Med v ekstra deviškem satju

bostek  

član od: 30.4.2010

sporočila: 5

tema odprta - 13. sep 2011 10:37 | ogledi: 7.653 | odgovori: 10

-

Temo je spremenil(a) bostek dne 14. sep 2011 6:48

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

13. sep 2011 10:45

Ja seveda poznam,mi ga moji čebelarji redno prinesejo kakšen košček takrat, ko točijo med. Mi je grozno slastno žvečiti satje skupaj z medom in potem pljuvati vosek. Ga pa vedno prej pojemo, predno bi ga tako konzervirali v med tako da je še bolj extra vergine, extra extra vergine.

 

hedonist

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

13. sep 2011 11:31

bostek, očitno se ukvarjaš s čebelarstvom in ponujaš svoje izdelke. Ker je v teh izdelkih eno samo zdravje, se mi zdi prav škoda, da na tak način reklamiraš, saj ponavadi to sproži negativne odzive. Čisto lepo legalno za nekaj everčkov plačaš oglaševanje (kot npr. Svetmetraže, Status...to počnejo) in tržiš in prodajaš, kot se za pravega podjetnika spodobi.

Ognjič

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

13. sep 2011 12:01

Nisem cebelar, vem pa da so satne osnove narejene iz naravnega cebeljega voska. Ne razumem zakaj bi bilo to oporecno.  

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

13. sep 2011 14:46

Ja, verjetno je nekaj resnic v tem, kar si zapisal kolega Bostek. Vendar, sej čebelarji vedo, kaj ti dajo za žvečit, mar ne !? Tako kot veš ti jih verjetno ve še eno malo morje. Sploh, če so to tvoji prijatelji ali vsaj znanci te ne bodo giftali z neko kemijo, se mi zdi. Sam dobim tega vsako leto kar nekaj, to pridno konzumiram in evo, še sem živ in zaenkrat zdrav. Sicer je pa z medom tako, da je v svoji osnovi precej težka reč in vsaj jaz, z njim ne smem pretiravati, ker če bi ga pojedel toliko, kot mi paše, bi me grozno bolel želodec. Je pa seveda neprecenljiv vir zdravja in žlička na dan ziher prežene dohtarja stran !!

Verjamem, da s tem postom nisi želel nič slabega nikomur , kaj šele, da bi delal kak EPP.

Zum-zum.

hedonist

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

13. sep 2011 15:19

Kaj hočemo, je že tako, da tudi, če imamo prijatelja čebelarja, ga ne moremo kaj prida preverjati kako prideluje med ali je dovolj skrben in odgovoren pri vsem kar opisuješ, bostek. Osebno verjamem, da ljudje, ki se ukvarjajo s čebelarstvom, počnejo to ljubiteljko, z ljubeznijo in zadovoljstvom, zato stremijo k temu, da je njihov pridelek in zarod zdrav in poštiman tako kot se šika.

Nobene koristi ne bomo imeli, če bomo po nekaj zgornjih postih pričeli dvomiti v pridelovalce in se spraševati ali je tale med, sicer domač, sploh kvaliteten ali bi morala zamenjati čebelarja.

Verjetno imaš dovolj odjemalcev, če si dober v svojem poslu in ti pridelka ni težko prodati. Naj tako tudi ostane.

zeta

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

13. sep 2011 15:52

Meni ni všeč, da natolcuješ  in mečeš slabo luč na konkurenco, sebe pa povzdiguješ. Ni lepo kar v tri dni nekaj pisat na splošno. Če veš, da kdo kaj nedovoljenega počne, potem napiši, da je Francek Kovač ta čebelar, ne pa kar nekaj v meglo zavijat v stilu "se najdejo" itd.

In še vedno je moje mnenje, da se prikrito reklamiraš, sicer bi o svoji dejavnosti debatiral na čebelarskem portalu oz. na portalu Čebelarske zveze Slovenije.

Zelo mi je všeč zadnji stavek, ki ga je zeta napisala. Pa si ga še ti preberi večkrat.

Ognjič

bostek  

član od: 30.4.2010

sporočila: 5

14. sep 2011 6:49

No sem vse pobrisal, ker vidim da nihče ne razume kaj sem hotel povedat. Tema se lahko tudi izbriše...

Sporočilo je spremenil(a) bostek dne 14. 2011 06:49

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

14. sep 2011 6:52

Takole po domače pa ne bo šlo. Kdor se odloči in odpre neko temo, se pač mora zavedati, da vsi ne bodo (nujno) pihali v njegov rog. Očitno ti je nekdo stopil na prste, da je zabolelo, sicer ne bi tako otročje reagiral. S tem si vse povedal, ni pa razloga, da bi temo zaprli.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

14. sep 2011 12:51

Bi se strinjala z Ognjič, da ni mogoče kar tako povprek in na splošno dajati v nič druge proizvajalce oziroma pridelovalce (česarkoli). Ker kdo pa meni jamči, da je ravno ta, ki to počne, resnično "čist"?

bostek, mi sicer razumemo, kaj si hotel povedati - da so pridelovalci, ki so počno, kot je treba, in tisti, ki ne počno, kot bi bilo treba - , a dejstvo, da si sam med njimi in da udrihaš posplošeno, ti jemlje verodostojnost oziroma vero v to, da tvoj namen oglašanja tu gor ni bil zgolj v lastne promotivne namene. Nisi ne prvi ne edini, ki nas je tu gor skušal žejne čez vodo peljat, misleč verjetno, da smo bolj praznoglave kuharice, ki ne vidijo dlje kot v steno za štedilnikom.

 

Glej, zadeva je preprosta. Plačaš šefu strani oglaševanje, pa se potem reklamiraj, kolikor te je volja. Bo čisto drug prizvok v tvojih sporočilih, jasen, nedvoumen in pošten. Ker če prikrito in na tak način, kot si začel, "oglašuješ", "loviš u mutnom", bi rekli v ex YU, kako ti naj verjamem, da si res tako pošten pridelovalec, kot se razglašaš?  Ne moreš bit " i nevin i je.en".

 

mamamia

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

14. sep 2011 18:09

Danes sem imel izjemno naporen dan (morte mislit, tud jaz ga imam vsake tolko......) in Mamamia, ob branju tvojega posta sem se prvič danes od srca nasmehnil. Hvala ti za ta bistrc !!

hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti