Pletenje

sony52  

član od: 27.6.2008

sporočila: 25

tema odprta - 16. nov 2011 15:32 | ogledi: 8.550 | odgovori: 6

Prosim, če mi lahko pomagate pri iskanju načrta za pletenje otroške jopice z motivom risanega junaka Nodija!

Za uslugo se vnaprej lepo zahvaljujem!

Lep pozdrav

sony52

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

17. nov 2011 15:54

Ti lahko povem kako delam sama.

Izberem sliko-ki ni ravno preveč barvno zahtevna oziroma da nima preveč zahtevnih detailov. 

Volno s katero želim delati naredim poskusni kos 10 x 10 cm da vidim koliko zank je na določeno mero.

v ekscelu si naredim razpredelnico -mrežo in nanjo prenesem sliko.

Tak način je meni najlažji. Lahko pogledaš puloverje v mojem albumu.

lp

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

17. nov 2011 16:50

Ne spada ravno sem, pa bom vseeno vprašala: spletla sem otroško jopico, sedaj bi pa rada naredila iz iste volne gumbe. Je kakšna ideja? Sem razmišljala, da bi gumbu z dvema luknjicama prebila del med luknjicama in tako naredila režo, da bi gumb lahko ovila z volno. Če naredim nekakšno "bunkico", se pravi, da skvačkam kroglico, nisem sigurna, da se bo to dalo zapenjati. Se zahvaljujem za kakršnokoli idejo.Pozdrav

Ava

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

17. nov 2011 18:38

Kovinski obroček obkvačkaš ali oviješ z volno, vmes čez obroček, lahko tudi navzkrižno, da dobiš mesto, skozi katerega prišiješ gumb. Tak gumb je ploščat, prišiti ga ni težko. Ne vem, če sem ti napisala zadosti razumljivo, se mi pa zdi, da se nasvete najde v knjigah o pletenju (nimam tule pri sebi nobene).

rimljanka

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

17. nov 2011 18:59

rimljankja, hvala. Dovolj razumljivo si napisala. Imam knjigo o pletenju in knjigo o kvačkanju pa ni nič o tem napisanega. Hvala še enkrat, bom naredila tako.

Ava

sony52  

član od: 27.6.2008

sporočila: 25

17. nov 2011 22:01

Hvala mizarka za odgovor. Poskusila bom po tvojih navodilih, upam da bo ratalo. Pohvaliti moram izdelke v tvojem albumu.Čestitam !

lp

sony52

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

18. nov 2011 18:21

Najbolje je uporabljati tiste gumbe, ki imajo spodaj zanko( ne tiste z luknicami). Takega enostavno obkvačkaš in na spodnji strani malo bolj zategneš.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti