Podatki o sorodstvu

mehurček  

član od: 17.7.2007

sporočila: 129

tema odprta - 3. nov 2011 14:03 | ogledi: 8.749 | odgovori: 18

Pozdravljeni,

ker na kulinariki velikokrat pomagate se sedaj tudi mi obračamo na vas. Prijatelj je pred kratkim izvedel da ima polbrata in polsestro rojeno v Ljutomeru. Namreč njegova mama se je z njegovim očetom razšla ko je bila noseča in ni hotela več slišati zanj. Zvedela je samo da se je poročil v Ljutomeru in imel otroka ter tudi tam umrl leta 1981. Ker pa je tudi njegova mama umrla pred 20 leti mu žal več ne more tudi ona pomagati. Zato bi radi vaše mnenje kako najti pol brata in sestro ( kam se obrniti) ker na uradih pač podatkov nočejo povedati. Zelo si želi spoznati svoje bližnje sorodstvo.

Hvala za pomoč in lp

 
mehurček

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

3. nov 2011 14:36

Mogoče bi se obrnil na cerkev.

 

Pozdravček!

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

3. nov 2011 14:58

Ja, če je bil otrok krščen, je pravi naslov farni župnik. Je pa dobro, da se mu prej najaviš. 

Če ni bil, bi pa najlaže našel sorodnike, če pozna očetov grob in bi mogoče pri upravljalcu pokopališča izvedel za naslov skrbnika groba.

Cila

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. nov 2011 15:10

mehurček je napisal/a:

Pozdravljeni,

 Zelo si želi spoznati svoje bližnje sorodstvo.

Hvala za pomoč in lp

 
mehurček

Vprašanje je, če si bližnje sorodstvo želi spoznati njega. To so izredno občutljive stvari, zato uradni organi tudi ne dajejo informacij vsevprek. In, če si prijatelj želi spoznati bližnje sorodnike, je sicer zelo lepo, da mu pri tem pomagaš, ampak se zna kdaj takale stvar tudi spreobrniti v medvedjo uslugo.

lp

cervus

mehurček  

član od: 17.7.2007

sporočila: 129

3. nov 2011 15:56

Ker ni bilo prej nobenih stikov neve kje točno je oče pokopan. Hvala za nasvete

 

mehurček

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

3. nov 2011 16:56

Moje mnenje je, da se človeku, ki ugotovi, da ima še kje kakšnega krvnega sorodnika, ki je zanj šele izvedel, omogoči priti do informacij o takšnem sorodstvu. Na vsezadnje se to tiče tudi nas, genetika je vse bolj zanimiva veda in nam marsikaj razkriva.  Posebej je zanimiva ugotovitev, da oče ni tisti, katerega si vse življenje klical oče.

a stara leta se razkrije marsikatera skrivnost, ki poraja vrsto traum in vprašanj.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

3. nov 2011 17:15

Navadno, a redko se zgodi, da biološki oče ali mama nočeta imeti stikov z otroci, za katere ali niso vedeli (oče) ali pa so jih dale posvojiti. Sem pa slišala kar veliko primerov, ko so bili otroci skupnega starša neznansko veseli, da so se našli. 

Želim mu veliko sreče pri iskanju družine.

 

Vanja

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

3. nov 2011 18:52

Če mu je znan očetov priimek, potem ga je vsaj brat obdržal. Naj poskusi malo preko tel. imenika, pokliče in tudi če pri prvem klicu ne naleti ravno na brata, pač malo povpraša, saj Ljutomer pa ni tako zelo velik kraj in ljudje se poznajo.

Sicer je pa tako, če je želja velika, potem nam pri določenih stvareh pomagajo škratje, dobri seveda ali karkorli že so, da združijo naše poti. Mogoče ne čisto takoj, lahko spontano in nepričakovano, nekoč v bližnji ali malo manj bližnji prihodnosti.

zeta

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. nov 2011 20:37

Center za socialno delo naj kontaktira, potem bodo oni poizvedovali dalje. Če ga njegova polbrat in polsestra sploh hočeta spoznati.

Loni Makaroni

Zimt  

član od: 12.6.2009

sporočila: 83

3. nov 2011 22:34

Telefonski imenik je zelo dober predlog. Tudi na našo telefonsko so že nekajkrat klicali (ker smo pod tem priimkom prvi, pa še iz Ljutomera... čisto naključje), ker so iskali določene ljudi. Nekaj let nazaj celo ena gospa iz Nemčije, ki je iskala prijateljico, s katero sta se spoznali v mladostniških letih. Pa smo jo s skupnimi močmi našli! 

Zimt

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

3. nov 2011 23:49

Na pogreb mojega preljubega nonota je prišel tudi gospod iz Trsta, vsem nam povsem nepoznan. Takrat sem bila še otrok, ampak spomnim se, da se je po pogrebu oko vseh nas ustavilo na naši noni, ki se je za cipreso pogovarjala z njim. Kasneje sem zvedela, da je bil to dedkov sin, ki se je rodil po mojem očetu in pred njegovim mlajšim bratom. Zanj sta vedelala le nono, (tako rekoč) stričeva mama, stric sam in moja nona, katera ga je tudi obvestila o pogrebu očeta. Kasneje nismo z njim imeli nobenih stikov več, v bistvu sem na vse skupaj že pozabila, dokler me ni Mehurček spomnil na to.

V tem primeru nimam možnosti pomagat, zato pa vem,da boste pomagali kulinariki s tistega konca. Ti Mehurček pa prosim poročaj če bo kaj uspeha.

mejačka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti