Eko, bio zelenjava in meso ter jajca

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

13. jan 2011 14:56

Se strinjam, Ognjič! Pogovarjam se z ekološkimi pridelovalci, pri katerih redno kupujem. Njim ne pade na misel, da bi se šli loterijo, ker inšpekcija resnično pobere vse vzorce in tam nimaš kaj blefirat. Predvsem so pa vsaj dotični živeli ekološko in trajnostno filozofijo še preden so pridobili certifikate in se začeli ukvarjati s prodajo - in take, ki iz hobija ali prepričanja naredijo preživetje, z veseljem podpiram. strelka

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

13. jan 2011 16:07

Kje so ti preverjeni ekološki pridelovalci (razen na domžalski tržnici)? Naslovi? Danca

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

13. jan 2011 16:36

Danca, malo lepše vprašaj, pa kak prosim napiši če že kaj rabiš od nas sicer je bolje da si tiho. Jasno ? hedonist

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

13. jan 2011 19:16

Tako kot so že nekateri napisali.Ker nikakor ne boš mogla otroka vsega obvarovat,kupuj kar je na splošno hrana,ki jo uživajo otroci pri nas.Vrtec,šola ,bolje,da je otrok navajen na različno.Alergije pa,ko se pojavijo,takrat boš videla,kaj jih dela. Samo to še povem,resnično izpred let,ko je je bio postal aktualen,daljni sorodnik je odprl bio trgovino.No bio,je bilo tudi korenje iz Metroja v Avstriji. No to je bilo nekoč,danes upam,da je res drugače. dari

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

13. jan 2011 19:20

Samo ponovila sem prvotno vprašanje. Tu nekdo nekaj vpraša, a kot bi ga ne razumeli, se vrstijo odgovori o nečem tretjem, navadno soljenje pameti. Pa brez zamere, prosim, če je kdo prizadet. Hvala, rebecca, za konkreten odgovor. Danca

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

13. jan 2011 19:45

Evo Danca, vidiš da z malo muje gre. lp hedonist

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

13. jan 2011 20:00

Hedonist, brez tebe bi bil ta svet precej bolj pust ... čestitam! Danca

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

13. jan 2011 20:03

Tudi Kamnik ima ekološko tržnico s preverjenimi ekološkimi kmetovalci. Dobre izkušnje imam s kmetijo 'Artičoka' iz Cerkelj, ki ima v Kamniku tudi svoj 'štant'.

tulka

neny111  

član od: 29.10.2007

sporočila: 358

14. jan 2011 11:22

Ko zmanjka sadja v domačem sadovnjaku in zelenjave na domačem vrtu, tudi mi najraje zavijemo na tržnico in se trudimo kupovati zdravo hrano. Če si stalni obiskovalec tržnice, tiste redne prodajalce itak že poznaš. Večina jih je ob nakupu pripravljenih še kako reči. Jaz jim pojasnim, da smo mi večji potrošniki tegaintega, zato jih vprašam, če imajo pa oni tega dovolj. Potem pa uporabim "finto" in vprašam, če jim lahko prihranim pot in pridem k njim domov po zaboj/vrečo/cekar tega pridelka. In tiste, ki mi takoj odgovorijo, da seveda, ni problema, saj je vedno kdo doma, tiste posvojim. Tistih, ki pa cincajo ... ja no sej, pa raje prej pokličite pa veste, imamo bolj malo, se ne bi splačalo.... tistih se pa v bodoče ziher izogibam. In tole zagotovo deluje. neny111

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti