Slovenske jedi v parizu

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

21. nov 2010 20:15

Ja, točno to, kislo repo in ocvirke tovorijo v Francijo Slovenci in to zato, ker jih tam nimajo. Saj to pravim. Sem kar nekaj časa preživela v Franciji in nisem srečala Francoza, ki bi že slišal za kislo repo (za razliko od kislega zelja, ki se je iz Alzacije kar dobro razširilo naokrog in ki ga, mimogrede, Francozi znajo uživati na precej bolj sofisticirane načine kot pri nas). Glede na to, koliko je Parižanov in koliko je v Parizu Slovencev, bo poprečen Parižan statistično gledano na repino razsvetljenje moral še kar dolgo počakati, bo pa čakalno dobo naš Parižan za nekatere lahko malo skrajšal, seveda, če bo hotel. Lep pozdrav, Sonja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

22. nov 2010 4:26

No, pri nas ne jemo ocvirkov, sem pa vedno mislila, da so "lardon" eno in isto (več ali manj). In se zato v restavracijah izogibam jedem, za katere je napisano, da so eden od glavnih sestavin.

 

Mogoče jih samo pripravljajo drugače, a kdo ve?

Spet mimo

Naor , ker si enkrat omenila, da ti je všeč, da to počenjam.

Pa smeškoti ne delajo. Pravzaprav dela samo prva stran.

 

 

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 22.nov 2010 04:31

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

22. nov 2010 15:50

Nak, lardon niso ocvirki, pač pa slanina. Lep pozdrav! Sonja

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

22. nov 2010 15:57

Čestitam, da si se odločil predstaviti našo državo z jedmi. Svetujem ti sledeče. Pojdi v naše diplomatsko predstavništvo v Parizu in povej, da želiš predstaviti našo državo s slovenskimi jedmi. V predstavništvu ti bodo prisluhnili in sigurna sem, da boš dobil pomoč. V kolikor ti to ne uspe, v kar dvomim, poberi vse vrste prospektov o Sloveniji, med katerimi je čudovita brošura o slovenskih jedeh. V drugih državah se Slovenija predstavlja s poticami, štrudljem, kruhki, pršutom in dobrimi vini. Migla

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

22. nov 2010 16:13

Pa kaj je z vami in ambasadami. Da jaz pridem s svojo v stik za kaj RESNEGA, kot je podaljšanje potnega lista ali kaj podobnega, preteče ne vem koliko vode! Mi niti na misel ne pride, da bi jih klicala za informacije, če rabim vizo za v neko državo ali kako priti do hrane. Jao!

Vanja

neznan uporabnik

22. nov 2010 16:21

Osebni šarm, Vanja, osebni šarm.... Nimaš kej klicat za informacije, hehe...greš, prideš tja, poveš, da si ambasadorka tudi ti in potem speljete skupni projekt. A je treba res vse namesto njih delat? (nismo vsi sposobni medalj z olimpijad domov nosit KVAK - smeško žaba crklna!  No, evo, pa se zanes na računalnik??!!)

 

Okej, bom z uradnimi urami za danes zaključila, me še mal preveč luna nosi

japaja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

22. nov 2010 16:26

japaja je napisal/a:

Osebni šarm, Vanja, osebni šarm.... Nimaš kej klicat za informacije, hehe...greš, prideš tja, japaja

 

Potem bi nakracala še dodatnih 1000+km na moje rdeče vozilo. In onesnaževala ozračje. Jao. Kaj bi šele potem Proxi rekla.

 

 

 

Vanja

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

22. nov 2010 17:07

Parižan, tudi mamamia ti je lepo svetovala, kaj je enostavno pripravit. Le pojdi po prospekte in propagandi material v SLO Veleposlaništvo. Če bi bil bližje mene, bi ti rade volje pomagala. Želim ti veliko uspeha. Migla P.S: Vmes pa kakšen odgovor izpusti, saj so polni žolča.

paeonnia  

član od: 11.6.2007

sporočila: 54

22. nov 2010 19:57

hej Parižan, če kuhanje ni tvoj forte, mogoče enostavno prideš skozi z jabolčnim zavitkom (če seveda v konkurenci ni preveč Avstrijcev). Vlečeno testo (ki ga Francozi ne obvladajo) kupiš pri kakem grku na vogalu. Konkreten recept gotovo najdeš v bazi ali pa izvlečeš od kakšne izkušene štrudljarice, za hec pa lahko v nadev dodaš kakšen oreh. Veleposlaništvo pa lahko verjetno pustiš irno spati naprej. Prav gotovo pa nisi edini slovenec v Parizu, jaz gotovo vem še vsaj za dve dekleti... paeonnia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. nov 2010 21:21

Vlečenemu testu se reče: pâte de fil in po mojem ga imajo v zmrznjenem formatu v vsakem hipermarketu. Če boste pa kaj čarali z lisnatim testom, se pa zadevi reče pâte mille feuilles Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti