"trojanski" krofi

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

8. feb 2008 15:35

Sem že dobila odlične in tudi take, ki so imeli okus po prežganem olju. Vselej tvegam.

PS Sem mislila, da bo to kulturna kritika popevke ...

F r i n a

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

8. feb 2008 15:54

Če se vozimo skozi Trojane, pa se ne prav pogosto, zavijemo tudi na "trojanske krofe" in moram reči, da se jih prav nihče od naših nič ne brani. Takrat pa prav pašejo. Balenka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

8. feb 2008 16:04

Stvar okusa. Zadnje čase so trojanski krofi (kolikor imam izkušenj z njimi) dobri. Ne boste me prepričali, da pri sodobni tehnologiji pride do pregrevanja olja. Nasprotno, sem prepričana, da so trojanski bistveno manj mastni od vsaj polovice doma pečenih.

Občasno so pri nas za malico, vedno ob petkih, takrat diši vsenaokoli in že od daleč se ve, da so trojanski krofi, samo ti tako dišijo.

Sicer pa - nikogar nihče ne sili, da bi jih jedel. Trojanske ali katerekoli druge.

Ko je bil pa ravno sladoled omenjen. Če je pa ta narejen brez vnaprej pripravljenih praškov, pa naj me  brcne. Pa ne mislim le onega na Trojanah. Da o tortah ne govorim....

 

rimljanka - zasebno mnenje

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

8. feb 2008 16:43

Andreju z receptom zamujate malo manj kot 7 let (tema odprta2.3.2001) Kar se pa trojanskih krofov tiče, so dobri, samo preveliki. reza

ines  

član od: 30.11.2004

sporočila: 91

8. feb 2008 17:28

Jaz se redko peljem čez Trojane (ali pod njimi), tako da so mi tisti krofi še vedno odlični. Je pa res - če poješ enega ob kavi, za zajtrk, po dveh urah vožnje in to dobesedno enkrat na leto, se ti pač ne more priskutiti. Mi je bilo pa slabo tudi po krofih koje babice, ki jih cvre vedno na svežem olju in uporablja same naravne sestavine... samo kaj, ko so bili še topli tako odlični, da sem jih požrla osem ines

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

8. feb 2008 18:49

Jaz imam eno slabo izkušnjo in več dobrih ob trojanskih krofih. Naj povem, da me pot tja ali tam mimo zanese vsega 3-5x na leto. lani v jesen sem si naročila krof, lačna kot hudič, kavo in vse lepo odnela ven, da še kakšnega pokadim zraven, ker se nam je mudilo. Pa vgriznem, enkrat, dvakrat... in ko pridem do sredine, bi me skoraj kap. pogledam in še malo žvečim, izpljunem in ostanek pustim. Prižgem, popijem kavo in na pot. Krof je bil v sredini v celoti surov.

Kyara

nonica  

član od: 19.11.2007

sporočila: 105

8. feb 2008 21:16

Tudi jaz sem dobila v sredini surov trojanski krof. nonica

hanna  

član od: 28.11.2007

sporočila: 14

8. feb 2008 21:44

komur so pa trojanski krofi všeč pa res dobrih očitno še ni jedu,tko da ti krofi mene niti slučajno nebodo več srečal. hanna

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

8. feb 2008 21:53

Ne dvomim v razvito tehnologijo a žal gre ta razvitost v korist proizvajalca in ne v korist potrošnika. Gostince na žalost zanima le dobiček. Naša familija se ima priložnost soočit z delom v gostinskih lokalih, zato sem jaz še vedno prepričana v to, da prihaja do pregrevanja maščob. Najbrž pa tudi še kaj drugega vpliva na to, da moj želodec zazna da s hrano nekaj ni v redu. Moj mož pravi, da sem jaz živ laboratorij in bo to kar držalo. Lahko se je iz manj dobrega navaditi na dobro, težko pa se je iz dobrih stvari vrniti nazaj. llp Vesna

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

8. feb 2008 23:00

Vsak po svoje. Menda pa le v množici ljudi nimajo kar vsi po vrsti (z redkimi izjemami) slabega okusa. Ne bom hvalila, če je slabo, in BOM pohvalia, če je dobro. Za tem stojim in tako delam.

Tudi jaz sem že dobila (ene 2x v življenju) pokvarjeno mleko od XX mlekarne, pa zato ne kritiziram tega mleka kar povprek.

Enkrat, dvakrat se zgodi, kar je več, se pa že dogaja.

Najmanj, kar bi se meni zdelo pošteno, da povem, če se je enkrat zugodilo, da se je mleko skisalo, da bi zraven povedala tudi, da se ene 400x pa ni. S krofi je enako.

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti