Začetnica začetnica :))

username  

član od: 7.4.2011

sporočila: 1

8. apr 2011 17:19

Najprej vsem lepa hvala za feedback, in, da se ne razpišem preveč, res vsem še enkrat hvala za obilico dobrodošlic, spodbud, nasvetov in lepih želja :) @tulka in izzak: no, o delitvi del sva se že pogovarjala in sklenila, da bova šele, ko se vseliva, videla, kaj kateremu bolj ustreza, se pa zavedava, da bova morala delati oba. sva pa tudi oba takšna bolj easy-going, tako da težav ne pričakujem. in, ja, 'packanje' v kuhinji mi ne predstavlja skrbi, ampak kot je zakk rekel, prej izziv, ker se res že veselim novega poglavja v življenju. saj nekaj ful hudega nama ne bo, on zna tisto osnovno, pa tudi jaz znam, verjeli ali ne :P speči jajce (in pogreti kaj pa prebrati navodila na vrečki hehehe:P) kuhinje se pa veselim tudi zato, ker zadnjih nekaj mesecev večinoma jeva zunaj.. in pogrešam mamino na zelenjavo osredotočeno kuho, čeprav, priznam, mi v mladosti ni preveč ugajala, sem ji danes hvaležna za to, ker.. nevem, ampak jaz osebno čutim velikansko razliko v počutju in nivoju energije, ko nekej dni zapored jem, kar npr. moja (njegova prav tako) mami naredi kot pa vso tisto težko, predelano hrano. kuharico je on kupil danes, sicer pa bova, tako kot je ze trixie povedala, najbrz dnevno na vezi z mamo.. tudi sama se spomnim, ko sta moji precej starejši sestri šli počasi na svoje, se je mami vsak okrog kosila pogovarjala s katero in jima dajala navodila kaj naj storita hh :P @linguini: hvala, bova preverila:) @vanja v zda: hvala, no, bom ga pustila na polici v trgovini še nekaj časa :P kar zadeva stanovanje, je popolnoma opremljeno, stvari, kot so pa npr. pribor in ipd..sva že nesla tja, ta vikend preseliva še osebne stvari in to je to:D malo za hec, malo za res.. @vendelina, atina, japaja: kot sem že rekla, jajce znam speči, pa tudi palačinke in nek res u izi biskvitk.. to pa sm se naučila dost zgodej..je kr pasal zravn 'zdrave' hrane hehehe. pa na piknike tudi rada hodim, ravno danes gremo na enega takega 'polnočnega' (če bo vreme naklonjeno za zvezde gledat:P), samo ma ponvadi hrano moj čez pa njegov kolega hahahah. še enkrat hvala vsem, sploh tistim, ki jih nisem pomenila, najrajši bi vsakemu posebej odgovorila, ampak potem bi bilo še dlje kot že tako je. uživajte petkovo popoldne!!! username

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. apr 2011 18:40

Draga moja, curb your enthusiasm. Kuhaj zelenjavne zadeve, ki jih je delala tvoja mama, uči se tega, vprašaj mamo itd itd, na netu pa ti ravno vsega ni treba povedati. Saj lepo, da si vesela, ampak vseeno, ne vsega povedat. Upoštevaj tale nasvet, čez kakih pet let ga boš pa tudi docela razumela. Pa srečno.

Vendelina jr.

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

8. apr 2011 19:00

Jaz sem že ena tistih, ki si je do 19 leta komaj znala speči jajce. Razlog? Moji doma. Nikoli ampak res nikoli nisem znala skuhati nič, kar bi jim bilo po volji. Ali sem preveč umazala posode ali pa kaj podobno bednega, da se ne maram spomniti na to. Pa sem vse skupaj opustila in nisem imela niti veselja. Še ko sem si pekla jajca, me je oče zafrkaval, da kako pa jaz ubijem jajca v ponev?! Mislim, totalna zafrkancija. Potem sem šla na faks in se opogumila in jedla veliko bolje kot doma. Šele potem sem videla, kako zanič je kuhala moja mama. Ja, res kuha zanič. In doooolgo ni priznala, da pa jaz kuham bolje. Zdaj z veseljem pride na kosilo in me ne mnore prehvaliti. Ker res kuham bolje. Je pa priznala, da njej se to nikoli ni preveč ljubilo, če priznaš se ti pol oprosti:)

Izhajam iz torej totalno anti kulinarične družine, mislim na svoje starše. Moj brat je namreč poklicni kuhar in šef kuhinje. Torej od kod sva pobrala najin talent, ne vem:)

Zatorej, začetnica, samo pogum! Nič drugega ne rabiš, vse ostalo pride kar samo.

Jelenckova

Mirjan  

član od: 8.3.2010

sporočila: 59

9. apr 2011 18:25

Kogar moti, da nekdo drug (na internetu!) nima izkušenj v kuhinji se veliko preveč obremenjuje sam s sabo. Pa username, piši kar hočeš. Hvala bogu, da si tako iskrena. Mirjan

marijajak  

član od: 13.12.2009

sporočila: 116

9. apr 2011 20:01

Jaz sem sprva kuhala večinoma zrezke (daš kos mesa, ki je približno ploščat na malo olja, ki ga poliješ po ponvi) in pire krompir (skuhaš olupljen na košče na rezan krompir in ga potem pretlačiš s tisto peštalko, zraven daš pa še malo mleka in kisle smetane). Potem sem začela z bolj kompleksnimi jedmi, torej tistimi, ki vsebujejo tudi kaj čebule,... Srečno username! Najlepša leta so pred tabo. marijajak

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. apr 2011 17:10

Mirjan, in kje je dodana vrednost v tvojem postu? Just askin..

Vendelina jr.

Mirjan  

član od: 8.3.2010

sporočila: 59

10. apr 2011 17:20

Samo odgovarjam na stvari, ki se mi zdijo nesmiselne, vsi odgovori so namreč že podani. Glej mamo, YouTube, baza receptov, Rouxbe cooking school. Mirjan

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

18. apr 2011 19:57

S prijateljico sva tretji prijateljici, ki se je odselila k fantu v Nemčijo in ni znala praktično nič kuhat, pred leti podarili knjigo Osnovna kuharija. Prijateljica je je bila zelo vesela in jo ima še danes na častnem mestu v kuhinji. Pravi, da bi bila brez te knjige praktično izgubljena takrat, ko njenega moža ni doma. In ker očitno ni kuharski talent in nikoli ne bo, si s to knjigo še danes zelo veliko pomaga. Drugi podoben primer je pa moja sestra, ki prav tako ni imela nikoli veselja do kuhanja in je bila, ko se je pred petimi leti poročila, tudi precej nebogljena v kuhinji. Saj osnove je znala, kaj dlje od tega pa ni bila, ker ji ob dveh navdušenih kuharicah pri hiši niti ni bilo treba. In tako me je prosila, če ji za poročno darilo dam kuharsko knjigo. In to ne "kar eno" - knjigo receptov jedi, ki smo jih doma najpogosteje (in najraje) jedli, napisano na način, ki ji bo popolnoma jasen in pri kateri je ne bi bilo strah, da ji jedi ne bodo všeč ali ji ne bodo uspele. ... Pa sem se usedla za računalnik in jo spisala (boljalimanj iz glave), pa še mama mi je pomagala z recepti za stvari, ki jih je pri nas večinoma delala samo ona. Vmes sem še kakšno jed pofotografirala (tako sproti, med vsakodnevno kuho) in nastal je več kot sto strani A4 debel zvezek "udomačenih" jedi. Sestra je bila navdušena in še danes to "knjigo" z veseljem uporablja. Username, drugi način je lahko ideja tudi zate. Pred odhodom na svoje si naredi seznam jedi, ki jih doma najraje ješ, potem pa naj ti mama da/pove recepte zanje. Zapiši si jih in imela boš čisto posebno kuharico, kakršne ne moreš kupit nikjer in ki bo vsebovala le jedi, ki jih obožuješ. motovilčica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

18. apr 2011 20:09

Hm, pri vsem, kar počnem v kuhinji, in pri vsej literaturi, ki jo imam, mi taka ideja ni kapnila.

Hvala, motovilčica, si bom začela zapisovat - oziroma prepisovat iz enega starega, že malo zamaščenega rokovnika, starega nad 25 let - naše domače recepte, pa od babice, tašče, mame, tet in prijateljic. Barvni priner bo naredil svoje tudi s fotografijami. Bom hčeri za doto to dala, hehe

Mamamia

mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

18. apr 2011 20:14

mamamia je napisal/a:

Hvala, motovilčica, si bom začela zapisovat - oziroma prepisovat iz enega starega, že malo zamaščenega rokovnika, starega nad 25 let - naše domače recepte, pa od babice, tašče, mame, tet in prijateljic. Barvni priner bo naredil svoje tudi s fotografijami. Bom hčeri za doto to dala, hehe
mamamia

A sinu pa ne? Če se temu ne reče dota, se reče pač....kako drugače.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti