Kaj podariti očetu za 60. let???

markec1  

član od: 17.11.2010

sporočila: 25

17. jan 2011 15:39

Mogoče bi šel pa na kakšen izlet, morda bon v turistični agenciji(skupinsko, da se pozna in še malo sponzorstva za ženo), da si privošči ogled kakšne evropske prestolnice Jaz bi si vsekakor želel oz. tudi dobim kaj takega lp markec1

majdka13  

član od: 2.3.2007

sporočila: 30

17. jan 2011 17:05

Ali pa mogoče polet z balonom, skok s padalom v tandemu, panoramski let z letalom iz bljižnega aerokluba nad domačo pokrajino ali delom Slovenije.

majdka13

neznan uporabnik

17. jan 2011 19:59

poglej dekle, sem takšen primer kot tvoj oče, so meni in ženi hčerke hotele kupiti za šezdesetletnico 10 dni na KAnarskih otokih, pa sem se jim lepo zahvalil, bom čisto zadovoljen v moravcih.PA po moje materialno darilo sploh ni pomembno, meni je najlepše darilo, ko mi hčerka reče, da je imela srečno otroštvo. stisni se k očku in mu reci: ati rada te imam, tega čustva ne morejo odtehtati nobeno darilo. Lpv. kukii

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

17. jan 2011 20:27

Kukii,to si tako lepo napisal.No navada je takšna,da nekaj podarimo.Čeprav so meni osebno tudi najlepše iskrene besede.Balzam za dušo.Zato bi jaz pač malo pomislila glede darila,ker mu želiš nekaj podarit,kaj si bi on res želel,ne to kar ti misliš,da bi mu prav prišlo,sigurno je nekaj,kar bi ga razveselilo.V bistvu je meni darilo to,da človeka razveseliš ne pa,da pač nekaj daš.In ti bi rada prav to,zato pomisli,ne kaj potrebuje, ampak,kaj bi ga res razveselilo,poleg objema. dari

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. jan 2011 23:19

Če je odnos oče-hči dober, pozitiven, topel, nekaj, kar ti daje temeljno stabilnost v življenju - potem si je skoraj težko predstavljati, da je karkoli, kar hčerki ne bi uspelo s šarmom izvleči iz očeta. No way. Tudi oče,, ki "nič ne rabi in lepa beseda zadošča za darilo", bo na koncu hčerki namignil, kaj bi rad - če nič drugega zato, ker ji pač ne more odreči tega veselja.

Če pa ta odnos  ni takšen, so pa vsa darila enako dobra in enako slaba - ne dosežejo namena.....

Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. jan 2011 10:12

Če znaš med letom poslušat tistega, ki ga kdaj obdaruješ, ni nikdar problem. Jaz si sproti zapišem, ko kdo od naših domačih kar tako, mimogrede, v pogovoru pove, kaj si želi. In še nidkar nisem usekala mimo. Pa še odločitev olajša.

Svakinja je nedavno rekla, ob prenosu enega koncerta iz Madison SG (Bruce Springsten and comp), da si enkrat želi biti na takem koncertu, ko je več zvezdnikov na odru (na koncerte posamičnih itak redno hodi) in je živahno dogajanje in sploh, in zdaj imam leto dni časa, da ji najdem nekaj primernega.

 

Se strinjam, da topla beseda in občutek, da si osrečil otroka (in on tebe) največ pomeni, a ker je navada, da se vendarle da tudi darilo, se to oboje lepo skombinira. Tu pa je treba upoštevat željo obdarovanca, ne tistega, ki daje darilo. Ker mojemu očetu tudi ne bi nič pomenila dva tedna kanarskih ali Bahamov, dva dni Prage, Budimpešte ali Dunaja je pa zanj neverjeten užitek, ko lahko rapreda o zgodovini, nastanku in pomenu posameznih zgradb, mostov, o ljudeh, ki so zaznamovali mesto ...

 

Mamamia

mamamia

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

18. jan 2011 15:10

kukii je napisal/a:
poglej dekle, sem takšen primer kot tvoj oče, so meni in ženi hčerke hotele kupiti za šezdesetletnico 10 dni na KAnarskih otokih, pa sem se jim lepo zahvalil, bom čisto zadovoljen v moravcih.PA po moje materialno darilo sploh ni pomembno, meni je najlepše darilo, ko mi hčerka reče, da je imela srečno otroštvo. stisni se k očku in mu reci: ati rada te imam, tega čustva ne morejo odtehtati nobeno darilo. Lpv. kukii
Tudi pri nas se pripravljamo z okroglo obletnico. Slavljenec še ne ve, da se bomo vsi skupaj zbrali ob njemu in ga s tem presenetili. Midva z možem sva velika slavja že opustila. Praznujemo bolj v ožjem družinskem krogu. Najini otroci ga bodo presenetili, saj bodo pripotovali k nama vsak iz svojega konca. Zato bodo potrebovali dopust. Verjetno bo prišel tudi kakšen prijatelj. Jaz bom pripravila slavnostno kosilo. In to je to. Migla

markec1  

član od: 17.11.2010

sporočila: 25

18. jan 2011 15:47

no besede, da je imel otrok srečno otroštvo, nevem, vsaj zame niso darilo za rojstni dan, to ni potrebno, da se izkazuje , saj pri normalnih odnosih starši in otroci ( zaenkrat sem še oboje) to čutimo, ne glede na to, da si ne izrečemo. Že to je dovolj, da grem z otrokoma, ki sta že odrasla(24,27), skupaj na squash ali tek, in nda jima ni odveč iti z menoj, ali pa da se vsedeš za mizo in ob pogovoru ugotoviš, da je ura že krepko prešla polnoč. še vedno mislim, da darilo mora biti, saj smo ljudje taki, da ne samo radi obdarujemo, ampak smo radi tudi obdarovani, ne glede nato, kaj kdo reče, seveda ni pa pomembno, da pri tem finance "poletijo v nebo", zato kakšno darilo kar kupi, pozornost in prijaznost pa naj bi bila stalnica čez celo leto in vsako leto lp markec1

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

18. jan 2011 17:40

Po moje je pa tega izkazovanja naklonjenosti med nami Slovenci največkrat precej premalo, sicer pa tako, kot si napisal, markec1. Naj bo to stalnica, za rojstni dan pa tudi kako darilo, izbrano ali narejeno prav posebej za slavljenca (ne glede na materialno protivrednost)... Kaj pa vi? Bi vam za praznik zadostovala le kaka besedna fraza? Kaj si sami želite? _tisa_

markec1  

član od: 17.11.2010

sporočila: 25

18. jan 2011 21:22

Tisa, če mene sprašuješ, tudi prijazna beseda, morda podkrepljena samo z predlogom od sinov naj greva samo na karneval v Benetke ( ni nujno, da finančno kaj pripomoreta, samo topla želja in nasvet), finančno minimalno, užitkarsko pa neprecenljivo, seveda če ti je vandranje všeč, nama z ženo vsekakor je, pa ni nujno, da mora biti tujina, lahko je samo izlet na gorenjsko, ali pa okoli cerkniškega jezera, ali pa dolina Petra Klepca, včasih pa tudi samo do najbližje kavarne na kavo, da lahko rečeš "carpe diem", da se odtrgaš od vseh vsakodnevnih tegob in problemov pa lahko noč markec1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti