Hiša ali stanovanje

brusketka  

član od: 11.11.2011

sporočila: 97

9. feb 2012 17:44

hehehe bi si pa tam verjetno lahko več privoščila...:D

brusketka

borka7  

član od: 23.2.2009

sporočila: 268

9. feb 2012 17:55

Živela sem tako v hiši kot v stanovanju, tako da zase vem, kaj mi bolj odgovarja. Moje mnenje je, da je hišo smiselno imeti (navkljub višjim stroškom in več dela), če uživaš v njenih prednostih: torej rada delaš na vrtu (tudi s travo ni tako malo dela, če hočeš imet lepo), uživaš doma, imaš hišne ljubljenčke, si zelo družabna in dostikrat vabiš k sebi veliko obiskov ipd. Če pa si čez teden več ali manj cel dan v službi, čez vikend pa najraje hodiš okoli, potem pa posebnega smisla v nakupu hiše ne vidim.

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

9. feb 2012 17:57

Janis, mislim da je otrokova dožnost poskrbeti za starše, in to ne samo moralna.

Sicer pa živim v stanovanju, vse življenje pa sem si želela hišo. Zdaj vem, da sem prav naredila, da nisem preveč vztrajala pri hiši, saj moj mož noče biti v hiši, ni tip za hišo. Če imaš hišo, moraš  skrbeti zanjo in za okolico. Hiša ti preprosto mora biti v veselje. Mislim, da je bivanje v hiši bolj kakovostno, je več prostora, nimaš sosedov zgoraj, nimaš spodaj. Tako vsakič objamem s pogledom mojo dolenjsko hišico in uživam, kadar sem tam. Jaz spadam med tiste, ki so navezani na to kar imajo. Ne vem, zakaj, ali zato, ker nekoč nismo imeli, pa smo veseli, da zdaj imamo nekaj svojega, ali smo preprosto taki. Pa ne zato, ker je to veliko vredno, ker itak ni, ima neko drugo vrednost, čustveno vrednost. Zato z veseljem kosim svoj travnik, grabim in pometam, zvečer sedim in zrem v zvezdnato nebo in si mislim, kako lepo mi je na tem svetu.

 

naor

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

9. feb 2012 18:05

naor je napisal/a:

Janis, mislim da je otrokova dožnost poskrbeti za starše, in to ne samo moralna.


naor

 

Marsikdo se ne bi strinjal. Baje je moralna dolžnost skrbeti za svoje potomce, ne prednike. Si pa ne predstavljam, da bi svojim staršem obrnila hrbet.

JJ

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

9. feb 2012 18:16

Ja, saj vem, da nisi mislila, da moraš onemogle starše kar pustiti. Kolikor vem, si dolžan npr. doplačati dom, če ga mama ali oče ne moreta v celoti, itd. Nisem točno seznanjena, ampak mislim, das je to celo zapisano v zakonu. Če katera ve, naj pove, prosim. Zgolj kot obrazložitev.

 

naor

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

9. feb 2012 18:21

Sem se potrudila pa poiskala, je tudi mene zanimalo:

Po zakonu o zakonski zvezi in družinskih razmerjih so polnoletni otroci dolžni po svojih zmožnostih preživljati starše, če ti nimajo dovolj sredstev za življenje in si jih ne morejo pridobiti. Niso pa dolžni preživljati tistega od staršev, ki iz neupravičenih razlogov ni izpolnjeval preživninskih obveznosti do njih. Zakon ne predvideva možnosti, da bi se otroci zakonsko odpovedali svojim staršem.

Vir: http://www.dnevnik.si/tiskane_izdaje/nedeljski/3140

JJ

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

9. feb 2012 18:23

brusketka je napisal/a:

Oh ja:D   Use vrste ljudi se najde. :D  Samo čisto tako:D btw.....Zakaj za boga ne gradijo stanovanj, z normalno ceno, ki bi pripomogla en soliden balkon....

 

madonca no!!! Tega res ne kapiram? A morjo lih tle šparat?:D

Ne razumem sploh



brusketka

Sicer ne vem kakšno šparanje imaš v mislih, investitorji bi pri balkonih prišparali kvečjemu z večjimi balkoni, saj je finalizacija balkona, oziroma terase bistveno cenejša od zaprtih prostorov. Verjetno se stanovanja z minimalnimi balkoni boljše in lažje prodajajo, saj če malo pogledaš po blokovskih naseljih, vidiš, da je več kot polovica teras in balkonov zastekljenih, ker stanovalci očitno bolj kot zunanji bivalni prostor cenijo shrambo za hladilne skrinje, prostor za sušenje perila in tako.

Meni se zdi tudi precej nenavadno, da so balkoni oziroma terase v blokih praviloma enake velikosti v recimo, Slovenj Gradcu Jesenicah in Kopru, čeprav so v Kopru uporabni vsaj tri mesece v letu več kot na Koroškem.

Od kod pa podatek, da so stanovanja z večjimi balkoni in terasami dražja? Po kakšnem kriteriju? Po ceni na m2 najbrž ne?

Verjetno gre bolj za to, da imajo večja stanovanja proporcionalno več zunanjih površin, normalno, da ima stanovanje ki meri 100 m2, večjo teraso kot dve tretjini manjša garsonjera, vprašanje pa je, po kakšni ceni se prodaja m2 enega in drugega.

 

 

 



nola

Sporočilo je spremenil(a) nola dne 09. 2012 18:29

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. feb 2012 18:28

Naor, saj ne boš verjela: Nam so poslali en kup papirovja, kako naj dokažemo, da nimamo dovolj zaslužkov za doplačevanje razlike v ceni za dom. Pa kam naj se pritožimo, če se z doplačevanjem ne strinjamo itd.

Papir je romal v koš, potem sva kontaktirala dom za upokojence in vprašala, kak je znesek doplačila in kam naj nakaževa.

 

Poskrbeti za starše v tem primeru je eno. Kaj pa narediš v primeru, ko ostanejo v hiši na podeželju in brez vozniškega. Kdo jih bo zapeljal do trgovine, pa k zdravniku in drugih opravkih. A je res bolje sedeti depresiven v hiši kot pa najti primerno stanovanje v mestu, s parkom ali jezerom v bližini in zdravstvenim domom ter trgovinami na dosegu rok?

 

 

 

Vanja

brusketka  

član od: 11.11.2011

sporočila: 97

9. feb 2012 18:31

Ne da so dražja, samo stanovanja ki premorejo teraso ali večji ne p daljši balkon so ponavadi velika. Mene ne moti majhno stanovanje, me pa majhen balkon kjer poleti ne moreš postaviti mize zunaj, pa prihajam iz večje družine in ljudi ne moreš pogostiti zunaj. Omejen si na stojalu za perilo...itd...

Večja stanovanja pa so tudi dražja ponavadi. Je pa res, da se bo treba dobro pozanimat, ampak do sedaj kolkor sva gledala je načeloma tako. majhno stanovanje plus majhen balkon:D .... Jao dans že skos čikeram tale forum....zadeva je postala zanimiva:D hehehehe

brusketka

brusketka  

član od: 11.11.2011

sporočila: 97

9. feb 2012 18:34

Aja pa Vanji dam kar prav. Saj pravim, ne da to od koga pričakujem ampak je nekako logično in priročno.

brusketka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti