Dieta krvnih skupin

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

1. dec 2010 21:52

Uf, tole pa ni za mene ( mediteranska dieta ): ribe, olive, vino, sex........... to bi me pa hitar pobralo

ežoj

menola  

član od: 30.8.2010

sporočila: 126

2. dec 2010 9:35

To pa je čisto ameriško napihnjeno : "Due to the poor economic conditions, a whole nation, or a group of nations gave to the world a miraculous way of life: The Mediterranean Diet. Something that with independence of what UNESCO might say is a piece of Human Heritage, an heritage for the entire world." Pa saj mi celo življenje jemo mediteransko , vsaj mi na obali , pa nas je kljub temu nekaj debelih in nekaj na srcu bolnih itd. menola

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. dec 2010 14:36

Menola, debelost je stvar glave. Če se nedko prekomerno hrani, to počne zaradi tega, ker na napačen način polni praznine svojega življenja. Ljudje so živčni, pa grejo jest. Pa ljudje so besni, pa grejo jest. Pa ljudje ne vedo, kako bi kaj storili, pa grejo nekaj pojest. Pa ljudje čakajo, da bo njihova oddaja na televiziji in vmes grickajo kokice, bobi pačke in čipse. Pa ljudje hočejo pozabiti, kaj se je dogajalo čez teden, pa to pozabijo s kosilom v nedeljo, kjer si vsako stvar vzamejo dvakrat do trikrat. Pa ljudje nočejo odgovarjati na vprašanja partnerjev, otrok....in jedo, ker imajo takrat mir. Pa ljudje pogledajo skozi okno in vidijo, da dežuje in grejo pogledat, kaj je v hladilniku....

Ker je pogovor z domačimi, branje knjige, rekeracija v naravi, resna priprava tega, kar bodo počeli....ker je to bolj zahtevno početje, ki zahteva odgvornost in te jih je pa strah. In strah, namesto da bi se z njim soočili, tlačijo dol z maso preveč hrane.

Če želiš shujšati, ti povem, zgolj z reduciranjem hrane in zgolj s študiranjem kalorij, klasificiranje krvnih skupin, hindujskimi vata-pita-kapa štosi, ločevalko, dieto Mayo in še n dietami..... zanesljivo ne boš trajno shujšala. Kile, ki jih boš izgubila bodo, v trenutku, ko se boš vrnila na prejšnji način življenja, šle spet gor in še kakšno več boš dodala.

Tako da temeljtio premsili, kaj sploh želiš doseči.

Vendelina jr.

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

2. dec 2010 14:49

Pa ljudje smo močnejši vse življenje,pa nismo čustveno prazni,pa čisto nič nas ni strah,pa tudi leni nismo in odgovorno živimo že kar nekaj desetletij. No ja.... Majdina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. dec 2010 18:25

Jaz se iz čisto lastnih izkušenj strinjam z Vendelino, nismo pa vsi enaki. Mamamia

mamamia

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

2. dec 2010 18:50

Bom napisala malo za šalo, pa malo zares, kakor kdo hoče. Pravijo, da jej hrano, ki raste v krajih, kjer živiš. Mi  živimo na celini, jedli pa naj bi mediteransko hrano. Kako to razumeti? No, kar se mene tiče, imam najrajši zelenjavo, žitarice, malo mesa. Zdajle pozimi mi pa velokokrat pridejo ocvirki na misel, pa tudi na krožnik. Z leti mi res najbolj odgovarja lahka hrana, že leta je stalnica olivno olje. Obožujem pa močnate jedi in tudi nisem imuna na hladilnik, kadar mi kaj ne gre. Tako vidite, sem čista mešanica dobrega in slabega, pa kaj naj. Kakšna kilca mi preveč hodi, pa se delam, da je to sexi.

naor

menola  

član od: 30.8.2010

sporočila: 126

2. dec 2010 18:54

Tudi jaz se strinjam s tabo vendelina , a veš včasih se nekaj zgodi z individualnim metabolizmom in se telo kar debeli in napihuje ob kontrolirani prehrani. In potem pač iščeš in ločuješ, da bi našel način ki to ponovno zaktivira. Pa mislim, da je trenutno pri meni tudi problem prehoda v meno in da je ravno sedaj čas, da se bolj potrudim in par let vztrajam, tako da bo pol verjetno lažje. Je pa tudi res, da je ta dieta krvnih skupin blesava , a nekako deluje. Danes sem pretekla 7,8 km. menola

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. dec 2010 20:01

naor je napisal/a:

Bom napisala malo za šalo, pa malo zares, kakor kdo hoče. Pravijo, da jej hrano, ki raste v krajih, kjer živiš. Mi  živimo na celini, jedli pa naj bi mediteransko hrano. Kako to razumeti? No, kar se mene tiče, imam najrajši zelenjavo, žitarice, malo mesa. Zdajle pozimi mi pa velokokrat pridejo ocvirki na misel, pa tudi na krožnik. Z leti mi res najbolj odgovarja lahka hrana, že leta je stalnica olivno olje. Obožujem pa močnate jedi in tudi nisem imuna na hladilnik, kadar mi kaj ne gre. Tako vidite, sem čista mešanica dobrega in slabega, pa kaj naj. Kakšna kilca mi preveč hodi, pa se delam, da je to sexi.



naor

 

Čaki no malo, tu spodaj bi jaz lahko bila podpisana, moti me ena edina stavr - "najrajši zelenjavo". Ker ja zimam rada samo svežo, kuham mi tekne lekrompir (če je ta sploh zelenjava???).

 

Glede tega:

Kakšna kilca mi preveč hodi, pa se delam, da je to sexi, pa

LEPEGA TELESA NI NIKOLI PREVEČ !!!!!!!!

(da drži tudi ugotovitev enega poznavalca, da "bolje da ljulja nego da žulja" niti ne govorim (če si žeomenila, da je kak kilapreveč sexy ...)).

 

Po moje se tu spodaj pa lahko ti, naor, podpišeš ...

 

Aja, menola, bo nekaj na tej meni, verjemi ...

 

Mamamia

mamamia

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

3. dec 2010 8:07

Vendy, v celoti bi se strinjal le s prvim stavkom ( ki bi ga dopolnil ............, a ne metra in izmerjenih centimetrov ), s ostalim pa le delno. Lahko. da je sem ter tja tudi tako kot si zapisala o razlogih zakaj ljudje jedo ( preveč ). Kaj pa bolj preproste razlage: gastronomija in hedonizem? Zdi se mi, da smo na tem portalu taki v večini.

Pri enem receptu za paelo, je na koncu zapisano: ugasnite računalnik in televizor, vsedite se s prijatelji, se pogovarjajte, ne jejte sami ......... Prehranjevanje je družabna zadeva, ljudje " bolj močne " postave večinoma niso zagrenjeni, dokler se za suhce tega ne bi moglo trditi.

Pa drugače, lahko logiko tudi obrnemo: skompleksirani, zafrustrirani, nesigurni, vase zaprti osebki najdejo edino možnost, da se izkažejo na ta način, da predpisujejo idealne mere za razne obsege in teže. Kolikor so uspešni in agresivni je razvidno tudi iz tega, da se večina normalnih hedonistov in ljubiteljev gastronomije čuti krivim.

Ne nazadnje: par tisoč ( morda raje: par deset tisoč ) let je ideal ženske lepote nekaj drugega od modela zadnjih par destletij, ko so ( kao ) ideal sestradane trlice ( pustimo po strani to, kaj si moški večinoma mislijo o sestradanih ženskah ).

Skratka: ljudje " bolj močne postave " so ( po mojih izkušnjah )  večinoma veliko bolj prijazni in  družabni v primerjavi s sestradanimi osebki, ki sam preračunavajo kalorije in so jezni na celi svet.

ežoj

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

3. dec 2010 8:25

Majdina je napisal/a:
Pa ljudje smo močnejši vse življenje,pa nismo čustveno prazni,pa čisto nič nas ni strah,pa tudi leni nismo in odgovorno živimo že kar nekaj desetletij.

Majdina

Raznolikost je ena od ključnih značilnosti vrst, tudi človeške. In tlačiti vse v en koš.............ne gre, no. Je Darwin pred 150 leti že povedal kaj in kako je s tem, kajne?

In - Darwin ima prav.

Tista Ježkova je iz drugega vica.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti