Avtomat za kruh-kateri?

Al-Ni  

član od: 23.12.2007

sporočila: 149

tema odprta - 27. jan 2011 9:53 | ogledi: 11.425 | odgovori: 9

Vem, da je bilo že ogromno govora o njih, ampak sem pred dilemo in upam, da mi boste pomagale, da se prav odločim.

Nikoli še nisem imela aparata za peko kruha. Katerega mi priporočate? Se splača dati več denarja? Ali je OK tudi tisti iz Mercator akcije recimo?

Zanimajo me vaše izkušnje.
Hvala in lep dan!

Al-Ni

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

27. jan 2011 12:39

Lahko ti svetujem oz povem izkušnje na podlagi kruhomatov, ki sem ju imela. Za ostale pa ne morem izraziti mnenja.

Imela sem Clatronicov BBA2865 in pekel je dobro. Motilo pa me je, da se je teflon v posodi zelo hitro oluščil. V letu in pol sem zamenjala dve posodi. Kljub temu, da nisem po njem drgnila z nobenim predmetom. Očitno je bila dovolj že dobro zapečena skorja kruha. Po enem letu in pol se je pokvaril. Okvara je bila taka, da se popravilo ni več izplačalo.

Kupili smo nov kruhomat in v upanju, da je teflonska posoda kvalitetnejša, izbrali od Moulinexa. Sedaj ga imamo dober mesec in z njim pečem vsak dan. Posoda je še zmeraj ista, torej se ni nič oluščila, in kruh mi je v tem kruhomatu veliko boljši. Opažam, da je v tem kruhomatu kruh lepo zapečen tudi na vrhu, kar pa pri Clatronicovem nisem uspela doseči.

Torej dam glas za Moulinexov kruhomat.

girica http://sladki-koraki.blogspot.com/

Al-Ni  

član od: 23.12.2007

sporočila: 149

27. jan 2011 13:29

Mi zaupaš model?

Al-Ni

cheleste  

član od: 9.8.2007

sporočila: 238

27. jan 2011 15:23

prisegam na moulinex... mami ima clatronic,pa tudi dela brezhibno. lp cheleste

lučica  

član od: 28.10.2010

sporočila: 174

27. jan 2011 20:23

mi mamo moulinexovega (xxl) in je super, mi ni blo škoda zanj dat 100e. lučica

Al-Ni  

član od: 23.12.2007

sporočila: 149

28. jan 2011 12:07

Hvala za nasvete!

Al-Ni

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

28. jan 2011 18:59

Pozdrav! Mama ima clatronic- tisti navaden, ki jih je največ (bil tam nekje med 10 in 12.000sit), jaz pa Daewoo iz ene od običajnih supermarket akcij. Pečemo cca. 1x tedensko, brez težav in smo zadovoljni. Vendar pa ne uporabljamo kovinske zanke, ki je bila priločena za odstranjevanje mešalke, ampak leseno (ali bambusovo kitajsko) palčko. Jaz sem oklevala med najbolj navadnim in nekim 3x dražjim z dvema mešalkama... Morda bo tak naslednji... LP

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

17. nov 2013 23:29

Jaz imam tega http://www.moulinex.com/Products/breadmakers/home-bre so mi ga mož in sinovi podarili za 40 rd. 10 let ga že imam, odslužil je svojega denarja. Sestavine dam v posodo, nastavim in mi dela marmelado, ko jaz delam drugo delo. S kruhom smo tudi zadovoljni. V posodo dam sestavine za vlečeno testo, pregnete, tisti čas pa jaz sadje pripravljam za zavitek.

 

Kar mi je vsebolj moteče, da se posodo težko vstavlja. Namreč pri eni od zadnjih pek, dala sem peči predno sem šla v službo, mož je bil doma in, ko je jemal posodo ven, je moral nekaj premakniti. Drugače gledam, da dam peči v kruhomat, ko sem doma ampak tokrat ni šlo drugače.



slivovi cmoki

Sporočilo je spremenil(a) slivovi cmoki dne 17.nov 2013 23:37

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti