Prenosni računalnik

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

13. okt 2011 21:01

Zzak, razumem kaj misliš s copy/paste. Ampak kljub temu ne zamenjam. 

Če ne drugega, v dveh letih se ni na ekranu niti enkrat pojavil (prej na mojem HPju) vedno prisotni oblaček, da "utegne biti moj računalnik ogrožen"... 

Drugače se pa strinjam s tabo, Applovi računalniki so res enostavni za uporabo, in če si kadarkoli v dvomih, kako zadeva deluje, pomisli na najpreprostejši način in poskusi, ne moreš sfalit :))

 

 

Saša

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

13. okt 2011 21:27

Pa problemi z driverji, pa z update-i, licencami, virusi, brskalniki...

Moram nekoga dobit da mi predstavi kako uredit enormno glasbeno zbirko z diskov, potem pa samo trenutek poguma in nasvidenje pc. Poti nazaj tako ali tako ni. Potem itak sledi še Iphone, Apple tv, Ipad.

 

 

Commis débarrasseur

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

13. okt 2011 22:19

zzak1977 je napisal/a:

 

Moram nekoga dobit da mi predstavi kako uredit enormno glasbeno zbirko z diskov,

 



Commis débarrasseur

 

Ne razumem, kajmisliš s tem? Enostavno skopiraš diske v iTunes. In potem od tod na iPhone in na iPad. Eleganca iTunes je v tem, da ti precej natančno kategorizira glasbo. Če izbereš komad in vključiš Genius, ti bo program sam igral glasbo izbrane zvrsti. Simpl ko pasulj. Pardon, vodo zavret. Pasulj je za nekatere kar trd oreh.

Vanja

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

13. okt 2011 23:17

Bom jaz kategoriziral glasbo, ne on. :)

Tu je problem. Imam svoj red skladiščenja glasbe in sem sam svoj najboljši in najljubši dj.Če želim, si naredim playlisto v Squeezebox playerju, ostalo pa izbiram po trenutnem navdihu skoraj vedno.

Ampak se bom že navadil, ker mi je android spil preveč krvi, da bi se ukvarjal s kakimi novimi Widowsi ali kakšnih podobnim drugorazrednim softverom.

 

Commis débarrasseur

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

13. okt 2011 23:19

Če nočeš, da ti iTunes kategorizirajo glasbo, narediš to pač sam in ne zalaufaš Geniusa.

Vanja

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

14. okt 2011 11:10

zzak: jailbreak :) sicer pa mp3ji grejo lepo gor, kak svoj film spravt na iPada preko iTunes je pa res nemogoče.

 

 

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

14. okt 2011 11:23

Verjetno se vam bo zdelo zelo butalsko vprašanje, ampak jaz sem še iz prejšnjega tisočletja, zato prosim za razumevanje: kako je pa s programi? V službi imamo PCje z Windowsi, večino stvari delamo s programi iz Offica in takimi, ki tečejo v windows okolju. Lahko to potem preneseš na Macintosh? Delaš doma na Macu in potem naslednji dan nadaljuješ na PCju? Laptop namreč potrebujem predvsem za delo.

Hvala vnaprej.

Sonja

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

14. okt 2011 11:50

Limnol, seveda lahko, brez problema. Naložiš na Maca Microsoft office paket, je vse kompatibilno. Ali pa uporabiš za wordove dokumente Open Office, ki je brezplačen. Zaenkrat nisem imela nikoli problemov s kompatibilnostjo dokumentov v excelu, powerpointu, wordu. 

Saša

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

14. okt 2011 16:13

Do sedaj še nisem imela v rokah iMac, ki ne bi imel že vse inštalirano, ko ga dobiš na dom. Tudi to je razlog, da je malo dražji. Edina zadeva, ki je Mac normalno nima, je MS Publisher.

 

 

Vanja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

14. okt 2011 16:19

Vanja,

a velja to "vse" za Maca v ZDA ali tudi v Sloveniji?

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti