Kako se vam zdi tale jedilnik?

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. nov 2011 15:27

zeta je napisal/a:

In, če bi se odločala za joto, bi vsekakor uporabila kislo repo, ne zelje. Moje osebno mnenje.



zeta

 

hehe, jaz pa ravno kislo zelje in ne repe ... imam rada oboje, a zame je jota s kislim zeljem, repa pa kako drugače (bujta najbolj , jasno)

mamamia

Mygrace

sporočila: 6506

8. nov 2011 15:48

Tisto sadje od Vanje je priporočljiva zadeva!

 

Mygrace

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

8. nov 2011 16:26

Mamamia, tudi jaz najprej pomislim na zelje, ko je govora o joti, ampak na jedilniku je že rdeče zelje, pa da se preveč ne ponavlja...

Kar pa se sadja tiče, se pa strinjam, da je vedno primerno za ponudit in da to kar pridno upoštevamo tudi v naših koncih.

zeta

matejaoz  

član od: 1.6.2010

sporočila: 329

8. nov 2011 16:48

Punce, hvala za predloge, bom upoštevala. Potice sama ne bom pekla, bom prosila eno gospo, ki se na te reči spozna. Pladnji s sadjem so pa res dobra zamisel. Sladko zelje, pa še jota - bom malo razmislila v tej smeri. Hvala

matejaoz

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

8. nov 2011 17:21

Kakorkoli že se boš odločila glede jote, sem prepričana, da navsezadnje ne bo nikogar motilo, če bo na koncu jota z zeljem. Pri vseh dobrotah, bi bilo vsako pritoževanje neumestno pa tudi nekulturno. Pa lepo praznujte.

zeta

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

8. nov 2011 17:30

Meni je naravnost ubijalski..... očitno bo to velika fešta za veliko ljudi - pri prilogah pomisli, če ni med gosti koga, ki ne mara zelja, ker mu potem za k mlincem ostane samo še krompirjeva solata.

Sonja

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

8. nov 2011 17:50

Kot vidim pripravljaš klasično Slovensko martinovanje.Mi smo bili to soboto povabljeni na nekaj podobnega.

Najprej je bila goveja juha z rezanci.

K raci,goski in odojku so poleg mlincev pripravili oženjene žganke, sladko rdeče zelje in mešano solato (radič, regrat, krompir, pa zabeljeno z vročo mastjo-sol,kis).

Za pecivo je bil zavitek s kvintonom in orehova potica (zavitek smo razgrabili).

Ko sem bila nazadnje jaz na vrsti za pripravljanje fešte sem gosko napolnila s surovimi kostanji in dala pečt.Jabolka v raci so pa tako zakon.Pa majaron na obeh in mrežica pod, da se lepše zapečejo- 2-3 ure 180c.

Za zjutraj bi jaz pripravila bujto repo.Zelo umiri prepoln želodec, pa drugi dan je še boljša.Pa kuhati ne bo treba, ko bo tako dovolj dela s  pospravljanjem za gosti.

Ideja s sadjem je pa tako zakon na vsaki zabavi.

Če kdo potegne kako frajtonarico, pa bo zabava do jutra zagotovljena.

Lepo praznujte slovenski vseljudski (kulturni) praznik.

jovita

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

8. nov 2011 22:20

Sadje je vsekakor obvezen del takih in drugačnih zabav. V poletnih mesecih sezonsko sveže, v zimski polovici pa mora bit vmes tudi suho sadje (hruške, slive, marelice) in orehi, lešniki (lahko se tudi sproti tre)... Potica se mi zdi pri tako polnem jedilniku že malo preveč, mogoče rogljički. Sama bi raje vzela jabolčen štrudelj, če se že gre te sorte meni.

OlivaB

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

8. nov 2011 22:44

pri tako bogatem jedilniku so  potica in druge zahtevne sladice too much.

Naredi kakijevo strjenko z veliko smetane, je super, dela zelo malo, iz zmrzovalnika jo vzameš deset minut prej in to je to.Dekoracije in torej dodatno delo odpadejo, okus je  enkraten, sezonski,  in se povsem ujema z ostalo hrano.

Kotarca

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

9. nov 2011 23:06

Odlično žurko pripravljaš. Ob naštevanju vseh dobrot (jaz bi se ognilale rdečega zelja,bi pa zato pojedla dve porciji jote), si me spomnila na požrtijo ki jo opeva Mlakarjev Iztok. Uživajtehttp://www.youtube.com/watch?v=qjsuw_EW1PI.

 

mejačka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti