Podatki o sorodstvu

mehurček  

član od: 17.7.2007

sporočila: 129

4. nov 2011 9:52

Glede telefonskega imenika ni nič, saj smo iskali in s tem priimkom pač ni nikogar v tistih krajih. Hvala za idejo o centru za socialno delo, se bomo še tja obrnili.

 

Lp

mehurček

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

4. nov 2011 10:23

No, v tem primeru, ko veste kdaj je bil oče pokopan (letnica), bi se jaz verjetno res obrnila na župnišče, ker tam so stvari običajno zelo skrbno zavedene. Od tam naprej, pa se podatek o svojcih kar sam ponuja.

Tako da, če na CSD ne bo šlo zelo gladko, je še vedno zgornja opcija.

zeta

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

4. nov 2011 10:49

Samo v informacijo: tudi za pokope vodijo župnišča evidenco samo za tiste, ki so bili cerkveno pokopani.  Do druge svetovne vojne se je tam res našlo praktično vse, pozabljamo pa, da je po letu 1945 počasi naraščalo število civilnih pokopov, število rojstev brez krsta, število samo civilnih porok. O takih dogodkih župnišča pač ne morejo imeti podatkov.

 

Cila

onaon  

član od: 21.6.2010

sporočila: 72

4. nov 2011 16:44

zeta je napisal/a:

No, v tem primeru, ko veste kdaj je bil oče pokopan (letnica), bi se jaz verjetno res obrnila na župnišče, ker tam so stvari običajno zelo skrbno zavedene. Od tam naprej, pa se podatek o svojcih kar sam ponuja.

Tako da, če na CSD ne bo šlo zelo gladko, je še vedno zgornja opcija.



zeta

 

ja obrnite se na župnika, če je starejši, se bi mogoče še kaj spomnil, drugače pa smo pri nas iskali eno osebo in smo jo po 30letih tudi našli, še živo in zdravo in bila je zelo vesela, pomoč smo poiskali kar na pošti zadnjega znanega naslova, potem so oni posredovali dalje in našli smo se.

onaon

larisa1  

član od: 16.12.2003

sporočila: 167

4. nov 2011 17:43

Milsim, da bi se lahko obrnil tudi na vse krajevne skupnosti  v Ljutomeru. Tako sem jaz dobila podatke, ki sem jih potrebovala za 60 let nazaj, čeprav je tam bival  že tretji rod in se je hišna številka tudi že spremenila. Nekaj o očetu sigurno ve, oz. lahko opiše kakšne  njegove lastnosti ali poklic ipd. Na krajevnih skupnostih delajo domačini in ti svoje ljudi tudi nekaj rodov nazaj poznajo.

Telefonski imenik  sedaj ni več  realen vir podatkov, ker imajo mnogi samo mobitele, ali pa telefon preko interneta. Te številke pa v večini primerov niso javne.

Ko bo dobil osnovne podatke, pa se lahko telefonično poveže ali  pa preko  interneta .Te podatke pa na krajevni skupnosti  dajo. Seveda pa je treba ugotoviti, kdaj so uradne ure. Po navadi so v popoldanskih ali pa večernih urah enkrat tedensko, sploh, če je krajevna skupnost mala. Vkolikor zadeva uspe, je najboljše, da predlaga srečanje na nevtralnem terenu, t. j. v kakšnem lokalu. Veliko sreče!

 

 

 

 

larisa1

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. nov 2011 18:43

Na njegovem rojstnem listu piše, kdo je njegov oče (vključno piše emšo očeta). Potem se pa po tem emšotu išče mrliški list. Od podatkov na tem listu pa se gre naprej.

Vendelina jr.

mehurček  

član od: 17.7.2007

sporočila: 129

10. nov 2011 12:10

Najlepša hvala sorodniki najdeni s pomočjo kulinarike.

lp vsem



mehurček

Sporočilo je spremenil(a) mehurček dne 10.nov 2011 12:11

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

10. nov 2011 12:14

No, tole je pa lepo slišati.

zeta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti