Sir pekorino

navi  

član od: 22.7.2009

sporočila: 4

tema odprta - 18. avg 2011 23:20 | ogledi: 11.317 | odgovori: 3

Lani poleti sem v Italiji kupil sir Pecorino, ki od takrat neodprt ždi v hladilniku. Rok trajanja mu je potekel lani oktobra. 

Zadeva je vakumsko pakirana, tako na zunaj zgleda okej. Če ga odprem in ne zasmrdi bolj kot bi moral - je to še v redu za jest ali raje vržem stran?

navi

kozamurnik

sporočila: 2311

19. avg 2011 21:29

Ali je riban ali cel? V kosu bi moral biti pogojno uporaben, za riban je pa malo problem. Ampak ne gre mi v glavo, da tako dobroto kupiš, nato pozabiš v hladilniku?. murnik

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

19. avg 2011 21:33

Po moje ne more biti nič narobe, saj je staran sir lahko samo še bolj aromatičen. Poskusi, pa boš videla.

rimljanka

navi  

član od: 22.7.2009

sporočila: 4

19. avg 2011 23:45

Cel je. Po moje bi tudi moral biti dober, saj na teh sirih velikokrat piše, 'staggionato 24 messi' ali kaj podobnega. Morda je zdaj še boljši? :)

Nisem ga pozabil, samo na vrstno ni nikoli prišel, pa precej velik kos je in ko ga enkrat odpreš, ga je treba pojesti...

 

navi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti