Hujšanje po luni

Al-Ni  

član od: 23.12.2007

sporočila: 149

tema odprta - 31. jan 2011 8:34 | ogledi: 17.082 | odgovori: 10

Z partnerjem imava v prihodnjem tednu dopust in sva se zmenila, da se en dan postiva. Tega še sicer nisva nikoli poizkusila, ampak sem prebrala, da se je najbolje držati lune. Ker se na to ne spoznam, me zanima kateri dan v prihodnjem tednu in od katere do katere ure je primeren za to?
Prebrala sem namreč da to počnejo nekateri vsak teden en dan.
Ker se bojujem tudi z želodčno kislino, mislim, da bi bil post pametna rešitev, da se prečistim.

HVALA!

Al-Ni

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

31. jan 2011 8:50

http://www.lunin.net/koledar/slo/leto/ Evo Al-NI, to je menda vse v zvezi z luno. Hujšanje seveda deluje, če en dan na teden (ob ščipu, mlaju in obeh krajcih) nič ne ješ, ob ostalih dneh pa nič veš - ker potem pač poješ na dolgi rok za 1/7 manj kot prej in to se pač mora poznati. Kako je s kislino, pa nisem prepričana - mislim, da je pri želodčnih težavah pomembno predvsem jesti redno, po malem in prave stvari. Zanesljivo ti bodo vedeli svetovati tisti, ki imajo sami podobne težave. Pa veliko uspeha! Sonja Sonja

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

31. jan 2011 9:09

Torej bo to v četrtek, ko se mlaj začne že zelo zgodaj (3.31 in nato 24 ur) Jaz osebno opažam, da se pozna, če na mlaj ali polno luno pazim kaj jem ali pa manj jem. Ponavadi mi prija veliko tekočine in pa, da se čimbolj zaposlim. Težko zdržim brez hrane cel dan, se pa tudi pozna na tehtnici, če si privoščim za kosilo zgolj juho, preostale obroke pa kombiniram z čajem in sokom. Pa še en dober osebni nasvet. Privoščita si kakšen zelenjavni sok- sadni in se odločita za savnanje. Tako bosta iz telesa odpravila veliko strupov in se še sprostila, pa še veliko časa bosta zapolnila. Takšne sokove prodaja Bio-bar zraven Kalčka v BTC, jih je pa potrebno predhodno naročiti, da ga pripravijo. Jaz sem za savnanje pila korenčkov-jabolčni sok. Sok rdeče pese za želodec ni priporočljiv. Hujšanje z Luno Vodo in tekočine v astrologiji predstavlja Luna. In če vpliva na plimovanje morja, zakaj ne bi vplivala tudi na tekočine v našem telesu, ki je, kot vemo, sestavljeno iz več kot dveh tretjin vode. Ob Luninih menah, posebej ob polni in prazni luni, pa je ta vpliv še povečan in zato opaznejši. Prav zato tudi post v teh dneh najbolje vpliva na naše telo in je tudi najbolj učinkovit. Lunine mene v tem letu Kaj je Lunin post Lunin post ni namenjen samo izgubi odvečnih kilogramov. Prav tako se je dobro včasih kak dan postiti, da se prečistimo in uvidimo, da naše telo sploh ne potrebuje toliko hrane, kolikor smo je navajeni pojesti. V bistvu gre pri postu za prečiščenje organizma (tako kot pri hujšanju), da privoščimo našim prebavilom in celemu organizmu nekaj časa, da v miru počistijo različne strupe, ki se nenehno kopičijo v našem telesu. Kdaj se postimo Postite se torej predvsem ob polni in prazni Luni, lahko pa tudi ob krajcih, le da ti, po lastnih izkušnjah, niso tako učinkoviti. Nekako uro pred pričetkom lunine mene pojejte nekaj lahkega, kakšno jabolko, grozdje, banano, korenček, košček prepečenca ali jogurt. Potem pa 24 ur ne jejte ničesar. Ne se tik pred postom popolnoma najesti, češ, zdaj 24 ur ne bom jedel. Med postom pa ne čakajte, kdaj bo minilo 24 ur, da boste lahko isto minuto spet potešili svojo neznansko lakoto (saj ves dan niste jedli!). Sprostite se in pozabite na hrano! Kako se postimo Tudi sami lahko pomagate svojemu telesu pri postu. Privoščite si veliko tekočine, kajti prav to vaše telo najbolj potrebuje. Pa ne sokov ali gaziranih pijač - pijte vodo, nesladkane čaje (meta, bezgovo cvetje, preslica, mate čaj, zeleni čaji), lahko pa tudi zelenjavne juhe in naravne sadne sokove - vse brez sladkorja ali soli. Če je le mogoče, si privoščite veliko gibanja na svežem zraku, plavanje, kolesarjenje, zmeren tek ali hitro hojo, prav tako pa tudi prijetno in sproščujočo kopel ali tuš. Vsekakor se boste morali z nečim zaposliti, pa ne s cigaretami, kavo in posedanjem pred televizorjem - vaše telo mora namreč v času posta polno delovati.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

31. jan 2011 13:40

Ko je luna, sem jaz sposobna pojesti vse, kar vidim, ne pa celih 24 ur biti brez hrane. Gre pa na kak drug dan v tednu. Po moje je to že psihološko. 

Loni Makaroni

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. feb 2011 9:20

Loni je napisal/a:

Ko je luna, sem jaz sposobna pojesti vse,
Loni Makaroni

 

Luna je sicer 24/7, drugače pa rofl rofl rofl

Sicer si pa ti ekzempl, kako se bika prime za roge v vseh primerih, znaš poslušati telo in glavo, če je kaj narobe, greš popraviti in popravljaš, dokler ni popravljeno in luna se s tem čisto strinja.

Vendelina jr.

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

1. feb 2011 11:17

Že leta se en dan v tednu postim - v principu je to ponedeljek. To je pri meni dan za sveže sadne in zelenjavne sokove. In ne gre za to, da bi se s tem dalo hujšati. Poskusila sem tudi na luno, a je bil efekt pri meni isti kot na navaden ponedeljek - naslednji dan je sicer teža res nekaj manjša, a potem spet prideš cca na isto, ne glede na pozornost in zmernost pri hrani. Torej s 4 postnimi dnevi mesečno niti slučajno ne moreš shujšati 4 kg. Je pa res, da postni dan vpliva na razpoloženje (neverjetno koliko energije ima človek na dan ko ne prebavlja). Kdor ima preveč kisline, bo morda zjutraj imel malo problemov (slabost), a pomaga kozarec nesladkane limonade. Lisa

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

1. feb 2011 11:30

Pred leti sem tudi jaz vsak teden imela post ob luninih menah.Kaj veliko nisem shujšala,se pa na ta način da lepo da držat težo na vajetih.Sama sem opustila postenje,ker sem imela ob večerih močne glavobole. Majdina

barty  

član od: 13.10.2010

sporočila: 48

2. feb 2011 13:29

Za hujšanje z luno sem se odločila pred leti, ko se mi je res nabralo ogromnooo kil. Takrat sem prvič slišala za to hujšanje in se takoj odločila za to. Najprej na polno in prazno luno, potem pa še kdaj vmes. V enem letu je naneslo kar 32 dni posta in dobrih 20 kg manj. Ampak vse je v glavi je rekla menda Vendelina jr., jaz sem pač potrebovala to metodo, ki mi je ustrezala in uspelo je. Kile se še zdaj niso pojavile.... Ampak od takrat se pa kontroliram vsako jutro na tehtnici - pomaga, da ne greš čez! barty

neznan uporabnik

2. feb 2011 19:10

Majdina, res je, da se glavobol pojavi tudi zaradi lakote.

 

Kar se tiče lunarnega hujšanja:

Nema trte mrte! Luna je takrat, ko je, Lune ni takrat, ko je ni in to je to. Čas gre, tika-taka tika-taka in če se ne držiš datuma in ure, adijo shujševalna.

Pri ostalih varijacijah na temo hujšanja je pa tako: samo še danes nekaj pojem, samo zdajle nekaj grešim in bom jutri vse "not prinesla".

Luna pač ne čaka. Zato je uspešna.

japaja

passi  

član od: 8.6.2010

sporočila: 20

11. feb 2011 15:13

Lisa je napisal/a:
Kdor ima preveč kisline, bo morda zjutraj imel malo problemov (slabost), a pomaga kozarec nesladkane limonade.

Lisa


A to pomaga vsem, ki imamo probleme s preveč kisline? A veš še za kaj takega? Samo da ni rupurut, ulran, ranital, talcid...


barty je napisal/a:

Za hujšanje z luno sem se odločila pred leti, ko se mi je res nabralo ogromnooo kil. Takrat sem prvič slišala za to hujšanje in se takoj odločila za to. Najprej na polno in prazno luno, potem pa še kdaj vmes. V enem letu je naneslo kar 32 dni posta in dobrih 20 kg manj. Ampak vse je v glavi je rekla menda Vendelina jr., jaz sem pač potrebovala to metodo, ki mi je ustrezala in uspelo je. Kile se še zdaj niso pojavile.... Ampak od takrat se pa kontroliram vsako jutro na tehtnici - pomaga, da ne greš čez!

barty


Ok, se pravi da deluje... A je možno, da ne deluje na vseh enako? Da je treba najt drugačno metodo?



Sporočilo je spremenil(a) passi dne 06. 2013 16:31

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

11. feb 2011 16:53

Efekt kakršnekoli shujševalne kure je odvisen od startnega položaja. Če je - recimo, 165cm velika ženska težka 100kg, je (upoštevaje da je sicer zdrava) jasno, da je prenažrta in zaležana. Še posebej če se je za shujševalno kuro odločila prvič, bo že majhna sprememba v gibanju in prehranjevanju imela pri njej močan učinek. Če pa imaš enako veliko žensko, ki tehta 70kg in ima za sabo že več shujševalnih kur, pa naj na hitre in velike učinke kar pozabi. En dan tedensko bo kvečjemu obrzdal morebitna obdobja povečanega apetita in jo discipliniral. Kar pa tudi ni za odmet. Privrženci ideje "manjžri" in štetja kalorij zatrjujejo, da je za vsak kilogram minusa, treba ustvariti primanjkljaj 7000kalorij. Če ješ približno normalno in si prisebna ženska, verjetno ne greš nikoli čez 2000kalorij dnevno. Torej se moraš za 1kg minusa postiti 3 dni. Za 20kg torej 60 dni. Nekaj pospeška lahko dodaš z resno in redno rekreacijo. To je pa TO. Nesladkana limonada pomaga pri kislini do določene meje. Če so težave hude....bo treba vzeti tableto, predvsem pa ugotoviti katera hrana je kriva za to in jo izločiti iz prehrane. Pri hudi zgagi pomaga navaden indijanček (ki pa k hujšanju ne paše). Lisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti