Nimam pojma kaj bom za večerjo...

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. nov 2003 9:10

Jernej... Saj tukaj si ti glavni ključar, boš že vedel, kdaj bo napočil trenutek odločitve.

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

27. nov 2003 10:12

Sem že pridna... Mislim si pa svoje... Lp, Silva

Greta Garbo  

član od: 2.10.2003

sporočila: 2

27. nov 2003 17:43

Moram vam še nekaj povedat, da se boste nasmejali in pustili uboga Miša in Aca na miru! Čisto vredu se izražata, če pomislim, da sem v NEKEM lokalu v Slovenj Gradcu na jedilnem listu našla dobesedno tole: FIŽOLA Z JAJCO 450 SIT!

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

27. nov 2003 19:19

No ja, pa naj še jaz povem svoje. Meni osebno ni všeč, da so uboge napolitanke dobile oceno 1, čeprav sem prepričana, da si jo verjetno ne zaslužijo in da jih ocenjevalec po vsej verjetnosti ni pripravljal. Se mogoč motim? LP,

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

28. nov 2003 8:21

Sam sodelujem še na nekem bolj tehničnem forumu, kjer so pravila jasna in na prvi strani tudi napisana. Uporabnika, ki kvaka (širšim množicam nerazumljivo), se najprej prijazno opozori, drugič malo bolj na "trdo", nazadnje pa se ga zaklene. To zadnje, pa kolikor vem, se še ni zgodilo. Zato, ker, kama bi pa prišli, če bi sakšen po svoje gučo, pa piso, što bi ga pa razmo. Če smo že pri Slovenščini, a je res slovnično pravilno oljčno in ne olivno olje? lp

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

28. nov 2003 9:23

Direktno iz SSKJ kopirano. oljčen -čna -o prid. (o) nanašajoč se na oljko: oljčna vejica / oljčni gaji, nasadi / oljčno olje olivno olje • nar. zahodno oljčna nedelja zadnja nedelja pred veliko nočjo; cvetna nedelja * zool. oljčna muha muha, katere ličinka uničuje olive, Dacus oleae // knjiž. po barvi podoben olivi; oliven: oljčno blago oljčno prisl.: oljčno zelen LP Loni

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

28. nov 2003 10:40

Misoiaco! Jaz ti predlagam piščančjo solato: file piščanca skuhaš v pari, zraven pa še na koščke narezano zelenjavo (gomoljno zeleno, korenje, por, ...), ohlajen file narežeš na poljubne koščke ali trakove in skupaj s kuhano zelenjavo zmešaš z zeleno solato, preliješ s solatnim prelivom, ki si ga lahko narediš sam (olivno olje, kis ali limonin sok, različne začimbe, žlica majoneze ali gorčice....). V hladnih zimskih dneh si lahko omisliš toplo (mlačno) različico te solate. Po želji in okusu lahko dodaš kuhano jajce, kuhan krompir...vendar je v tem primeru že bolj "težko" in nasitno ... TanjaG.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti