuje polovico premoženja matere svojega partnerja.

 

nola

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

9. feb 2012 21:03

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Rosie, jaz sem se sklicevala na tvoje pisanje. Oglasila sem se pa zato, ker si pač napisala, da nam, ki hiše kupimo dokončane, objekti in parcele ne morejo pomeniti toliko kot vam, ki ste prelagali cigle, medtem, ko smo bili mi popoldne še v službi in si na neposreden način zidali hišo. In še kako si v zmoti.

Razlika je ta, da meni dogajanje v hiši pomeni več, kot 4 stene, ki se jih je treba na živo in mrtvo oklepati. Lepi spomini se čisto enostavno preselijo iz stanovanja v hišo in spet v stanovanje.

 



Vanja

Ja, saj sem bila tudi jaz popoldne v slušbi, turnus, 37 let pa še malo.

Zakaj me hočeš prepričati, da se motim? Jaz zase vem, kako je bilo in kako v zvezi s tem čutim. Nič drugega.

In se tudi ne oklepam sten na živo in mrtvo. So mi pa dragoceni spomini, ja, na zidavo, na odraščanje otrok v tej hiši, na vse, kar sem tukaj doživela.

Se moram zdaj tega sramovati?

rosie

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

9. feb 2012 21:09

Nola, če si sin tko zelo želi ostat na podstrehi, ker ve, kako je mami težko... to sem že dala čez. To je bila ekstremno najdražje plačana najemnina v ever  Največji vic pri vsem tem pa je, da sem šla na NJEGOVO željo ne svojo. In tega ne želim nobeni punci več.

 

Punce, po srednji šoli it od doma    In ja, dogajanje med tistimi stenami šteje, ne pa stene same po sebi 

 

OlivaB

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti