Kako okrasiti prihe?

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

8. apr 2012 15:12

Letos smo prvič barvali z voščenkami. Na še toplih jajcih se ravno prav hitro topijo, da lahko jajčka poriše tudi otroška roka. Ko se ohladijo, so prav odštekani.

tulka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

8. apr 2012 15:44

po mojem je bilo premalo zelja. samo meni so pa simpatični pirhi!

rdečo peso rabiš svežo, za roza barvo. meni se zdi sveža kupljena in skuhana močnejša kot vložena. se opazi tudi na wcju ;)

 

www.mojalbum.com/naredilaana

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

8. apr 2012 18:37

Danes v Slovenskem magazinu je bil in bo, malo po 23. na Slo1, se mi zdi.

rimljanka

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

8. apr 2012 20:50

motovilčica je napisal/a:

Tudi jaz sem letos kuhala pirhe v rdečem zelju. Dala sem sicer le štiri liste, jih zrezala, dodala malo kisa in kuhala pol ure. Pustila čez noč. Zjutraj odcedila vodo in ožela liste, v vodi skuhala jajca ter jih pustila v njej še kake 4, 5 ur. Nastala so modra jajčka, a ne ravno petrolejska. So se pa enakomerno pobarvala.

Polovico jajc sem pa skuhala &nekaj ur namakala v vodi, ki sem jo prihranila od vložene rdeče pese, kar naj bi prihe obarvalo roza. Pa jih ni . To barvo bi lahko označili za kvečjemu umazano roza. Pa še barva je očitno prišla skozi listke rastlin, ki sem jih dala za okras, tako da ni bilo tako lepo, kot sem upala. Je pa zanimivo .

Zaključek: Z zeljem bom še kdaj barvala, s peso ne več.

 

Še slikca mojih letošnjih pirhov. Barve so dokaj realne.



motovilčica

 

Jaz sem jajca najprej skuhala, potem sem jih pa zakopala v ze skuhano rdece zelje. Pustila sem jih tako cez noc in zjutraj sem pobrala ven cudovita lisasta jajca mocne petrolejsko modre barve.

nola

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

9. apr 2012 18:42

 

Naši letošnji, naravni....refošk in čebula.

Ninja24

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

9. apr 2012 19:59

Zelo lepo!

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti