Kaj podariti očetu za 60. let???

msegov  

član od: 7.8.2010

sporočila: 493

tema odprta - 16. jan 2011 14:41 | ogledi: 19.003 | odgovori: 28

Pozdravjeni!

Potrebujem vašo pomoč... Oče bo čez dober mesec praznoval 60. let.... Jaz pa nimam še nobene prave ideje, kaj naj mu podarim....

Rada bi mu podarila kaj koristnega, uporabnega ... Malo o njem; je čebelar, prav tako je amaterski glasbenik (igra pri pihalnem orkestru), drugače ba zelo spreten človek, ki se loti praktično vsega. Iz lesa izdeluje čudo stvari, popravi vse kar je pokvarjenega ...

Drugače je zelo skromen in ne preveč čustven. Ni tip človeka, ki bi hodil v toplice ... Je pa res, da dolgo ne zdrži brez dela.

Rada bi mu podarila nekaj zanimivega, a hkrati uporabnega. Porabila bi nekje okoli 100 evrov (+/-30 evrov).

Prosim vas za predoge!!!!!!!

msegov

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

16. jan 2011 15:04

msegov je napisal/a:
Pozdravjeni!

Iz lesa izdeluje čudo stvari,
msegov

 

Tudi moj ata je ljubil les - za 60. roj. dan smo mu podarili frezo z noži . Je  bil zelo zadovoljen.

lp

cervus

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

16. jan 2011 15:07

msegov pozdravljena,

vidi se iz povedanega, da je oče praktičen človk. Prav gotovo ima veliko orodja, morda vseen nima, in bi ga razveselila stružnica za les ( lahko, da je tudi kaj več denarja ) morda tudi set za rezbarjenje ( če morda ima kaj umetniške žilice ). Če je čebelar, morda kaj za čebelarje, kar še nima, pa morda tudi dober daljinogled, verjetno ima več stikov z naravo, morda ga bo vesel. Ne vem kje si doma, na koncu zmeraj lahko ( čeprav je to zelo neosebno in mi ni posebej všeč ) kupiš darilne bone recimo kje v BTC ( morda city park ) kjer imajo tehnično trgovino in si bo sam izbral. Pa zapovrh, morda eno " dobro " knjigo o čebelarstvu.

ežoj

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

16. jan 2011 16:17

Mogoče potrebuje kak nov kombinezon za čebele? Pa tisto fancy kapo, da ga čebele ne popikajo? Ali panjsko končnico, ziher jih nima vseh 600 ali več. Mogoče kaj za shranjevanje medu, ali kak pripomoček, ki ga še nima. Ali za pripravo medenega vina, žganja, likerja. Malo povohljaj po delavnici ;) Yulchi -.-

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

16. jan 2011 17:15

Običajno vsi darila povezujemo z konjički, dostikrat pa se izkaže, da potrebuje tudi kaj drugega čisto praktičnega za vsak dan. Saj je lepo imeti eno lepo sliko za spomin ali pa kakšno posebno darilo, da ga postaviš v kot, ampak koliko bolj je pri srcu če mu nekaj koristi in pomeni. Mogoče novo uro, če jo pogosto uporablja, kakšno prijetno oblačilo, počivalnik, očala, nekaj kar ima že precej iztrošeno. Mogoče nov jogi ali pa kaj za dom - radio, daljnogled, fotoaparat.... Tako bo vsak dan obogaten z tvojim darilom.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. jan 2011 17:16

Čakajte, gospod bo star 60 let - a se v plemenu ne morete dogovoriti, da bi mu kupili kakšno skupinsko darilo?  In kaj je s tistim - če je gospod praktičen človek - da se ga preprosto vpraša nekaj v tem stilu: Oči, a ti je okej, da ti to in to kupimo za RD?

Vendelina jr.

msegov  

član od: 7.8.2010

sporočila: 493

17. jan 2011 10:02

Hvala za vaše krasne ideje .... Mislim, da sem med njimi že našla nekaj takšnih, ki pridejo v poštev. Drugače pa Vendelina jr. glede ideje, da naj ga vprašamo kaj bi želel imeti ... ker je oče res izredno skromen človek, lahko kar pozabim, da bo na vprašanje o darilu odgovoril z "JA KAR TO MI KUPITE" ali pa "TO PA TO RABIM OZ. BI RAD IMEL" ... Sicer je pa 60. let res okrogla obetnica in bi ga radi vsaj malo presenetili z darilom! Pa tudi z družino in sorodniki smo se se že dogovorili za skupno darilo, vendar je to pa le moj oče in bi mu rada nekaj podarila tudi sama. Seveda pa, če ima še kdo kakšen zanimiv predlog na zalogi, kar na plano z njim! msegov

silva k.  

član od: 14.4.2009

sporočila: 79

17. jan 2011 10:10

Tudi jaz sem iskala darilo za okroglo obletnico in se mi še sanjalo ni kaj bi kupila. Potem sem pa v trgovini zagledala uro, ki kaže notranjo temperaturo in zunanjo ki ima senzor zunaj. Ura je kar dosti velika ima velike številke in je srebrne barve. V kompletu je senzor in baterije. Cena 54 evrov. Slavljenec je bil darila zelo vesel. Srečno pri izbiri darila. silva k.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

17. jan 2011 12:38

Draga msegov, kot se mi zdi, je tvoj oče zelo podoben mojemu. Jasno, da bo rekel, da ničesar ne potrebuje. Zato pa tudi jaz mislim, da bo najboljše, da se zmenite za eno lepo skupinsko darilo, ker če zložite skupaj vsak po 100 ali 50 ali tudi samo 5 evrov, se bo nabralo za nekaj res lepega in dobrega. Ti ga pa za rojstni dan stisni k sebi in mu povej, kar si v bistvu napisala tule - da karkoli že je, on je tvoj oče in nič na tem svetu ne more pomeniti več. Prepričana sem, da bo to najlepše, kar bo dobil. Lep pozdrav, Sonja

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

17. jan 2011 13:12

Oh, pri 60 letih pa mu menda res ne boste podarjali orodja, z katerim bo moral potem še delat. Kolkor vem, vsak odnese z seboj samo tisto kar bo pojedel in popil, zato mu podari buteljko dobrega vina, ali sodček piva, če ga ima raje in domač pršut, celega se ve. In ob voščilu še. janko1

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

17. jan 2011 13:43

Janko, takega darila bi bila tudi jaz zadovoljna, konec aprila praznujem svoj 39. rd. Če je kak interesent za darilo, mu sporočim naslov. Malčica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti