El clásico...in to štirikrat

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

15. apr 2011 21:42

Bit v poznih osemdesetih v baru v majhnem mestu v Galiciji, med prenosom bistvene prvenstvene tekme v košarki med Španijo in Jugoslavijo, ko je ta še zadnjič konkurirala, navijat za naše, ostat živ in se celo smejat.

Pride tu pa tam tudi tak večer.



nola

Sporočilo je spremenil(a) nola dne 15. 2011 21:49

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

15. apr 2011 21:49

In zraven chorizo in kaka sangria ali nekaj njih... Ot; Barça!! Commis débarrasseur

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. apr 2011 23:34

nola je napisal/a:

Bit v poznih osemdesetih v baru v majhnem mestu v Galiciji, med prenosom bistvene prvenstvene tekme v košarki med Španijo in Jugoslavijo, ko je ta še zadnjič konkurirala, navijat za naše, ostat živ in se celo smejat.

Pride tu pa tam tudi tak večer.



nola



Sporočilo je spremenil(a) nola dne 15. 2011 21:49

 

To so bili časi, kajne?

Člane kakšne takratne reprezentance bi še danes znala naštet, s številkami dresov vred ...

Mamamia

mamamia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

16. apr 2011 11:31

OK,

saj vem, da se ne bi smela šulit tu zraven, ker je moje zanimanje za nogomet precej omejeno, ampak ravno srkam kavico in kulinarika paše zraven še bolje kot keks.

Mene pri nogometu predvsem vznemirja in spravlja v dobro voljo en drug aspekt: gledalci. Lani sem imela na obisku dva španska prijatelja ravno v "kritičnem" obdobju in moram reči, da je bil to eden najbolj nepozabnih mesecev v mojem življenju. Sta na vsak način super dečka, ampak, kako naj rečem..... Španca. Ne le, da smo najprej večer za večerom kolobarili po ljubljanskih kafičih in gledali nogomet na maxi LCDjih (ker je moja domača TV diagonala nesprejemljiva, ločljivost bolj tako-tako, pa še soseda od spodaj je neprestano tokla z metlo po stropu), da je eden od njiju ves čas nosil na srcu zložljivo shemo (A0 format), v katero je skrbno zapisoval gole, sterlce, minute in točke in je ni dal od sebe niti v službi (izvlekel jo je po potrebi, da je v diskusijah vedno operiral s pravimi argumenti, in seveda vedno zvečer v kafiču, ko je pikolovsko natančno vnašal zgodovinske trenutke v svojo tabelo), niti ko smo se čez vikend pehali po Julijcih (pehali zato, ker smo morali biti zvečer pravi čas v dolini, ker je na Špički to z maxi LCDjem ..... ne bi izgubljali besed); ko smo se pa po dveh tednih prestavili mamakat palce v dalmatinsko morje, so se vsak večer daleč naokoli našega mini televizorčka razlegali kriki, od katerih je tudi morje vzvalovalo, da ne omenjam pantomime, pri kateri je šlo zanesljivo več kalorij, kot jih je med finalom porabila španska reprezentanca. Moram reči, da sem bila po enem mesecu take družbe rahlo utrujena (sploh, ker je bilo po dveh urah divjega plesa gosta treba pošteno nahraniti, Španci imajo pač svoje ure za večerjo, ki so nam tuje), ampak za naslednje SP smo spet dogovorjeni. Česa takega si ne zdam vzeti, do takrat me bo pa dalje nosilo skozi življenje v blaženi nogometni nevednosti. Takrat pa se bom, tik pred zdajci, z dolžnim spoštovanjem obrnila na kulinariko po zadnje informacije, da se spet popolnoma ne osramotim, tako kot lani, ko nisem vedela, da Jogi Loew sploh ne igra za reprezentacno. Ampak zgleda pa super, čeprav ni Španec.

Vsem pa vsekakor veliko užitkov!

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. apr 2011 17:34

limnol, malo počakaj, potem pa samo po linkih, ki jih bodo najbolj vnete tu limale, gledaj, in si oči pasi ... tako kot jaz počnem. Izbor od izbora. In nenadjeb...iv  je bil tisti od lani, ko je špansak kraljica Sophia šla v garderoobo in so bili dečeci zgoraj brez, spodaj, od popka navzdol, pa oviti z brisačami ... Ko so ji očke begale, pa tak zadovoljen nasemšek je imela na ustih ...

 

Mamamia

mamamia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

16. apr 2011 19:09

tudi kraljica je samo človek.....

saj ne, da bi se hvalila, ampak terensko delo z z "mojima" Špancema imam v najlepšem možnem spominu; predvsem mi je pa zdaj kristalno jasno, kaj resnično pomeni "španska vas" in zakaj se je Don Quijote zaganjal v mline na veter; par dni hoje skozi Quenco in Sorio poleti je čisto dovolj, da ti kapne (da ne bi zdaj o tem, kaj se je meni v vročinskih blodnjah prikazovalo pred očmi).

Je pa že bolje v senci gledati nogomet, čeprav se nanj nič ne spoznaš!

Sonja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

16. apr 2011 22:21

Mamamia, ti si ena nena...faca, haha!

 

naor

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

17. apr 2011 3:53

Mene pa prav fascinirate....

Vanja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. apr 2011 17:14

Okej, za ogrevanje je bilo v državnem prvenstvu 1:1.

Fair enough.

Evo poročila, lahko dajte na bolj ali man glasno, ampak emocija (ob vsaki tekmi se spomniš, kako je bilo, ko smo jo gledali) je tista, ki te potegne, kot pravi naša limno.

Que disfruten

http://www.rtve.es/deportes/clasico/madrid-barce

 

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti