Davčna številka

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

tema odprta - 19. dec 2010 22:40 | ogledi: 8.328 | odgovori: 3

Zanima me za katere namene se lahko uporablja davčna številka, oziroma kdo jo lahko sploh zahteva od tebe, pa tudi kako je z uporabo le te v tujini. Ali je to tudi zakonsko predpisano, komu jo sploh lahko zaupamo. in kakšne so sankcije, da že ne govorim o kakšni kraji ididentete.

Lep pozdrav,

 

 

anitram1

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

21. dec 2010 18:52

Davčna številka občana se nanaša samo na poslovanje na območju Slovenije, saj identificira davčnega zavezanca.

Če nastopa občan kot davčni zavezanec, to pomeni, da mora od nekega posla ali pogodbe in podobnih okoliščin država odmeriti davek temu občanu ali pa ga moraš prijaviti sam, se ta davčna številka uporabi.

Če kupuješ v trgovini na drobno, od tebe ne smejo zahtevati davčne številke, čeprav se odmeri npr. DDV.

Davčne številke se uporabljajo vedno, kadar oseba prejema denar od dejavnosti ali drugega obdvčljivega posla( plača, honorar, bančne vloge ipd.).

Pri nagradnih igrah sicer zahtevajo, da se ob vključitvi takoj sporoči DŠ, vendar je to neupravičeno, saj postane oseba zavezanec šele takrat, ko dobi nagrado npr. za križanko ipd.

Kolikor je znano, prevečkrat podjetja zahtevajo davčno številko neupravičeno, mi jo pa tudi prostodušno napišemo, ker se nam zdi, da že vejo.

 

Če vam krovec prekriva streho, ali bi mu sporočii številko ?

Zakon ne pravi, komu jo lahko zaupamo, pravi samo, kdo jo potrebuje, je pa to za osebe, ki niso podjetniki precej redko, razen seveda pri prejemkih.

Kraja identitete z davčno številko ni možna, možna je zloraba, kar se prijavi na policiji, ko se ugotovi.

Zdi se mi, da si potrebovala tako informacijo, sicer pa napiši točno vprašanje.

Gornje se ne nanša na osebe, ki so s.p., ki je tudi fizična oseba.

 

 

 

 

 

F r i n a

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

21. dec 2010 22:32

RTV je od mene zahteval davčno številko, meni se je zdelo, da jo ne potrebujejo in jim jo nisem dala. Po njihovih 3kratnih zahtevah je še vedno nisem navedla in so obupali ali pa so jo dobili po kakšni drugi poti. Zaračunajo in jaz plačam. Nisem jim jo posredovala, ker so neprimerno komunicirali. Uf, meje kar pogrelo, ko se spomnem. A jeza škodi lepoti, zato.....

ATNES

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti