Prenova stanovanja in dozidava dodatnega kompleksa

alovsin  

član od: 29.3.2006

sporočila: 37

tema odprta - 26. sep 2011 19:20 | ogledi: 7.129 | odgovori: 7

Pozdravljeni!

Odločili smo se, da ne bomo gradili hiše, ampak si bomo ustvarili gnezdo v zgornjem nadstropju hipe njegovh staršev, ker pa je poleg hiše še ogromno prostora imamo namen dodaten del oz. kompleks dograditi. Ne moremo pa se zediniti  kako bi prostore razporedili, zato smo se odločili, da prosimo za nasvet kakšnega arhiekta. Ker nimamo nobenih informacij o kakšnem, ki ne vsiljuje svojega mnenja ampak upošteva želje naročnikov.

Zato vas naprošam, če poznate oziroma imate izkušnje s kakšnim arhitektom, ki vam je bil všeč oz. imate o njem/njej dobro meje ali poznate kakšno njegov/njeno 'stvaritev', mi sporočite.

 

Že v naprej se vam zahvaljujem!

 

lp

 

Anjuška

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

26. sep 2011 19:30

Vse konkretne nasvete, prosim, obvezno na ZS! Hvala.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. sep 2011 22:06

Hm, tole zna biti zanimivo; arhitekt, ki " ... upošteva želje naročnikov..."; itak da jih mora, samo kako bo pri vas, ko se ne morete zediniti, kaj bi radi? Tako vsaj razumem iz tvojega vprašanja?

Pa kompleks boste gradili ob obstoječi hiši? To pa je zalgoaj, kompleks - pod kompleks namreč razumem sistem večih stavb oziroma elementov, tako mi ni čisto jasno, kaj neki nameravate še graditi ob hiši staršev?

Kakorkoli, za arhitekte si pripravila pravi izziv!

 

 

mamamia

alovsin  

član od: 29.3.2006

sporočila: 37

27. sep 2011 13:07

mamamia, mogoče sem se res malo narobe izrazila.... Bom rekla, da bomo dozidali en del, ki bi bil relativno velik (cca.  6 x 8). V bistvu je tako da midve s taščo imava eno mnenje moj dragi pa malo drugačnega, lahko rečemo, da mogoče bolj ''moškega'' (ker se mu ne da preveč ubadat s tem), zato smo razmišljali, da bi za mnenje povprašali kakega strokovnjaka, arhitekta -ko. Ne poznam pa nobenega, ki bi imel kakšne izkušnje s arhitektom in podobno situacijo.... Namreč na internetu se najde ogromno ponudnikov le-teh storitev, vendar če ne poznaš nobenega...

Anjuška

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

27. sep 2011 15:15

Alovsin, pa saj tistega, ki ti ga tukajle nekdo priporoca prav tako ne bos poznala. No ja, pa nasvetodajalca tudi ne poznas, a ne? Zanesite se raje nase in poklicite par svetovalcev na intervju. Vanja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

27. sep 2011 16:13

alovsin je napisal/a:

mamamia, mogoče sem se res malo narobe izrazila.... Bom rekla, da bomo dozidali en del, ki bi bil relativno velik (cca.  6 x 8). V bistvu je tako da midve s taščo imava eno mnenje moj dragi pa malo drugačnega, lahko rečemo, da mogoče bolj ''moškega'' (ker se mu ne da preveč ubadat s tem), zato smo razmišljali, da bi za mnenje povprašali kakega strokovnjaka, arhitekta -ko. Ne poznam pa nobenega, ki bi imel kakšne izkušnje s arhitektom in podobno situacijo.... Namreč na internetu se najde ogromno ponudnikov le-teh storitev, vendar če ne poznaš nobenega...



Anjuška

 

Mi imamo doma arhitektko, sama izjemno zaupam v njen način dela in okus (upošteva želje stranke, je izredno praktične narave, ne vsiljuje svoje volje ampak na podlagi dogovarjanja, edino od pravil stroke ne odstopa, če oceni, da so želje stranke v nasprotju s tem).

Lahko jo povprašam, ali bi se pogovorila z vami. Vendar v naprej povem, da tudi tak nasvet in posvet nekaj stane (ok, če je dogovor kasneje za posel, je to druga zgodba). Zanjo lahko rečem le, da takoj na začetku vse odkrito in poštemo pove, tudi glede cene. Če te zanima, mi sporoči na zasebno pošto.

Pozdrav, mamamia

mamamia

barbay  

član od: 4.1.2008

sporočila: 202

29. sep 2011 12:58

Preden se odločita za arhitekta(kar je sicer po moje pametna ideja), se pogovorita, kakšne prostore pravzaprav želita, koliko, predvsem vajine ideje, želje. Samo tako vama bo arhitekt lahko pomagal, vaju upošteval, predvsem pa svetoval. Npr: Kuhinja, dneva soba jedilnica povezana, brez sten, odprt prostor, ...

Lahko pa napišeš iz kje si. Tako ti bodo, bomo lažje koga predlagali. Mi2 sva tudi s pomočjo vas oziroma kulinarike prišla do zelo dobrih kontaktov, predvsem pa dobrih in uporabnih nasvetov.

barbay

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti