Večerja

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

5. jul 2013 14:53

Jeeeee, MBrando, sem že vse prečekirala.... vauuu.

Pa veš, na sliki od Babke ni   radost.

Kranjska klobasa je.

Lep dan ti želim, dragi MBrando, in uživanje ob pripravi večerje 

 

Zdaj pa šibam, da se mi fižol ne prismodi...

Johanna

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

5. jul 2013 18:44

Eno tako luštno veselje glede pasje radosti. Jaz jo pa še nikoli nisem jedla. Sploh ne vem kam po okusu bi jo razvrstila med kranjsko in pivsko klobaso ali kaj tretjega? Pivsko poznam, mi je bela kar okusna, kranjska gre lahko komot v želodček mojega moža, hrenovke pa tudi niso moja najboljša izbira.  Ježešta pa ne me kregat, da jo ne poznam.....

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

5. jul 2013 19:16

Trixi,

pasja radost na žaru je super. Nič ne razmišljaj, kupi, speci in uživaj!

Sonja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

5. jul 2013 20:24

limnol je napisal/a:

pasja radost na žaru je super. Nič ne razmišljaj, kupi, speci in uživaj!

Pri nas prisegamo na tisto, ki jo delajo v KZ Laško.

rimljanka

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

6. jul 2013 8:03

Mygrace je napisal/a:

Pasja radost, uuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!  Pa buhnedej jo narezat, je treba tko po zidarsko papat



Mygrace

A ne, Mygrace, pa kajla kruha zraven Preživi prijeten dan

babka1951

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

6. jul 2013 8:26

Johanna je napisal/a:

Jeeeee, MBrando, sem že vse prečekirala.... vauuu.

Pa veš, na sliki od Babke ni   radost.

Kranjska klobasa je.

 



Johanna

Johanna, motiš se, je kar radost, pečena na žaru je pri nas večkrat na jedilniku. Ta na sliki je od mesarstva Čadež, imenuje se pa navadna goveja salama, dobraaaaa

babka1951

Mygrace

sporočila: 6506

6. jul 2013 8:53

Mygrace

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

6. jul 2013 10:10

V špeceriji, kot se je pred supermarketovo ero pri nas reklo trgovini, je bilo uradno ime pasje radosti, tudi kilometrca imenovane, lovska klobasa.

Je to ta klobasa, babka?

V trgovinah je nisem videla, priznam, je nisem niti iskala, sem pa med dolgočasjem v vrsti pri mesarju pregledala vse izdelke v sosednji vitrini, imeli so tudi lovsko klobaso. Nisem je kupila, me je bilo strah, da še en okus otroštva izgine, ampak zdaj, po teh zapisih, hm...

Za večerjo je bilo kosilo

lp

mzm

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. jul 2013 10:28

Ja, išzmoke, ta, kilometervuršt je pri nas ljudsko ime.

rimljanka

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

6. jul 2013 10:30

mišzmoke je napisal/a:

V špeceriji, kot se je pred supermarketovo ero pri nas reklo trgovini, je bilo uradno ime pasje radosti, tudi kilometrca imenovane, lovska klobasa.

Je to ta klobasa, babka?

V trgovinah je nisem videla, priznam, je nisem niti iskala, sem pa med dolgočasjem v vrsti pri mesarju pregledala vse izdelke v sosednji vitrini, imeli so tudi lovsko klobaso. Nisem je kupila, me je bilo strah, da še en okus otroštva izgine, ampak zdaj, po teh zapisih, hm...

Za večerjo je bilo kosilo

lp



mzm



MUAAAAAAA draga MIŠKA!! Pravkar spakiral zadeve v hladilnik. 2 perutnički in pola pasje radosti za kosilo. Ostalo pa zamrznem, da bo še naslednji teden NOSTALGIČEN

NIČ BAT!! Točno to je to; LOVSKA ali NAVADNA KLOBASA. Sicer pa a veš, jaz sem en takšen  po duši in vsako prodajalko/prodajalca nekako uspem spravit v , zatorej kar po domače debatiram. Tako zadnjič kot tudi tokrat sem samo rekel prijeteni gospe na  ODDELKU, da bi imel EN TAKŠEN KOS PASJE RADOSTI da bo NOSTALGIČNO KULINARIČNA deževna sobota ŠE TOLIKO LEPŠA..
KILOMETERWURST, HMELJSKA, LOVSKA,NAVADNA oz. združeno v eno---> PASJA RADOST!!!!!

Miška, kar hitro v špecerijo in ima da se nas danes VEČINA MASTI s to NOSTALGIČNO DOBROTO!!

DANES:
- žlica BOHINJSKE ALB.SKUTE
- žlica TETKE SKUTA
- palačinka z gozdnimi sadeži in skuto + WF namaz KARAMELA + posipano s kokosom

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti