Driska :*(

tema je zaklenjena

puhka2  

član od: 17.5.2011

sporočila: 11

tema odprta - 17. maj 2011 14:56 | ogledi: 14.928 | odgovori: 81

jaz pa imam že 2 tedna drisko. takoj ko kaj pojem ma takoj zvije in v roku 1 min komaj uspe priteči da WCja. ko pridrvim tja se iz mene kar ULIJE driska. imam tudi vetrove in če me primejo se moram hitro umakniti v sanitarije ker so glasni in smrdijo včasih pa tudi zraven izstrelim lužico driske. včasih me zvije tudi če ne jem in če je to naprimer na ulici in v bližini ni nibenega WCja se moram skriti za kakšen grm saj bi slo drugače vse v hlače kar se mi je že 3x zgodilo.enkrat tudi nisem pravočasno prišla do WCja. na potrebo grem okoli 5x na dan. driska pa je tekoča in brez krvi. drugače se počutim odlično. hodim v službo.........narobe pa mi hodi ker vsak ko me vidi teči v sanitarije ve da imam težave.

nujno rabim nasvete kaj narediti! in prooosim ne napišite da naj grem k zdravniko ker sem že šla in niso nič ugotovili. res vas prosim za pomoč!!!!

tnx

puhka2

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5189

17. maj 2011 15:02

puhka,

MORAŠ k zdravniku in tam MORAJO ugotoviti, kaj je s teboj narobe. Če bi to trajalo en ali dva dni, OK, lahko je karkoli. Ampak 2 tedna - to pa ni v redu.

Le pogum.

Sonja

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

17. maj 2011 15:03

V vsakem primeru pojdi nazaj k zdravniku, poleg tega me zanima, če so ti vzeli vzorce blata za patogene bakterije in parazite ter pregledali vsaj osnovno krvno sliko. lp, proxima

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

17. maj 2011 15:32

Verjetno ti je zdravnik predpisal STROGO dieto, katero se je potrebno strogo držati!

Živi s srcem, ne z glavo.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5189

17. maj 2011 15:47

Mislim, da bi bilo pametno pustiti zdravnikom, da opravijo svoje delo in tudi diete naj predpisujejo ali pa ne tisti, ki se nanje malo bolj resno spoznajo.

Kako je z evolucijo in glavo verjetno ni namen te razprave, saj je puhkin problem na drugem koncu in tu ne razpravljamo o emocionalni polnosti življenja z in brez prebavnih motenj. Mogoče življenje brez glave pusti večji odtis v nacionalni poeziji in je bolj kul, z glavo je pa zanesljivo daljše in manj boleče.

Lep pozdrav

Sonja

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

17. maj 2011 17:19

Puhka, kaj bi svetovala svoji najboljši prijateljici, ki bi bila na tvojem mestu? Kaj bi naredila, če bi imel tvoj otrok drisko že 2 tedna? Upam, da bi ga peljala k zdravniku in poskrbela, da te vzamejo resno in ugotovijo, kaj je narobe! In otroka peljala še k drugemu zdravniku, če bi bilo treba... Potrudi se tudi zase!

(sicer pa težko verjamem, da se v takem stanju sicer počutiš odlično, vsaj jaz se ne bi)

 

perpetua

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

17. maj 2011 18:47

Ok, sej forum prenese vse, ma a ne bi blo bolj pametno, da vse to zdravniku razložiš, kot pa da tle sprašuješ? No sej smo že vsi kdaj imeli kak dan take težave, dva tedna se mi pa zdi ress zelo dolgo in čudi me, da še nisi šla do zdravnika. lahko se razvije v kaj kroničnega oz lahko, da je že, če tako dolgo traja,..

Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

neznan uporabnik

17. maj 2011 19:11

Puhka2, daj nam zaupaj še, kdo ti je prišepnil,da je na kulinariki.net zabavno in, da tam ziher dobiš strokovno mnenje? Hmm?

Strokovno mnenje si res dobila eno in jaz bi ga zelo upošteval na tvojem mestu. Če še nisi pri dohtarju, ti jaz prišepnem, da so par minut nazaj začele delati urgentne ambulante al dežurne, kteri izraz ti je pač bolj všeč.

Torej hitro tja, pol pa pridi nazaj sem povedat kako si se imela.

 

Če seveda resno misliš to vse skupaj z opisom tvojih težav.

 

Multivitamin

multivitamin

cvetka5  

član od: 30.9.2010

sporočila: 44

17. maj 2011 19:38

Puhka2 te čisto razumem in vem da je to ZELO nerodna situacija ker sem tudi sama v podobni situaciji samo da nimam driske ampak bolj "mehko blato" in moram tudi vsaj 5x na dan iti na wc na potrebo...meni so pa ugotovili da imam sindrom razdražljivega črevesja...in zanimivo da se je to pojavilo kar naenkrat čez noč Možno da imaš kandido!??! To ima kolegica in ima tudi probleme z drisko, sploh če poje kaj bolj mastnega npr. pico takoj teče na wc. To lahko preveriš tako da pljuneš v kozarec in  če se pojavijo nekakšne nitke je vrjetno kandida.

cvetka5

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

17. maj 2011 20:01

Vesnuska je napisal/a:

.......izkušnje drugih včasih bolj pomagaajo kot pa mnenje kakšnega omejenega zdravnika........ 


Vesnuska

Jaoooooj........Puhka, še  enkrat k dohtarju!

lp

cervus

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

17. maj 2011 20:01

Kot sem brala v reviji Viva je test na kandido res pljunek v kozarec vode, amapk ne kar kadarkoli, temveč zjutraj na tešče, še preden si si umila zobe. Če se spustijo nitke navzdol, naj bi bila kandida.

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti