Dan republike

Davor  

član od: 23.10.2002

sporočila: 87

3. dec 2010 11:33

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Ne vem, če se spomnite, kako zelo lepo je Rade (v katerega sem se zaljubila, za večno in dlje  , ko sem prvič videla film Neretva) recitiral tole:

 

 

Hm, tu me nekaj bega. Morda ne misliva istega Radeta in na isti film; mene pač Rade v zvezi z recitiranjem asociira na Šerbedžijo, film Neretva pa izključno na Bulajićevo epopejo Bitka na Neretvi iz 1969. Po mojem spominu (in verifikaciji na IMDb) ta Rade ni nastopil v tem filmu.

 

Davor

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. dec 2010 12:56

Davor je napisal/a:

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Ne vem, če se spomnite, kako zelo lepo je Rade (v katerega sem se zaljubila, za večno in dlje  , ko sem prvič videla film Neretva) recitiral tole:

 

 

Hm, tu me nekaj bega. Morda ne misliva istega Radeta in na isti film; mene pač Rade v zvezi z recitiranjem asociira na Šerbedžijo, film Neretva pa izključno na Bulajićevo epopejo Bitka na Neretvi iz 1969. Po mojem spominu (in verifikaciji na IMDb) ta Rade ni nastopil v tem filmu.

 

Davor

 

To je tudi mene begalo; ob imenu arde najprej pomislim na Šerbedžijo, ki ga v omenjenem filmu seveda ni bilo.

Je pa še kup drugih stvari lepo recitiral, če začnemo z Ne daj se, Ines ...

 

Mamamia

mamamia

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

4. dec 2010 9:49

Včasih v zanosu tudi kaj kiksneš, kot sem jaz v  stavku :" I tata bi, Miško!", čeprav imam ta film doma in ga večkrat pogledam.

 

naor

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

5. dec 2010 9:47

Takih filmov res ne delajo več kot sta "ko to tamo pjeva" in maratonci. Škoda. To sta res filma za nasmejat, je patudi v vsakem delček resnice in tistega obdobja ko se je to dogajalo. Verjetno pa, da je potrebno poznat (slovenci jo) balkansko mentaliteto, če hočeš zastopt poanto filma. janko1

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

5. dec 2010 14:28

Jaz bi k omenjenima filmoma dodala še Tko pjeva, zlo ne misli, režiserja Kreše Golika, mislim da so ga na Hvršakem proglasili za svoj film stoletja.

Iz Maratoncev je pa nepozaben citat: Tko je vas poznavao, ni pakao mu neće teško pasti ...

Mamamia

mamamia

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

5. dec 2010 15:00

mamamia je napisal/a:

Jaz bi k omenjenima filmoma dodala še Tko pjeva, zlo ne misli, režiserja Kreše Golika, mislim da so ga na Hvršakem proglasili za svoj film stoletja.

Iz Maratoncev je pa nepozaben citat: Tko je vas poznavao, ni pakao mu neće teško pasti ...

Mamamia

mamamia
in stavek še naprej : zato ostavljam samom sebi sve . LP mamazeljka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti