Dohodnina 2010

Lakica  

član od: 24.7.2008

sporočila: 254

8. feb 2011 21:20

Izračun za dohodnino je že kar nekaj časa gor, jaz sem naredila izračun že pred več kot tednom dni in ne rabiš se registrirat, na DURSU klikni Testni izračun dohodnine; nato te da na stran e-davkov in imašvrstico modro obarvano - Napoved za odmero dohodnine 2010, ti odpre in vneseš podatke; čisto enostavno !!! Lakica

MOON  

član od: 18.6.2008

sporočila: 187

9. feb 2011 11:03

Ja Lakica sej vem da je čist enostavno, samo meni se do zadnjič ni odprla ta stran, skoz mi je pisalo, da je ta stran nepreverjana. V ponedeljek pa poskusim spet in se mi je odprlo čist normalno,pa nisem bila jst edina ki se jim ta stran ni odprla. No zdej sem si zračunala, je zadovljivo tko da je vse ok.Lp MOON

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

29. jan 2013 19:11

mene pa zanima, če je možno da nama pride tako velika razlika pri izračunu dohodnine:

- če imava dva otroka vsak pol leta, dobiva oba kar precej nazaj

- če pa imam jaz oba otroka celo leto, mož pa sploh ne - pa oba ne dobiva nič, niti plačat ni treba.

Ker letos prvič sama preračunavam, ne bi rada naredila kaj narobe.

 

 

Hvala za pomoč

 

kleo

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

29. jan 2013 19:37

Ja, je čisto možno, tudi midva sva dokler so še bile olajšave, tako kombinirala. Naredila sem več možnih kombinacij in nato na osnovi najboljše vložila olajšavo.

kriznana

Aja  

član od: 11.1.2002

sporočila: 142

29. jan 2013 23:04

Preveri izračun oziroma podatke, malo me čudi, da nič ne dobiš vrnjeno, če imaš oba otroka celo leto, če ju imaš pa pol leta pa dobiš vrnjeno?   Če ju med letom ti uveljavljaš kot olajšavo in je tudi končni obračun dohodnine narejen tako, da ju ti uveljavljaš, potem je nekako med letom vse poračunano in do razlike  ne pride (ali pa je minimalna) - ni vračila niti plačila.  Kako olajšavo za otroka uveljavljata med letom? Vsak  za enega enega mogoče?

Aja

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

30. jan 2013 7:18

Midva med letom nisva nikoli uveljavljala olajšave. To sem storila na koncu, z res podrobnim preračunavanjem ter kombiniranjem. Med letom nisva uveljavljala predvsem zaradi tega razloga, ker se je tisti denar kar nekam razgubil. Na koncu pa je prišel lepo na kupu. Ponavadi pa smo ga potem porabili za dopust ali kakšen večji nakup. Meni se je takrat kar splačalo tako narediti. Naredi si več kombinacij.

 

Aja to ni nič čudnega.Imam otroke iste starosti kot naši prijatelji. Moža sta bila zaposlena v istih firmah, midve pa sva tudi imeli skoraj isti dohodek. Edina razlika je bila pri dohodnini, onadva sta uveljavljala olajšavo med letom midva na koncu. Midva sva vedno dobila solidno vračilo, onadva pa mogoče še kak evro ali pa sta bila na nuli.

Tako, da se splača malo kalkulirat

kriznana

lunacka  

član od: 13.6.2005

sporočila: 156

30. jan 2013 7:27

Ponavadi se bolj splača (če imaš otrok več in jih ne upoštevaš za celo leto) da vse otroke upoštevaš v istih mesecih (npr, da imaš 2 in jih upoštevaš pol leta ti, pol leta pa partner: oba upoštevaš v mesecih od jan do junija in ne enega od jan-jun in drugega jul-dec).

lunacka

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

30. jan 2013 7:28

kleo je napisal/a:

mene pa zanima, če je možno da nama pride tako velika razlika pri izračunu dohodnine:

- če imava dva otroka vsak pol leta, dobiva oba kar precej nazaj

- če pa imam jaz oba otroka celo leto, mož pa sploh ne - pa oba ne dobiva nič, niti plačat ni treba.

Ker letos prvič sama preračunavam, ne bi rada naredila kaj narobe.

 

 

Hvala za pomoč

 



kleo

 

Meni je to povsem nelogično, predvidevam, da si se zmotila pri preračunavanju.Če samo sebe pogledaš: zakaj bi za dva otroka za pol leta dobila nazaj, za celo leto pa ne? Za celo leto bi morala nazaj dobiti celo več kot za pol leta. Isto velja za moža.

 

A preračunavaš sama (na roke) ali si uporabila informativni izračun na spletni strani DURSa? Jaz vsako leto preračunam na DURSovi spletni strani in mi je do zdaj vedno pokazalo povsem točno, niti za cent drugače, kot je bilo potem dejansko stanje.

 

Jaz vedno naredim več možnih izračunov, da vidim, katera kombinacija se nama obema skupaj najbolj izplača.

Katja D.

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

30. jan 2013 7:30

lunacka je napisal/a:

Ponavadi se bolj splača (če imaš otrok več in jih ne upoštevaš za celo leto) da vse otroke upoštevaš v istih mesecih (npr, da imaš 2 in jih upoštevaš pol leta ti, pol leta pa partner: oba upoštevaš v mesecih od jan do junija in ne enega od jan-jun in drugega jul-dec).



lunacka

 

To je res, za drugega otroka je olajšava večja kot za prvega otroka (in za tretjega spet večja ...), zato se ne splača "razdeliti otrok", ampak je boljše razdeliti mesece, v katerih uveljavljata otroke.

Katja D.

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

30. jan 2013 9:40

Katja D je napisal/a:

kleo je napisal/a:

mene pa zanima, če je možno da nama pride tako velika razlika pri izračunu dohodnine:

- če imava dva otroka vsak pol leta, dobiva oba kar precej nazaj

- če pa imam jaz oba otroka celo leto, mož pa sploh ne - pa oba ne dobiva nič, niti plačat ni treba.

Ker letos prvič sama preračunavam, ne bi rada naredila kaj narobe.

 

 

Hvala za pomoč

 



kleo

 

Meni je to povsem nelogično, predvidevam, da si se zmotila pri preračunavanju.Če samo sebe pogledaš: zakaj bi za dva otroka za pol leta dobila nazaj, za celo leto pa ne? Za celo leto bi morala nazaj dobiti celo več kot za pol leta. Isto velja za moža.

 

A preračunavaš sama (na roke) ali si uporabila informativni izračun na spletni strani DURSa? Jaz vsako leto preračunam na DURSovi spletni strani in mi je do zdaj vedno pokazalo povsem točno, niti za cent drugače, kot je bilo potem dejansko stanje.

 

Jaz vedno naredim več možnih izračunov, da vidim, katera kombinacija se nama obema skupaj najbolj izplača.



Katja D.

 

Ne Katja, verjetno je delala po obrazcu na spletu. Za foro si dodaj enega otroka, vpiši podatke , ki jih imaš, ter si naredi izračun na več načinov. Boš videla kakšne razlike so.

So pa ti izračuni točni, žal tako pač je.

 

kriznana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti