Zelje brez mesa in ajdovi žganci -pomoč

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

1. dec 2010 10:37

hedonist, , pa v dežju in burji tudi, z mesom ali brez!

lp

mzm

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

1. dec 2010 11:10

Zelje kuham skupaj z strokom ali dvema česna in kumino. Ne dodajam nič drugega. Zraven skuham krompir v kosih in pojedina je na mizi. Če komu paše si lahko doda oljčno olje. Sama tega ne prakticiram (diabetik), mi je všeč kar brez vsega. daga

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. dec 2010 11:17

Zelje se čisto lepo naredi brez mesa. Daš malo olivnega olja, gor daš naribano jabolko, na lahnem ognju to malo pogreješ, nato dodaš narezano zelje in zadevo dušiš (in eventuelno dodaš še eno naribano jabolko) in potem, ko je stvar že mehka, dodaš še kakšne mlete orehe, mandlje, da se zadeva ravno prav zgosti. In cimet, jasno  Se da to narediti z rdečim in zelenim zeljem.

Zraven serviraš pečeno poletno. Jaz ponavadi dodam v polento še posušene pardižnike, da je bolj  barvasto vse skupaj.

 

Vendelina jr.

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

1. dec 2010 11:19

Daga, meni pa je takoooo dobro surovo kislo zelje, malo popra pa oljčno olje mmmmmmmmmm!

Če bom slučajno prišla k vam na obisk in, če mi boste ponudili zelje  s čebulo, ga bom pojedla, ker nisem izbirčna, vendar ga najraje pojem s česnom.

lp!

Nikoli ne reci nikoli

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

1. dec 2010 14:30

JetFlash, pri nas je dušeno kislo zelje (ala hedonist - pri nas brez mlete paprike) in ajdovi žganci z ocvirki , za otroke z stopljenim maslom ali krompirjem v kosih pozimi pogosto na mizi. Joto pa tudi jemo brez mesa... Smo se pa kar potrudili z nasveti in bi bilo zanimivo izvedeti kako si včeraj pripravila zelje....

regica54  

član od: 1.11.2008

sporočila: 291

1. dec 2010 14:43

multivitamin, pa še malo fižola, pa kos domačega črnega kruha- pojedina regica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti