"trojanski" krofi

neznan uporabnik
tema odprta - 2. mar 2001 22:02 | ogledi: 18.304 | odgovori: 100

Zanima me recept za pripravo krofov, katere pripravljajo na Trojanah. Ti so namrec nepozabno dobri. Lep pozdrav vsem!!!

Andrej

neznan uporabnik

3. mar 2001 8:35

trojanski krofi niso niti slučajno več dobri,kot so bili pred 10-15 let nazaj....verjetno še niste jedli dobrih krofov.....dobičkarstvo in kvantiteta sta žal naredila svoje.... hetero

jerry83  

član od: 8.8.2007

sporočila: 1

8. feb 2008 9:43

veste kako je s temi krofi sestavine so drugotnega pomena.važen je postopek!tega pa vam seveda ne bodo zaupali,so pa krofi najboljši s solno kvasno mesitvijo. pekar jerry83

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

8. feb 2008 12:22

Res,Trojanski krofi niso več kar so bili,ali pa smo se mi scrkljali. Me zanima kaj je to,solno kvasna mesitev? lp goga

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

8. feb 2008 13:01

Če jaz pojem trojanski krof mi to pokvari dan, tako zelo je moj želodec občutljiv na prežgano maščobo. Vse o solno-kvasni emulziji pa si lahko prebereš v albumu katke lopatke. Ona se je še z nekaterimi obiskovalci foruma zelo potrudila in dala gor recepte mojstra Goljata. Tam vse to piše. lp Vesna

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

8. feb 2008 14:32

Jaz sem pred leti delala v pekarni, ravno v pustnem času, pa so se mi industrijski krofi ful ful zagraužali. Tista moka s suhimi mletimi jajci,.... Še dobro leto nisem krofa pogledala niti od daleč. Sedaj jih jem. Sicer malo. Ampak samo domače. Letos sem jih v dveh dneh delala kar 4x. Po receptu Rece. Našim so to daleč najboljši krofi. Nič mastni, brez lukenj.... Andrej... recepta po mojem mnenju ne boš dobil, ker je v industrijskih krofih tolk umetnih zadev... Lp E.

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

8. feb 2008 14:53

Tralala...  mal nakladate.

Če poješ Trojanski krof takole zraven kave, ko se pelješ skozi Trojane so res nesramno dobri. Če se pa spravte jest Trojanske krofe, ko mate že vsega polno p..., pa ni čudno, da vam niso dobri.

Matjaž

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

8. feb 2008 15:08

Nič tralala Matjaž- Trojanske krofe imam sicer pred nosom, a sem ga poskusila prvič, zadnjič in nikoli več. Ravno prejšnji vikend smo se ob pol 6ih zjutraj ustavili na Trojanah in sem bila lačna, da se mi je v rit svetilo- pa verjemi, da me je ob pogledu na krofe minila vsa lakota. Imajo pa najboljši sladoled daleč naokoli, to pa

Lep dan in veliko se smejte

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

8. feb 2008 15:10

Medvedka, moram te razočarat - niti ene same umetne zadeve ni v trojanskih krofih. gaja 1

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

8. feb 2008 15:11

Andrej je samo za recept vprašal....krofi pa kakor za koga. Baleta Labodje jezero tudi ne razume in prenese vsak....

titta=

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

8. feb 2008 15:24

Trojanski krof mi je bil  dober takrat, ko smo se tam mimogrede ustavili  za zajtrk in spili zraven še kavico ali čaj.

Parkrat jih je mož prinesel domov, ko se je vozil tam mimo, a ti mi niso šli več v slast. Kot Reca sem tudi sama začutila priokus precvrtega olja, še zdaleč niso tako lepo puhasti kot oni, doma narejeni po receptih iz naše kulinarike. Hladni so se mi zdeli kot z maščobo  prepojen navaden bel kruh.

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti