Šivilja za svilo

anajana  

član od: 21.6.2007

sporočila: 142

tema odprta - 22. jul 2011 8:37 | ogledi: 7.235 | odgovori: 5

Prosim za pomoč. Doma imam zelo veliko prvovrstne svile, pa iščem zelo dobro šiviljo, ki bo mi lahko kaj sešila iz nje. Morda poznate koga?

 

Lp,

anajana

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. jul 2011 8:52

Dajmo najprej definirati dobro šiviljo:

- ali je dobra šivilja tista, ki lepo robi in reže in izmeri, ali pa mora imeti tudi nekaj znanja o oblikovanju oblačil in tega, kakšno oblačilo gre na kakšno postavo?

Ker prve so bolj solidne šivilje, tiste druge so pa redka dobrina in jih praviloma dobiš v kombinaciji z oblikovalci (pa še oni jih iščejo z lučjo). Še največ kolikor toliko dobrih imajo v Labodovi šivalnici na Mašera Spasiča v Lj. Te ti tudi znajo povedati, kakšna svila gre za kak tip oblačila in ti potem ne delajo obupnih šantung oblek, ki delujejo kot oklep.

Lokalno mojškro ti pa za svilo odsvetujem.

Vendelina jr.

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

22. jul 2011 10:35

Oj, Vendelina! Sem mislila, da Labodova šivalnica ne obratuje več. Od tam imam zelo dobre izkušnje z moškimi oblekami, nisem pa vedela, da delajo tudi za nas. Ali delajo samo po njihovih krojih ali tudi po želji? Kostime ali še kaj? Pa blago- lahko prineseš svoje? Hvala za nasvete!

 

alibaba

anajana  

član od: 21.6.2007

sporočila: 142

22. jul 2011 11:38

Vendelina, pa greš kar tja in poveš, kaj bi rad? Mislim, a ne šivajo le za Labod?

Pa tudi jaz sem slišala, da tam ne obratujejo več?

anajana

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. jul 2011 11:40

Ti pa dajo telefon. Ozrioma, moja kolegica ima kontakte z njimi (izpred meseca), samo je trenutno izven slo. Jo bom vprašala za koordinate, ko se vrne.

Vendelina jr.

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

22. jul 2011 13:10

Pri labodu še šivajo, ampak sedaj moraš prinesti svoje blago, ker ga tam ne prodajajo več. Vsaj tako je bilo konec maja, ko sem se oglasila pri njih. Čakalna doba je bila 3-4 tedne.

 

kača

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti